Christopher Kelvaney (Robert Taylor) pracuje stejně jako jeho mladší bratr Eddie (Steve Forrest) pro policii. Chris to dotáhl na sežanta, Eddie je obyčeným pochůzkářem. Narozdíl od Chrise, jehož jméno stojí na výplatní listině jistého "syndikátu", má Eddie čisté ruce. Avšak i o něj bude brzy zájem... Robert Taylor, Janet Leigh a George Raft v hlavních rolích této napínavé gangsterky podle románu Williama P. McGiverna, jenž napsal asi dvacet kriminálních románů a několik scénářů - např. k seriálu Kojak, filmu Brannigan nebo Odds Against Tomorrow. V roce 1952 byl vyznamenán cenou "Edgar Award" Mystery Writers of America. Mnoho jeho románů bylo zfilmováno: Velký zátah (The Big Heat) Fritzem Langem nebo právě Rogue Cop Royem Rowlandem.(2.7.2005)

Rogue Cop je noirové béčko s malým rozpočtem. 95% scén se odehrává v interiérech, akce žádná (až na posledních cca 5 minut) a celkově to na mě působilo jako konverzační ukecaná gangsterka ze začátku 30. let a ne jako padesátkový noir. Bohužel jsem se nudil celou dobu a příběh mě absolutně nezaujal. Jediným světlým bodem je Robert Taylor. Christopher Kelvaney sice zdaleka nepatří mezi jeho nejlepší role, ale alespoň svým charismatem přidal tomuto filmu na koukatelnosti.(12.5.2012)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Kamera ČB(20.5.2004)