Georgia

Lester Cohen

Kostýmy:

Carol Oditz
  • Houdini

Oscar 1 nominace: Herečka VR - Mare Winningham(8.4.2004)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,907,768Tržby Celosvetovo $-(14.5.2009)

Bylo by nespravedlivé dát za herecký výkon J.J.Leigh méně než pět hvězd. Příběh dvou sester, které hrají v kapele. Georgia je slavná a zpívá takové to country pro otylé, utahané pokrytecké písničky co rozpláčou všechny jižanské americké hospodyňky. Sadie se potlouká po barech, pije, fetuje, střídá kapely, je přítěží pro všechny kolem sebe. Neumí toho moc, ale dělá to s plným nasazením. Přesto nemá úspěch a pomalu a nenápadně ztrácí veškerou půdu pod nohama. Vztah sester je mixem lásky, soucitu a žárlivosti, takže je co řešit. J.J. Leigh ve filmu hraje a zpívá, obojí s takovou grácií, že člověk ani na minutu nepochabuje, že ona je Sadie, troska potácející se životem, třtina ve větru se klátící. Bál jsem se chvílemi, co ta holka zese vyvede, kde to skončí, strhlo mne to. Vynikající role perfektně zahraná...90%(27.1.2013)

Film o dvou velmi rozdílných sestrách. Jedna je slavná countryová zpěvačka, spořádaná matka a manželka. Druhá tápající a věčně zfetovaná neúspěšná rockerka. Ale ani jedna není vyloženě dobrá nebo špatná. Obě mají svůj cíl a svojí cestu, jenže "rockerka" poněkud destruktivní. Obě herečky v hlavních rolích jsou skvělé, ale Jennifer Jason Leighová má mnohem víc prostoru a ten rozhodně nepromarní. Ukázky jejích klubových vystoupení jsou jako její život - citové, ukřičené, uslzené a zfetované.(20.3.2004)

Dvě sestry.vzdálenost, čas, životní styl, nové dojmy, ale i staronové problémy a vlažné pokusy vymanit se z nichoslabily vzájemné vazby a prohloubily rozpory, ale každá má a navždy bude mít tu druhou a obě (i když, každá jinak) hudbu.. „Kdybych chtěla, ..vyhnu se ti! Kdybych chtěla, pomstím se ti! Kdybych chtěla,. ..nevzdechnu si! Kdybych chtěla,vystačím si! Kdybych tě však měla ztratit, bez tebe to tu nepřežiju!“ Zkusím si to zapamatovat i pro sebe!!!(9.5.2005)

• - Film je založen na skutečné události, která se stala v rodině Jennifer Jason Leigh a Barbary Turner, její matky, která napsala scénář. (Rugero)