Shameless (TV seriál)

Komedie / Drama

Velká Británie, 2004–2013, 111 h 19 min (Minutáž: 43–77 min)

David Threlfall, Rebecca Atkinson, Elliott Tittensor, James McAvoy, Maxine Peake, Dean Lennox Kelly, Corin Redgrave, Annabelle Apsion, Anne-Marie Duff, Aaron McCusker, Rebecca Ryan, Jody Latham, Bryan Dick, Qasim Akhtar, Matthew McNulty, Kenny Doughty, Christopher Simpson, Gillian Kearney, Maggie Fox, Amanda Ryan, Malcolm Raeburn, Steve Pemberton, Steven Robertson, Nichola Burley, Joanne King, Robert Pugh, Jake Canuso, Linzey Cocker, Christine Bottomley, Steve Evets, Steven O'Donnell, Rory McCann, Kiran Shah, Garrett Morris, Joseph Gilgun, Jamie Belman, Rob James-Collier, Warren Brown, Sam Hazeldine, Brian McCardie, Morwenna Banks, Rosamund Hanson, Stephen Lord, Amelia Bullmore, Lesley Nicol, Seamus O'Neill, Leonard Earl Howze, Anthony Flanagan, Emily Fleeshman, Roger Sloman, Andrea Lowe, Gerard Kearns, Tom Georgeson, Clive Mantle, Rosie Cavaliero, Darren Whitfield, Celyn Jones, Tom Austen, Matt Cross, Liam Boyle, Ciaran Griffiths, Jason Manford, Jamie Davis, Jordan Murphy, Jennifer Hennessy, Lauren Crace, Sacha Parkinson, Mina Anwar, Joe Duttine, Kari Corbett, Paul Copley, Sean Gilder, Pooky Quesnel, John R. Walker, Graeme Hawley, Cian Barry, Steve Murphy, Darren Kent, Reece Noi, John Woodvine, Ian Hanmore, Kieran Cunningham, Martin Walsh, Jalaal Hartley, Ged Forrest, Rupert Young, Guy Flanagan, Ryan Pope, Mark Sheals, Sarah Totty, Paul Bergquist, Patricia Winker, Isy Suttie, Noma Dumezweni, Margaret Jackman, Natalie Garner, Eamonn Holmes, Nick Nevern, Juliet Cowan, Ian Mercer, Michelle Holmes, Judy Flynn, Karen Henthorn, Neil Bell, Vicky Hall, Jennifer James, Fiona Allen, Sue Devaney, Tara Moran, Edna Doré, Bernard Wrigley, Maggie O'Neill, Melanie Kilburn, Rod Keller, David Atkins, Neil Maskell, Julia Ford, David Crellin, Paul Brennen, Olwen May, Steve Bell, Stacey Roca, Andrew Buckley, Jodie Hamblet, Frog Stone, Richard Price, Lee Worswick, Colin Parry, Laura Ainsworth, Clive Russell, Brendan Coyle, Chris Coghill, Iain McKee, Dean Andrews, Katy Cavanagh, Tim Phillips, Michael Legge, Michael Atkinson, James Nelson-Joyce, Shaun Mason, Jonny Owen, Aysha Kala, Alan Williams, Hannah Kew, Kerrie Hayes, Genevieve Barr, Faye McKeever, Carl Rice, Beverly Rudd, Paul Mallon, Catherine Tyldesley, Martin Oldfield, Ryan Kruger, Karen Bryson, Nik Morgan, Andrew Sheridan, Joanna Swain

Po prvních dvou sériích mohu zcela upřímně konstatovat, že tenhle seriál má "koule". Všechno to drama, absurdnost a příslovečný britský černý humor... už jenom samotný nápad, natočit seriál o outsiderech na sociálních dávkách, a to s takovou lehkostí, že ze začátku ani nebudete schopni se odtrhnout od obrazovky! Co postava, to exot, co slovo, to perla. Hlavní role jsou obsazené tak dokonale, že jim budete žrát první-poslední, vtípnými hláškami počínaje a emocemi konče. Shameless je pro mne nový favorit na seriálovém poli a naprosto odmítám remake od pruhovaných bratrů ze zámoří. David Threlfall (Frank), Rebeca Ryan (Debbie), Maxine Peake s Deanem L. Kellym (Kev a Veronika) a vůbec všichni z osazenstva této bizarní rodiny jsou naprosto nenahraditelní. A hlavně nesmím zapomenout na Jamese McAvoye a Annu-Marie Duff (Steve a Fiona), jejichž výkony mi přišly jednoznačně nejlepší. Jen houšť a více takovýchto seriálů!!!(20.11.2011)

Britská rodinka "úžasných-Gallagherovcov-alebo príbehy z britského mestečka bez servítky, a bez potlesku :). Rodinka, od ktorej by ste asi neradi počuli vetu: "Dobré ránko, sused" :DDD Drsný a tvrdý, aj taký vie byť život v UK. Vychutnajme si ho v kľude, doma v kresle, s kávou (čímkoľvek) v ruke. Ako podobná záležitosť, ma momentálne napadá iba Skins (2007), ale aj Shameless je kúskom podareným, i keď ho zatiaľ zrejme veľa ľudí neobjavilo.Všetci herci sú skvelí, ale najviac mi v pamäti tkvie James McAvoy ako Steve (asi preto, že som ho ako jediného z celého dobrého hereckého ansábla tohto seriálu videl už aj v iných veciach). Takže, takto to chodí, v našej "malej británií"/////////////////////////Lip Gallagher:" Fake Muslim cheats on white funamentalist wife with gutless gay boy says more about United fans than it does the rest of us. " /////////////////////////////(2.5.2010)

Když sleduju tento seriál, a tento způsob života, jako bych se vrátila do svého malého městečka, do své hospůdky, k přátelům, ke svému dřívějšímu postoji, prostě jako bych se vrátila k lidem se kterýma jsem zažívala obdobné problémy, a obdobné party. Je to městečko kde se téměř všichni znají..v tomto opravdu reálném způsobu života se doslova vidím..a líbí se mi jak je zde zvýrazněno, několik pospolitních společností, jedni chudí, druzí bohatí přesto velmi sevření do silného pouta jak rodinného tak sousedského..výborně zpracováno..nic zbytečně přehnaného, trocha černého humoru, trocha nenávisti, lásky, závisti a radosti nad maličkostmi tak jak to v životě prostě bývá..navíc je zde zvýrazněna britská komunita, různých sociálních skupin..tento seriál nemá chybu!!!(16.10.2010)

Britský seriál, v kterém nenajděte žádnou BBC English, kde hlavní představitelé nechodí v saku a košili a každý den o páté neusedají k pravidelnému čaji ... proč taky - v Anglii toto nedělá prakticky nikdo ... a tenhle seriál je o většině Angličanů- Angličanů, kteří mluví sprostě (titulky nutné :) ), kteří rádi pijí vše od 8 % výš, a kteří mají spoustu problémů ... pro někoho možná mírně zvrácené, pro mě sonda do současné anglické (britské) společnosti ... (doporučení pro všechny, kdo se do Anglie chystají - před odletem aspoň 2-3 díly nutností) :)(7.4.2008)

"Massive!" Zatím po třech sezónách musím konstatovat, že se jedná o výjimečný seriál. Sonda do moderní britské společnosti (na okraji), velké nekompletní rodiny plné sociálních i kriminálních problémů. Ale vše je to přeplněné černý humorem a bizardními postavičkami, prostě vším co správný seriál potřebuje k úspěchu. Myslím, že má zatím náběh stát se v mých očích kultovním seriálem a jen mě zaráží jak málo je takový skvost u nás známý. Fanouškovských webů o mnohem horších počinech je jako hub a na Shameless ani nejsou české titulky (aspoň anglické jsou ale povinnost pokud jste nežili půlku života v Anglii). Povedená rodinka za 5*.(20.7.2009)