poster

Shameless (TV seriál)

Komedie / Drama

Velká Británie, 2004–2013

Hrají:

David Threlfall, Rebecca Atkinson, Elliott Tittensor, James McAvoy, Maxine Peake, Dean Lennox Kelly, Corin Redgrave, Annabelle Apsion, Anne-Marie Duff, Aaron McCusker, Rebecca Ryan, Jody Latham, Bryan Dick, Qasim Akhtar, Matthew McNulty, Kenny Doughty, Christopher Simpson, Gillian Kearney, Maggie Fox, Amanda Ryan, Malcolm Raeburn, Steve Pemberton, Steven Robertson, Nichola Burley, Joanne King, Robert Pugh, Jake Canuso, Linzey Cocker, Christine Bottomley, Steve Evets, Steven O'Donnell, Rory McCann, Kiran Shah, Garrett Morris, Joseph Gilgun, Jamie Belman, Rob James-Collier, Warren Brown, Sam Hazeldine, Brian McCardie, Morwenna Banks, Rosamund Hanson, Stephen Lord, Amelia Bullmore, Lesley Nicol, Seamus O'Neill, Leonard Earl Howze, Anthony Flanagan, Emily Fleeshman, Roger Sloman, Andrea Lowe, Gerard Kearns, Tom Georgeson, Clive Mantle, Rosie Cavaliero, Darren Whitfield, Celyn Jones, Tom Austen, Matt Cross, Liam Boyle, Ciaran Griffiths, Jason Manford, Jamie Davis, Jordan Murphy, Jennifer Hennessy, Lauren Crace, Sacha Parkinson, Mina Anwar, Joe Duttine, Kari Corbett, Paul Copley, Sean Gilder, Pooky Quesnel, John R. Walker, Graeme Hawley, Cian Barry, Steve Murphy, Darren Kent, Reece Noi, John Woodvine, Ian Hanmore, Kieran Cunningham, Martin Walsh, Jalaal Hartley, Ged Forrest, Rupert Young, Guy Flanagan, Ryan Pope, Mark Sheals, Sarah Totty, Paul Bergquist, Patricia Winker, Isy Suttie, Noma Dumezweni, Margaret Jackman, Natalie Garner, Eamonn Holmes, Nick Nevern, Juliet Cowan, Ian Mercer, Michelle Holmes, Judy Flynn, Karen Henthorn, Neil Bell, Vicky Hall, Jennifer James, Fiona Allen, Sue Devaney, Tara Moran, Edna Doré, Bernard Wrigley, Maggie O'Neill, Melanie Kilburn, Rod Keller, David Atkins, Neil Maskell, Julia Ford, David Crellin, Paul Brennen, Olwen May, Steve Bell, Stacey Roca, Andrew Buckley, Jodie Hamblet, Frog Stone, Richard Price, Lee Worswick, Colin Parry, Laura Ainsworth, Clive Russell, Brendan Coyle, Chris Coghill, Iain McKee, Dean Andrews, Katy Cavanagh, Tim Phillips, Michael Legge, Michael Atkinson, James Nelson-Joyce, Shaun Mason, Jonny Owen, Aysha Kala, Alan Williams, Hannah Kew, Kerrie Hayes, Genevieve Barr, Faye McKeever, Carl Rice, Beverly Rudd, Paul Mallon, Catherine Tyldesley, Martin Oldfield
(další profese)
 • lucijelucije
  *****

  Když sleduju tento seriál, a tento způsob života, jako bych se vrátila do svého malého městečka, do své hospůdky, k přátelům, ke svému dřívějšímu postoji, prostě jako bych se vrátila k lidem se kterýma jsem zažívala obdobné problémy, a obdobné party. Je to městečko kde se téměř všichni znají..v tomto opravdu reálném způsobu života se doslova vidím..a líbí se mi jak je zde zvýrazněno, několik pospolitních společností, jedni chudí, druzí bohatí přesto velmi sevření do silného pouta jak rodinného tak sousedského..výborně zpracováno..nic zbytečně přehnaného, trocha černého humoru, trocha nenávisti, lásky, závisti a radosti nad maličkostmi tak jak to v životě prostě bývá..navíc je zde zvýrazněna britská komunita, různých sociálních skupin..tento seriál nemá chybu!!!(16.10.2010)

 • Ajka1
  ****

  Po prvních dvou sériích mohu zcela upřímně konstatovat, že tenhle seriál má "koule". Všechno to drama, absurdnost a příslovečný britský černý humor... už jenom samotný nápad, natočit seriál o outsiderech na sociálních dávkách, a to s takovou lehkostí, že ze začátku ani nebudete schopni se odtrhnout od obrazovky! Co postava, to exot, co slovo, to perla. Hlavní role jsou obsazené tak dokonale, že jim budete žrát první-poslední, vtípnými hláškami počínaje a emocemi konče. Shameless je pro mne nový favorit na seriálovém poli a naprosto odmítám remake od pruhovaných bratrů ze zámoří. David Threlfall (Frank), Rebeca Ryan (Debbie), Maxine Peake s Deanem L. Kellym (Kev a Veronika) a vůbec všichni z osazenstva této bizarní rodiny jsou naprosto nenahraditelní. A hlavně nesmím zapomenout na Jamese McAvoye a Annu-Marie Duff (Steve a Fiona), jejichž výkony mi přišly jednoznačně nejlepší. Jen houšť a více takovýchto seriálů!!!(20.11.2011)

 • Ilicka
  *****

  Celou první sérii jsem si dala na posezení, ačkoli jsem původně měla zájem jen o sondu do mladistvých rolí Jamese McAvoye. Opravdu vynikající seriál z TÉ Velké Británie, jiné, než si ji představují cizinci. Černý humor, absurdita, dramatické momenty, propírání společensky tabuizovaných témat, politická nekorektnost a výborně napsané postavy, především ty hlavní, Frank, Fiona a Steve. Nesmím taky zapomenout na sousedství plné nejrůznějších existencí, každá z nich v rámci možností propracovaná. Taky bych chtěla poznat takového šarmantního zloděje automobilů alias Steva alias mladého McAvoye. Doporučuji.(23.7.2008)

 • josieaddms
  ***

  Konečně něco osvěžujícího, po všech těch Amerických seriálech a filmech kde jsou všichni dokonalí a vypucovaní, přichází drsná a často i vtipná sonda do života pár lidí menší čtvrti v Manchesteru, kteří se s ničím příliš nepářou. Určitě to má co do sebe, je to něčím takové opravdové, hodně zábavné, a na chvíli to člověka i chytí. Mě tam ale vadili ty nahotiny, a to se vztahuje tedy vlastně jen na ženy, myslím že skoro všechny co se objevili v těch dvou sériích které jsem si dala, se tam rovnou i svlékly. Otřesné. Co se týče herců, byli skvělý, skvělý, skvělý. Nikdy nechci vidět Americký remake. Další série mě jinak zvlášť nelákají, možná se k nim třeba ještě někdy v čase depky vrátím, nevím. Občas jsem se docela zasmála, ale občas mě to překvapilo i naprostou plytkostí. Možná kdyby to méně chtělo šokovat a bylo to více upřímnější v jiných směrech, bylo by to hodnotnější.(30.8.2013)

 • Landier
  *****

  Britský seriál, v kterém nenajděte žádnou BBC English, kde hlavní představitelé nechodí v saku a košili a každý den o páté neusedají k pravidelnému čaji ... proč taky - v Anglii toto nedělá prakticky nikdo ... a tenhle seriál je o většině Angličanů- Angličanů, kteří mluví sprostě (titulky nutné :) ), kteří rádi pijí vše od 8 % výš, a kteří mají spoustu problémů ... pro někoho možná mírně zvrácené, pro mě sonda do současné anglické (britské) společnosti ... (doporučení pro všechny, kdo se do Anglie chystají - před odletem aspoň 2-3 díly nutností) :)(7.4.2008)

 • - James McAvoy musel v seriálu řídit auto, i když v té době neměl řidičský průkaz. (Stanley619)

 • - Herečce Anne-Marie Duff, která v seriálu ztvárnila dvacetiletou Fionu, bylo ve skutečnosti v době natáčení již 34 let. (Ajka1)

 • - Do postavy Franka byl původně obsazen Sean Gallagher. Tvůrci ale došli k závěru, že je na takovou roli příliš mladý, a obsadili místo něj Davida Threlfalla. Přetočení scén pak přišlo produkční společnost na 100 000 liber. (Ajka1)