Shameless (TV seriál)

Komedie / Drama

Velká Británie, 2004 - 2013, 139x50 min

David Threlfall, Rebecca Atkinson, Elliott Tittensor, James McAvoy, Maxine Peake, Dean Lennox Kelly, Corin Redgrave, Annabelle Apsion, Anne-Marie Duff, Aaron McCusker, Rebecca Ryan, Jody Latham, Bryan Dick, Qasim Akhtar, Matthew McNulty, Kenny Doughty, Christopher Simpson, Gillian Kearney, Maggie Fox, Amanda Ryan, Malcolm Raeburn, Steve Pemberton, Steven Robertson, Nichola Burley, Joanne King, Robert Pugh, Jake Canuso, Linzey Cocker, Christine Bottomley, Steve Evets, Steven O'Donnell, Rory McCann, Kiran Shah, Garrett Morris, Joseph Gilgun, Jamie Belman, Rob James-Collier, Warren Brown, Sam Hazeldine, Brian McCardie, Morwenna Banks, Rosamund Hanson, Stephen Lord, Amelia Bullmore, Lesley Nicol, Seamus O'Neill, Leonard Earl Howze, Anthony Flanagan, Emily Fleeshman, Roger Sloman, Andrea Lowe, Gerard Kearns, Tom Georgeson, Clive Mantle, Rosie Cavaliero, Darren Whitfield, Celyn Jones, Tom Austen, Matt Cross, Liam Boyle, Ciaran Griffiths, Jason Manford, Jamie Davis, Jordan Murphy, Jennifer Hennessy, Lauren Crace, Sacha Parkinson, Mina Anwar, Joe Duttine, Kari Corbett, Paul Copley, Sean Gilder, Pooky Quesnel, John R. Walker, Graeme Hawley, Cian Barry, Steve Murphy, Darren Kent, Reece Noi, John Woodvine, Ian Hanmore, Kieran Cunningham, Martin Walsh, Jalaal Hartley, Ged Forrest, Rupert Young, Guy Flanagan, Ryan Pope, Mark Sheals, Sarah Totty, Paul Bergquist, Patricia Winker, Isy Suttie, Noma Dumezweni, Margaret Jackman, Natalie Garner, Eamonn Holmes, Nick Nevern, Juliet Cowan, Ian Mercer, Michelle Holmes, Judy Flynn, Karen Henthorn, Neil Bell, Vicky Hall, Jennifer James, Fiona Allen, Sue Devaney, Tara Moran, Edna Doré, Bernard Wrigley, Maggie O'Neill, Melanie Kilburn, Rod Keller, David Atkins, Neil Maskell, Julia Ford, David Crellin, Paul Brennen, Olwen May, Steve Bell, Stacey Roca, Andrew Buckley, Jodie Hamblet, Frog Stone, Richard Price, Lee Worswick, Colin Parry, Laura Ainsworth, Clive Russell, Brendan Coyle, Chris Coghill, Iain McKee, Dean Andrews, Katy Cavanagh, Tim Phillips, Michael Legge, Michael Atkinson, James Nelson-Joyce, Shaun Mason, Jonny Owen, Aysha Kala, Alan Williams, Hannah Kew, Kerrie Hayes

Konečně něco osvěžujícího, po všech těch Amerických seriálech a filmech kde jsou všichni dokonalí a vypucovaní, přichází drsná a často i vtipná sonda do života pár lidí menší čtvrti v Manchesteru, kteří se s ničím příliš nepářou. Určitě to má co do sebe, je to něčím takové opravdové, hodně zábavné, a na chvíli to člověka i chytí. Mě tam ale vadili ty nahotiny, a to se vztahuje tedy vlastně jen na ženy, myslím že skoro všechny co se objevili v těch dvou sériích které jsem si dala, se tam rovnou i svlékly. Otřesné. Co se týče herců, byli skvělý, skvělý, skvělý. Nikdy nechci vidět Americký remake. Další série mě jinak zvlášť nelákají, možná se k nim třeba ještě někdy v čase depky vrátím, nevím. Občas jsem se docela zasmála, ale občas mě to překvapilo i naprostou plytkostí. Možná kdyby to méně chtělo šokovat a bylo to více upřímnější v jiných směrech, bylo by to hodnotnější.(30.8.2013)

Britská rodinka "úžasných-Gallagherovcov-alebo príbehy z britského mestečka bez servítky, a bez potlesku :). Rodinka, od ktorej by ste asi neradi počuli vetu: "Dobré ránko, sused" :DDD Drsný a tvrdý, aj taký vie byť život v UK. Vychutnajme si ho v kľude, doma v kresle, s kávou (čímkoľvek) v ruke. Ako podobná záležitosť, ma momentálne napadá iba Skins (2007), ale aj Shameless je kúskom podareným, i keď ho zatiaľ zrejme veľa ľudí neobjavilo.Všetci herci sú skvelí, ale najviac mi v pamäti tkvie James McAvoy ako Steve (asi preto, že som ho ako jediného z celého dobrého hereckého ansábla tohto seriálu videl už aj v iných veciach). Takže, takto to chodí, v našej "malej británií"/////////////////////////Lip Gallagher:" Fake Muslim cheats on white funamentalist wife with gutless gay boy says more about United fans than it does the rest of us. " /////////////////////////////(2.5.2010)

Když sleduju tento seriál, a tento způsob života, jako bych se vrátila do svého malého městečka, do své hospůdky, k přátelům, ke svému dřívějšímu postoji, prostě jako bych se vrátila k lidem se kterýma jsem zažívala obdobné problémy, a obdobné party. Je to městečko kde se téměř všichni znají..v tomto opravdu reálném způsobu života se doslova vidím..a líbí se mi jak je zde zvýrazněno, několik pospolitních společností, jedni chudí, druzí bohatí přesto velmi sevření do silného pouta jak rodinného tak sousedského..výborně zpracováno..nic zbytečně přehnaného, trocha černého humoru, trocha nenávisti, lásky, závisti a radosti nad maličkostmi tak jak to v životě prostě bývá..navíc je zde zvýrazněna britská komunita, různých sociálních skupin..tento seriál nemá chybu!!!(16.10.2010)

Celou první sérii jsem si dala na posezení, ačkoli jsem původně měla zájem jen o sondu do mladistvých rolí Jamese McAvoye. Opravdu vynikající seriál z TÉ Velké Británie, jiné, než si ji představují cizinci. Černý humor, absurdita, dramatické momenty, propírání společensky tabuizovaných témat, politická nekorektnost a výborně napsané postavy, především ty hlavní, Frank, Fiona a Steve. Nesmím taky zapomenout na sousedství plné nejrůznějších existencí, každá z nich v rámci možností propracovaná. Taky bych chtěla poznat takového šarmantního zloděje automobilů alias Steva alias mladého McAvoye. Doporučuji.(23.7.2008)

Téma a prostřední není zrovna můj šálek čaje - hulení, loserovskej táta (cítím závan My Name Is Earl). Kamera vypadá dost amatérsky, žádné perfektně vybrané scény jako v amerických seriálech (neříkám, že je to dobře ani špatně). Britský (logicky) přízvuk (který mám rád) je na mě až MOC silný, ale co. Humor není prvoplánový, SUPER! Cenzura neexistuje - je to ještě otevřenější než Californications, je znát evropská produkce, něco podobného by ve Státech nenatočili. Po prvním díle dávám 3* s výhledem na 4, protože je to něco úplně jinýho než jsem kdy viděl, líbí se mi to, ale i to má svoje mouchy, tak uvidíme.(5.4.2011)

• - Během natáčení se poznala dnes již manželská dvojice Anne-Marie Duff a James McAvoy. (Ajka1)

• - James McAvoy musel v seriálu řídit auto, i když v té době neměl řidičský průkaz. (Stanley619)

• - Do postavy Franka byl původně obsazen Sean Gallagher. Tvůrci ale došli k závěru, že je na takovou roli příliš mladý, a obsadili místo něj Davida Threlfalla. Přetočení scén pak přišlo produkční společnost na 100 000 liber. (Ajka1)