Shameless

(seriál)
Komedie / Drama
Velká Británie, (2004–2013), 111 h 19 min (Minutáž: 43–77 min)

David Threlfall, Rebecca Atkinson, Elliott Tittensor, James McAvoy, Maxine Peake, Dean Lennox Kelly, Corin Redgrave, Annabelle Apsion, (více)

Série(11) / Epizody(139)

Chatworth Estate v severní Anglii není rajskou zahradou, jak u každého úvodu lakonicky oznamuje Frank Gallagher, otec 5 dětí, alkoholik a nihilista... Jenom jedna z mnoha postaviček barvistého sousedství vesměs žijícího ze sociálních dávek a zmítajícího se ve všech neduzích současné britské společnosti. Seriál na půlceste mezi rodinnými sitkomy typu Bill Cosby Show a šíleností Little Britain s černým britským humorem a nevybíravým jazykem až na kost... (ČSFD)

casioa....

Britská rodinka "úžasných-Gallagherovcov-alebo príbehy z britského mestečka bez servítky, a bez potlesku :). Rodinka, od ktorej by ste asi neradi počuli vetu: "Dobré ránko, sused" :DDD Drsný a tvrdý, aj taký vie byť život v UK. Vychutnajme si ho v kľude, doma v kresle, s kávou (čímkoľvek) v ruke. Ako podobná záležitosť, ma momentálne napadá iba Skins (2007), ale aj Shameless je kúskom podareným, i keď ho zatiaľ zrejme veľa ľudí neobjavilo.Všetci herci sú skvelí, ale najviac mi v pamäti tkvie James McAvoy ako Steve (asi preto, že som ho ako jediného z celého dobrého hereckého ansábla tohto seriálu videl už aj v iných veciach). Takže, takto to chodí, v našej "malej británií"/////////////////////////Lip Gallagher:" Fake Muslim cheats on white funamentalist wife with gutless gay boy says more about United fans than it does the rest of us. " ///////////////////////////// ()

bouncer

"Massive!" Zatím po třech sezónách musím konstatovat, že se jedná o výjimečný seriál. Sonda do moderní britské společnosti (na okraji), velké nekompletní rodiny plné sociálních i kriminálních problémů. Ale vše je to přeplněné černý humorem a bizardními postavičkami, prostě vším co správný seriál potřebuje k úspěchu. Myslím, že má zatím náběh stát se v mých očích kultovním seriálem a jen mě zaráží jak málo je takový skvost u nás známý. Fanouškovských webů o mnohem horších počinech je jako hub a na Shameless ani nejsou české titulky (aspoň anglické jsou ale povinnost pokud jste nežili půlku života v Anglii). Povedená rodinka za 5*. ()

Redi

Po 2. serii to nejde jinak ***** To je jeden velký srdcervoucí smích. Seriál o rodině Gallagherovic, který díky špinavému Chatworthskému sídlišti a přirozeně působícímu castingu vypadá tak uvěřitelně (jen ta Veronica už by se nemusela před kamerou nikdy svlíkat:) ), i když je to plné absurdních situací a jejich řešení. Teď už jen počkat, jestli se někdo ujme v pokračování překladu dalších řad, kterých není zrovna málo. Tento seriál si zaslouží větší pozornost, než která se mu doposud dostala. Šiřte jej dál. ()

IQ Tiqe

Téma a prostřední není zrovna můj šálek čaje - hulení, loserovskej táta (cítím závan My Name Is Earl). Kamera vypadá dost amatérsky, žádné perfektně vybrané scény jako v amerických seriálech (neříkám, že je to dobře ani špatně). Britský (logicky) přízvuk (který mám rád) je na mě až MOC silný, ale co. Humor není prvoplánový, SUPER! Cenzura neexistuje - je to ještě otevřenější než Californications, je znát evropská produkce, něco podobného by ve Státech nenatočili. Po prvním díle dávám 3* s výhledem na 4, protože je to něco úplně jinýho než jsem kdy viděl, líbí se mi to, ale i to má svoje mouchy, tak uvidíme. ()

Ilicka

Celou první sérii jsem si dala na posezení, ačkoli jsem původně měla zájem jen o sondu do mladistvých rolí Jamese McAvoye. Opravdu vynikající seriál z TÉ Velké Británie, jiné, než si ji představují cizinci. Černý humor, absurdita, dramatické momenty, propírání společensky tabuizovaných témat, politická nekorektnost a výborně napsané postavy, především ty hlavní, Frank, Fiona a Steve. Nesmím taky zapomenout na sousedství plné nejrůznějších existencí, každá z nich v rámci možností propracovaná. Taky bych chtěla poznat takového šarmantního zloděje automobilů alias Steva alias mladého McAvoye. Doporučuji. ()

• Do postavy Franka byl původně obsazen Sean Gallagher. Tvůrci ale došli k závěru, že je na takovou roli příliš mladý, a obsadili místo něj Davida Threlfalla. Přetočení scén pak přišlo produkční společnost na 100 000 liber. (Ajka1)