Vždyť já jsem roztleskávačka (festivalový název)

But I'm a Cheerleader

Ale ja som roztlieskavačka

(festivalový název)

But I'm a Cheerleader

Komedie / Romantický

USA, 1999, 85 min

Velmi vtipná komedie o krásné sedmnáctileté dívce, která je rozleskávačkou. Jednou ale Meganina rodina a přátelé zjistí, že s ní něco není v pořádku..je totiž lesbička. V duchu toho, aby se zpět stala normáln,í ji pošlou na ústavu "správný směr." Tam zjišťuje, že opravdu lesbičkou je , což si předtím neuvědomovala a snaží se tedy v duchu domova změniti. Je tu ale další chovanka, do které se Megan záhy zamiluje. Po různých peripetiích a velmi vtipných scénách dochází na to,že změnit se nelze jak jí vnucují a nakonec uteče se svou vyvolenou..(7.11.2004)

• Morholt

První polovina ještě dejme tomu. Nejednalo se sice o nic, u čeho by se člověk válel smíchy, ale předělávání archetypálních buzen v opravdové chlapy dokázalo místy pobavit. Druhá část trochu ustoupila od růžovo-modré přepálenosti a nesla se spíš v intencích klasického "Jsme jací jsme a vy nemáte právo nás měnit" a tohle už šlo úplně mimo mě. Film mě neoslovil ani herecky, takže 35% je maximum.(24.1.2019)

Tento film má komedii,romantiku,napětí,a rozhodně se u něho neho nenudíš všechno co má splňovat skvělý film.Začíná to tím že Megan osmnáctiletá roztleskávačka žije normální život až do osudného dne.Její rodina,přátelé,a její kluk tuší že je lesba protože má ve skřínce plakáty holek,nemá ráda líbání se svým přítelem,a pořád objímá její kamarádky atd.Tak jí rodiče pošlou do programu kde mění homosexuáli na heterosexuáli na 4 měsíce,i když můj názor je že nejde změnit homosexualitu.Tam se setkává s Graham drzou,ale sexy dívkou.Ze začátku se nenávidí ale pak se do sebe zamilují.Jednoho dne je ale načapají jak spolu spali a Megan s Graham jim nabídnou že jim dají poslední šanci ale musí za to být dokonce programu s chlapcem vedoucí ženy.Megan to odmítne a tak jí vyhodí,Megan si je jistá že Graham to odmítne ale Graham to musí příjmout kvůli její rodině.Nechte se překvapit jak to dopadne ale tento film si stoprocentně zamilujete.A ovšem velké díky tomuto filmu sem získala lásku k Clei Duvall ;) Zasloužilo by si to více procent protože takový film se jen tak nevidí. Tak 72% :))(23.7.2013)

Film úžasně dovádějící do absurda genderové stereotypy. Pokud se jim někdo vymyká, tak nemůže být heterosexuál a naopak, jak se stát HT - návod pro holky: růžová barva, vařit, líčit se, šatičky, slušné chování, pro kluky: modrá, sport, zápasy, sekat dřevo...WOW:) a ty kořeny homosexuality v jejich podání mě taky dostaly. Opravdu super film, který krásně ukazuje, jak je na homosexualitu nahlíženo nejen jako na sexualitu, ale je to rozšířeno na celou osobnost člověka. Jinými slovy jste mainstream, jste hetero a naopak. líbil se mi závěr a celkově ústřední love story byla opravdu krásná. Natasha Lyonne a Clea DuVall jsou hvězdý pár, který chytne za srdce. Víc takových filmů.(17.9.2012)

• IQ Tiqe

Tvůrci se snažli shodit myšlenku na "léčbu" homosexuality tím, že ji zesměšní a dovedou k absurditě. Bohužel se jim to povedlo tak dokonale, že film byl přehlídkou trapností. Bylo to až moc. Třeba ta stylizace v modré a růžové... Provedení fakt děs. # V hlavní roli Jessica z American Pie. # [viděno: monitor, sluchátka] # humor 1 | akce 1 | napětí 1 | pustil bych si znovu 3(8.7.2012)

• - Režisér Jamie Babbit si vybral Melanie Lynskey do role Hilary poté, co ji viděl ve filmech Heavenly Creatures (1994) a Ever After (1998). (HellFire)

• - Tetování Graham je čínský znak pro „hvězdu“. (HellFire)

• - Ve scéně v baru si Megan (Natasha Lyonne) sundá svetr. Při odchodu se na ní však z ničeho nic svetr opět objevuje. (ICTS)