Reklama

Reklama

Nová noční můra

  • USA Wes Craven's New Nightmare (více)
Trailer

Obsahy(1)

Natáčení nového dílu Noční můry v Elm Street se odehrává v zákulisí filmu, ale i na place. Nechybí tu herečka Heather, která před lety vytvořila v prvním díle celé série hlavní roli dívky Nancy a později si zahrála i v třetím dílu odbornici na sny. Po skončení natáčení záběrů se nečekaně začne hýbat Freddyho rukavice, dva techniky zabije a Chase (manžela Nancy) řízne do ruky. Heather se náhle probudí a zjistí, že vše byl jen zlý sen, vydechne si, ale pak si všimne, že manžel má opravdu ruku pořezanou. Studio nabídne Heather roli v novém dílu Noční můry v Elm Street, ke kterému píše scénář Wes Craven, ale ona to odmítne! Dovídá se, že manžel na filmu už pracuje a telefonuje mu a prosí ho, aby se vrátil domů. Chase za volantem cestou domů usne, havaruje a náhodou ho zabije Freddyho rukavice. Syn Dylan se také chová podivně, nechce spát, protože se bojí „zlého pána“. Po dalších incidentech, které se svým způsobem týkají filmového přízraku, jede za Wesem Cravenem, aby se ho zeptala na scénář. Tvůrce však doposud neví jak příběh dopadne... Poslední souboj svede Nancy (Heather) v podzemním světě, kde objeví scénář k novému filmu z cyklu Noční můry v Elm Street a kde se setkává nejen se svým synem Dylanem, ale i s Freddy Kruegerem. (Rodriguez)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (221)

Dudek 

všechny recenze uživatele

Wes Craven se rozhodl napravit reputaci jedné ze svých slavných sérii a po nevydařených předchozích dílech natočil podařený comeback Freddyho Krugera. Rozhodl se však vydat novou cestičkou a připravil pro hlavní hrdiny pár pořádných hororových dnů. Tentokrát se totiž děj neodehrává jen ve filmovém studiu, ale i ve skutečném světě, kde jde opravdu o holý život. Zatímco Freddy nahání své potencionálně oběti a chce si vyskoušet své nové drápy, které jsou ostřejší než kdy dřív, snaží se všichni ostatní neusnout a uchránit se tak před tímto přízrakem. Jenže ono to není tak jednoduché, sestřičky v nemocnici nabíjí své injekční stříkačky a posílají ke Krugerovým rukavicím jednoho spáče za druhým, přitom však neustále myslí jen na vaše dobro. Wes to zvládl velice dobře a své chmurné představy převedl do povedeného scénáře, který vám ukáže, že spánek vždy neznamená jen klidné přečkání noci, ale může také přinést nepříjemnou smrt. Skvělá práce s černým humorem a plno efektivních scének, jen ten malý chlapec mě občas přiváděl do rozpaků, nemám totiž rád "dětičky, které vědí", zvláště v hororech ne. 80% ()

Mordenroth 

všechny recenze uživatele

So sériou Nočnej mory v Elm Street to už po štvrtom diele nevyzeralo príliš ružovo a šiesty diel bol len akýmsi hluchým výkrikom do tmy... Wes Craven však našťastie jedného dňa dostal (skvelý) nápad ako priviesť Freddyho späť k životu a napraviť tak jeho pokazenú reputáciu. Myslím, že sa mu to v celku podarilo. Originálny príbeh, umiestnený do „reálneho“ života skutočných predstaviteľov pôvodného filmu (resp. filmov), kvalitná atmosféra a nádherná Heather Langenkamp. To sú hlavné klady tohto snímku. Škoda, že samotný Freddy už nie je tak desivý ako v prvom diele a už vôbec nie tak vtipný ako v ďalších častiach. A samotná maska sa mi tiež bohvieako nepáčila... ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Wes Craven zakončil legendární ságu rozporuplně. Na jedné straně stojí výborný nápad, kdy se prolíná realita filmového natáčení s nočními můrami Heather Langenkamp, která hraje samu sebe (ostatně jako všichni herci) a na druhé straně je zpracování, které půlku stopáže víceméně nudí. Vlastně to začne stát za to, když to Freddy vezme opět pořádně do ruky, což je vzhledem k poměrně solidnímu scénáři docela škoda. 50% ()

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

Tak skvelý nápad a z neho vyťažené minimum, respektíve nič. To dokáže celkom naštvať, hlavne keď film točí režisér najlepšej časti a duchovný otec celej série. 30%, nuda, nuda a ešte raz nuda a to decko nevie vôbec hrať. Vzhľadom nato, že dva roky po tomto Craven natočil najlepší novodobý slasher, je až zarážajúce, ako je Nová nočná mora nepodarený film. Za pozretie stojí vlastne iba pre Heather Langenkamp v hlavnej úlohe. Príjemné, vidieť ju po tých rokoch znovu bojovať proti Freddymu... Môj osobný rebríček Nočnej mory v Elm Street: Najlepší je neprekonateľný originál z roku 84 a potom NM3, NM4, NM5, NM2, NM7, remake a za skoro odpad, považujem iba časť s poradovým číslom 6. Crossover Freddyho s Jasonom som nerátal, keby tak by som ho zaradil za Dieťa sna a teda na piate miesto. ()

anais 

všechny recenze uživatele

Velice nedoceněný snímek. SPOILERY následují:) Ten moment, kdy vám v půlce dojde, že sledujete film o vzniku scénáře na film, který právě sledujete, opravdu stojí za to! A vůbec celý ten nápad o přesunu monstra mimo film, do reality (která je opět jen filmovou realitou), je na svou dobu velmi originální. Na předchozí filmy se nedívá z hlediska kontinuální návaznosti, ale jako materiál určený ke zkoumání (jaký to má všechno smysl?, proč to někoho zajímá a proč to někdo jiný dělá?), ironickému pošťouchnutí ("konečně ta rukavice nevypadá jako plácačka") i fandovské poctě k 10.výročí od prvního dílu. ()

Galerie (122)

Zajímavosti (17)

  • V titulcích je jako představitel Freddyho Kruegera uveden on sám, přestože ho hrál Robert Englund. (facojurka)
  • Námět na tento film měl Wes Craven připravený už před natáčením třetího dílu, ale studio tento nápad tenkrát odmítlo. (BLStryker)

Reklama

Reklama