Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pohrobek
  ****

  Mladý světák André Moreau (Stewart Granger) musí bezmocně pozorovat, jak je jeho nejlepší přítel, revolucionář Philippe zabit při nerovném souboji markýzem Noelem de Maynes (Mel Ferrer ). Moreau přísahá, že zabije arogantního markýze stejnými prostředky, a proto se začne učit šermu u stejného učitele, který vyučil jeho nového nepřítele... Asi nejlepší film Stewarta Grangera, jenž je dodnes přitažlivý nejen kvůli perfektní výpravě a dramatickým šermířským soubojům(14.3.2005)

 • sud
  ****

  I američané v 50. letech sáhli po šermířském filmu a minimálně v tomto případě se jim to povedlo. Sympatický Stewart Granger (později hrál Old Surehanda), dvě krásné dámy, slizoun Mel Ferrer a jeden z nejlepších filmových soubojů. 75%.(12.2.2005)

 • KIT.HL
  ****

  Viděli jsme to již tolikrát, zápletka je pořád stejná............ nikdy nás to však neomrzí. Závěrečný šermířský souboj v prostorách divadla je vskutku úchvatný. Dosud pravděpodobně bude nepřekonaná i jeho délka. Něco přes 6 minut !! - PROTO HVĚZDA NAVÍC.......(14.4.2009)

 • marťan
  ****

  Musím oponovat :o) nejdelší šermířské souboje jsou známy z filmu Scaramouche s Gerardem Barayem (o pár let později) ! Jinak souhlasím, že na to, že tento typický kostýmní film z francouzského prostředí natočili v USA opravdu úspěšně a za to díky právě Stewartu Grangerovi, Eleanor Parker a mladičké Janet Leigh...(9.2.2007)

 • mire.k
  *****

  Perfektní šermířský film. Rozhodně se mi líbil víc než francouzké verze, včetně závěrečného souboje. Tento film se totiž nebere tak vážně. A geniální hudba dělá hodně. Prostě má to šmrnc. Oddechovka.(6.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace