Reklama

Reklama

Na Západ

(seriál)
  • USA Into the West (více)
Western / Dobrodružný / Drama
USA, 2005, 9 h (Minutáž: 90 min)

Hudba:

Geoff Zanelli

Hrají:

Matthew Settle, Josh Brolin, Gary Busey, Will Patton, Skeet Ulrich, John Terry, Gordon Tootoosis, Simon Baker, Rachael Leigh Cook, Tyler Christopher (více)
(další profese)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Roku 2005 se na obrazovkách amerických televizí objevila šestidílná minisérie Into the West (Na Západ), na které se jako vedoucí výroby (producent) podílel slavný Steven Spielberg. Epizody seriálu jsou dlouhé zhruba 90 minut a velmi věrně mapují historii amerického západu v letech 1820-1890. Na pozadí příběhu dvou hlavních hrdinů- jižanského koláře Jacoba Wheelera a lakotského šamana Milovaný Bizony, se velmi důvěrně seznámíme s reáliemi té doby i hlavními historickými postavami. Znalci mohou ocenit dobové oděvy, prostředí a nesmírně citlivě zpracované téma lakotských obřadů, kde se vystřídala plejáda snad všech nejlepších indiánských herců v rolích legendárních náčelníků té doby. (tuwanakha)

(více)

Recenze (69)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $50miliónov║ Ma to celkom príjemnú úroveň, škoda že to nemá na danej minutáži lepší spád a prepracovanosť príbehu, uvidím možno ďalšie časti povedia viac: 1.diel série /65%/ __ Druhá časť má výborný rozbeh a lepšie oboznámenie s prostredím a postavami ale opäť tu v zlom zaváži postupne nekompaktnosť deja, odohrávajúca sa v rýchlom časovom slede, čo sa začína stávať dosť premrštená koncepcia tohto seriálu, s množstvom zle poskladaných scén, hlavne keď sa niekedy nechcene až moc na seba podobajú, teda kopírujú ako úmrtia pri ceste do Kalifornie. 2.diel série /60%/ ()

sator 

všechny recenze uživatele

Přes všechna pro a proti určitě 100 %.Už jen za moudrost Lakotů.................. Máme shánět pušky abychom mohli čelit bílým ? Co tím získáte,když ztratíte sebe sama ?.................. Bílý muž říká mnoho slov ,která nemají žádný smysl,......řek bych, že jiná už ani neříká....... Seriálu ublížil nízko-rozpočtový dabing, kdy jeden herec mluví mnoho postav, a divák se podle mě ztrácí v tom, kdo je kdo.Postav je příliš mnoho..... Poslední 3 díly (odehrávající se už jenom v rezervací indiánů) jsou tak depresivní a nihilistické, že to budu vydýchávat pár týdnů,hlavně pro stud za bílého člověka a rozvrácení jedné úžasné kultury,byl bych mnohem raději,kdyby se jednalo o fikci... ()

Reklama

Klajnik 

všechny recenze uživatele

Seriál pojednává o tom, jak byl dobýván západ a jak bylo zacházeno s původními obyvateli, z čehož mi v posledním díle bylo dost smutno. Přesto nechci dávat seriálu mnoho zásluh za to, že se mu něco podařilo zprostředkovat. On to totiž není počin příliš kvalitní... Vzhledem k tomu, že scénář není dost hutný a strhující, bych spíše než devíti hodinový seriál ocenil tří hodinový film. Lidé, co píší, že je to příběhově slabší, než by být mělo, a velmi utahané, mají docela recht. Sám jsem pak měl problém s některými dalšími kazy: Občas se postavy zachovaly stupidně a já si to nedokázal vysvětlit jinak, než že ve scénáři bylo napsáno, že se má něco stát, ale filmaři to nebyly schopni nějak uvěřitelně zfilmovat/zhotovit. Výsledkem byly scény, které mě jaksi vytrhávaly z dění. Od televizního formátu z roku 2005 bych asi neměl čekat příliš, ale seriál mi často přišel dost nevzhledný. Je ale fakt, že jsem na něj pečlivě nekoukal (jak říkám - nebyl strhující, ale dlouhý), takže jsem během toho dělal jiné věci a třeba mi nějaké krásné záběry unikly a rovněž jsem ho nesehnal ve Full HD kvalitě. Vzhledem k tomu, co obsahově pojímá, mi ale nepřišel dost rozmáchlý. Naopak mi často připadal prostorově stísněný nebo vyloženě nevzhledný (digitální bizoni). ()

Faidra 

všechny recenze uživatele

Jdi na Západ, mladý muži... a nenech tam kámen na kameni. Poučení někdy přijde se zpožděním aneb jednou se tak Barack Obama vydal za indiánským šamanem požádat ho o radu a dotyčný mu po pár potáhnutích z dýmky sdělil: "Být tebou, zaměřím se na imigrační politiku. My jsme svého času tento problém poněkud podcenili..." ()

Mikino00 

všechny recenze uživatele

Jako milovník westernů, jsem se těšil jako malé dítě, o to větší zklamání přišlo. Neuvěřitelně nudné, rozvleklé, dějově stojící na místě. Hlavní představitel je neskutečné dřevo, které mi hrozně lezlo na nervy. Jsou tam sice události té doby, ale je to zaobaleno do příběhu jako z nějaké telenovely. Jedna hvězdička za kostýmy, prostředí, krajinu a triky. ()

Galerie (192)

Související novinky

Steven Spielberg chystá svůj první western

Steven Spielberg chystá svůj první western

08.12.2021

Legendární režisér Steven Spielberg (Čelisti, Dobyvatelé ztracené archy, Zachraňte vojína Ryana) oznámil, že jeho dalším snímkem bude příspěvek do westernového žánru. 74letý filmař si letos splnil… (více)

Reklama

Reklama