Nemotorný ženich

Tractor-Drivers

Drama / Komedie

Sovětský svaz, 1939, 88 min

Ivan Pyrjev

Vcelku průměrná komedie, ale dá se na ni dívat, byť je o traktoristech, jak nám říká originální název. Hlavní mužskou postavu ztvárňuje Nikolaj Krujčkov, který v dobré stovce filmů měl, ne-li hlavní, tak významnou roli. Jak bylo dobrým zvykem většiny předválečných zvukových filmů, měl i tento nějaké písničky, dobrá byla ta ústřední o tankistech, kterou v Rusku i teď občas hrají při nějakých oslavách spojených s armádou, a že takových svátků je.(17.12.2006)

Predvalecna komedie o kultovni traktoristce, film plny pisnicek a ukrajinskych stepi... Jo a ta motorka je ПМЗ-А-750. ;) Mne se to libilo moc, film svizne ubiha vpred a je prijemne vtipny.(11.2.2016)

• - Hrdinové filmu pracují na traktoru ČTZ C-65. Traktor, který si ve filmu zahrál, je na památku postaven u příjezdu do vesnice Gurevka na Ukrajině, kde se natáčelo. (Snorlax)