Reklama

Reklama

Shameless

(seriál)
Komedie / Drama
Velká Británie, (2004–2013), 111 h 19 min (Minutáž: 43–77 min)

Hrají:

David Threlfall, Rebecca Atkinson, Elliott Tittensor, James McAvoy, Maxine Peake, Dean Lennox Kelly, Corin Redgrave, Annabelle Apsion (více)
(další profese)

Série(11) / Epizody(139)

Obsahy(1)

Chatworth Estate v severní Anglii není rajskou zahradou, jak u každého úvodu lakonicky oznamuje Frank Gallagher, otec 5 dětí, alkoholik a nihilista... Jenom jedna z mnoha postaviček barvistého sousedství vesměs žijícího ze sociálních dávek a zmítajícího se ve všech neduzích současné britské společnosti. Seriál na půlceste mezi rodinnými sitkomy typu Bill Cosby Show a šíleností Little Britain s černým britským humorem a nevybíravým jazykem až na kost... (ČSFD)

(více)

Recenze (24)

casioa.... 

všechny recenze uživatele

Britská rodinka "úžasných-Gallagherovcov-alebo príbehy z britského mestečka bez servítky, a bez potlesku :). Rodinka, od ktorej by ste asi neradi počuli vetu: "Dobré ránko, sused" :DDD Drsný a tvrdý, aj taký vie byť život v UK. Vychutnajme si ho v kľude, doma v kresle, s kávou (čímkoľvek) v ruke. Ako podobná záležitosť, ma momentálne napadá iba Skins (2007), ale aj Shameless je kúskom podareným, i keď ho zatiaľ zrejme veľa ľudí neobjavilo.Všetci herci sú skvelí, ale najviac mi v pamäti tkvie James McAvoy ako Steve (asi preto, že som ho ako jediného z celého dobrého hereckého ansábla tohto seriálu videl už aj v iných veciach). Takže, takto to chodí, v našej "malej británií"/////////////////////////Lip Gallagher:" Fake Muslim cheats on white funamentalist wife with gutless gay boy says more about United fans than it does the rest of us. " ///////////////////////////// ()

Redi 

všechny recenze uživatele

Po 2. serii to nejde jinak ***** To je jeden velký srdcervoucí smích. Seriál o rodině Gallagherovic, který díky špinavému Chatworthskému sídlišti a přirozeně působícímu castingu vypadá tak uvěřitelně (jen ta Veronica už by se nemusela před kamerou nikdy svlíkat:) ), i když je to plné absurdních situací a jejich řešení. Teď už jen počkat, jestli se někdo ujme v pokračování překladu dalších řad, kterých není zrovna málo. Tento seriál si zaslouží větší pozornost, než která se mu doposud dostala. Šiřte jej dál. ()

Reklama

Ilicka 

všechny recenze uživatele

Celou první sérii jsem si dala na posezení, ačkoli jsem původně měla zájem jen o sondu do mladistvých rolí Jamese McAvoye. Opravdu vynikající seriál z TÉ Velké Británie, jiné, než si ji představují cizinci. Černý humor, absurdita, dramatické momenty, propírání společensky tabuizovaných témat, politická nekorektnost a výborně napsané postavy, především ty hlavní, Frank, Fiona a Steve. Nesmím taky zapomenout na sousedství plné nejrůznějších existencí, každá z nich v rámci možností propracovaná. Taky bych chtěla poznat takového šarmantního zloděje automobilů alias Steva alias mladého McAvoye. Doporučuji. ()

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Téma a prostřední není zrovna můj šálek čaje - hulení, loserovskej táta (cítím závan My Name Is Earl). Kamera vypadá dost amatérsky, žádné perfektně vybrané scény jako v amerických seriálech (neříkám, že je to dobře ani špatně). Britský (logicky) přízvuk (který mám rád) je na mě až MOC silný, ale co. Humor není prvoplánový, SUPER! Cenzura neexistuje - je to ještě otevřenější než Californications, je znát evropská produkce, něco podobného by ve Státech nenatočili. Po prvním díle dávám 3* s výhledem na 4, protože je to něco úplně jinýho než jsem kdy viděl, líbí se mi to, ale i to má svoje mouchy, tak uvidíme. ()

bouncer 

všechny recenze uživatele

"Massive!" Zatím po třech sezónách musím konstatovat, že se jedná o výjimečný seriál. Sonda do moderní britské společnosti (na okraji), velké nekompletní rodiny plné sociálních i kriminálních problémů. Ale vše je to přeplněné černý humorem a bizardními postavičkami, prostě vším co správný seriál potřebuje k úspěchu. Myslím, že má zatím náběh stát se v mých očích kultovním seriálem a jen mě zaráží jak málo je takový skvost u nás známý. Fanouškovských webů o mnohem horších počinech je jako hub a na Shameless ani nejsou české titulky (aspoň anglické jsou ale povinnost pokud jste nežili půlku života v Anglii). Povedená rodinka za 5*. ()

Zajímavosti (4)

  • Do postavy Franka byl původně obsazen Sean Gallagher. Tvůrci ale došli k závěru, že je na takovou roli příliš mladý, a obsadili místo něj Davida Threlfalla. Přetočení scén pak přišlo produkční společnost na 100 000 liber. (Ajka1)
  • Herečce Anne-Marie Duff, která v seriálu ztvárnila dvacetiletou Fionu, bylo ve skutečnosti v době natáčení již 34 let. (Ajka1)

Reklama

Reklama