Hudba mého srdce

Music of the Heart

Hudba môjho srdca

Drama / Hudební

USA, 1999, 124 min

Dala jim dar, který si nikdy nedovedli představit. Oni jí na oplátku ukázali způsob boje, na který nikdy nezapomene. Ocenění : Oscar 1999 - nominace: hlavní herečka (M. Streep), píseň (Music Of My Heart) Zlaté glóby - nominace: herečka v dramatu (M. Streep) Blockbuster Entertainment Awards - píseň (Music Of My Heart) http://www.youtube.com/watch?v=H4Y1NZAs7mU ....Scénář : Pamela Gray. MKamera : Peter Deming. Hudba : Mason Daring(9.5.2011)

• Argondia

Začátek je okopírovaný Přístav naděje, který se točil o rok dříve. Dokonce tu nechybí ani ten nechutně přeslazený typ chlapa a kromě něj se tu zjeví ještě cíťa s kytičkou, co to myslí upřímně. Dvě hodiny učitelka Roberta fidlá na housle, učí děti a jak je pro Meryl typické, už zase za něco bojuje, tentokrát za výuku hudby. Bylo to jako propojení Nebezpečných myšlenek a Školy rocku, ale bez vtipu, nebo napětí. Děti byly roztomilé, hezky hrály, koncert povedený, Streepová jako vždy v roli silné ženy, co se nevzdává. Film byl celkem nudný, až příliš dlouhý a lehko zapomenutelný. Dalo se od příběhu o učitelce houslí čekat něco víc?(25.3.2013)

Dostat nějakou skutečně zajímavou roli, o kterou se jiné perou? Málokterá herečka dostává tolik příležitostí (však si je také všechny vrchovatě zaslouží) jako Meryl Streep. To, co je u jiných hereček vzácností, tím se tahle legenda může téměř přehrabovat. Tady po zásluze přistála další oscarová nominace, nicméně nutno přiznat, že v příběhu, který hraje do karet průměrnosti. Jméno režiséra nicméně překvapí!!(31.12.2013)

Nemůžu jinak než za pět. Takové filmy jsou potřeba! Nemůžu uvěřit, že to režíroval Wes Craven! Klobouk dolů. Jestli se nemýlím, tak je to podle skutečnosti, takže nějaké naříkání, že je to doják, asi nemá smysl. Dojemné je to, protože se prostě povede úžasná věc. No a klasickou hudbu miluju, Meryl Streep taky, Itzaka Perlmana a Isaaca Sterna taky, proto končím, jak jsem začala: nemůžu jinak, než za pět!(21.5.2010)

• tron

Obávam sa, že fakt, že túto snímku režíroval hororový guru Wes Craven je na nej to jediné skutočne zaujímavé. Inak len banálny scenár, mdlá atmosféra, televízna výprava, scenár plný banálnych klišé a nesympatická MKeryl Streep v titulnej úlohe. Celé to proste vyzerá tak, ako keby Wesa do réžie tohto zázraku nanútili. Pritom to bolo presne naopak - dal si podmienku, že Vreskot 3 nakrúti iba pod podmienkou, že mu štúdio dá peniaze najskôr na Hudbu môjho srdca.Miestami sú niektoré pasáže také citlivé, až pôsobia parodickým dojmom. Po hodine dôjde k prekvapivému zvratu a dej sa posúva o desať rokov dopredu. Vďaka tomu si Craven so Streepovou mohli dovoliť celkom príjemné dojímanie diváka (na scénu prichádzajú prví žiaci, už dospelí mladí ľudia). No akosi to stále nie je ono.(29.1.2017)

• - Meryl Streep se v rámci přípravy na svou roli naučila hrát na housle. Cvičila proto 8 hodin denně po dobu 4 týdnů. Hře na housle se naučil také Michael Angarano, který v hraní pokračoval i 15 let po skončení natáčení. (jezurka42)

• - Vo filme si mala zahrať kráľovná popu Madonna, nahradila ju však kráľovná filmu Meryl Streep. (Fabrinka)

• - Režisér Wes Craven řekl, že natočí Vřískot 3 (200)0 pouze tehdy, když bude moci natočit i tento film. (..Lucas..)