poster

Na Západ (TV seriál)

 • USA

  Into the West

 • Slovensko

  Cesta na západ

Western / Dobrodružný / Drama

USA, 2005, 6x90 min

Hudba:

Geoff Zanelli

Hrají:

Matthew Settle, Josh Brolin, Gary Busey, Will Patton, Skeet Ulrich, John Terry, Gordon Tootoosis, Simon Baker, Rachael Leigh Cook, Tyler Christopher, Alan Tudyk, Keri Russell, Nathaniel Arcand, Sean Astin, Irene Bedard, Tom Berenger, Francesco Quinn, Jessica Capshaw, Beau Bridges, Keith Carradine, Balthazar Getty, Joanna Going, Graham Greene, Lance Henriksen, Christopher Heyerdahl, Matthew Modine, David Paymer, Tyler Posey, Kalani Queypo, Judge Reinhold, Clayton Rohner, Jonathan Scarfe, Eric Schweig, Craig Sheffer, Richard Speight Jr., Wes Studi, Jeremiah Bitsui, Emily Holmes, Derek de Lint, Michael Spears, David Midthunder, Tinsel Korey, Samuel Patrick Chu, Christian Kane, Eddie Spears, Tonantzin Carmelo, Sean Wei Mah, Tokala Clifford, Shaun Johnston, Jesse Moss, Gil Birmingham, Ryan Robbins, Chaske Spencer, James Kirk, Dennis E. Garber, Arron Shiver, Daniel Gillies, Lawrence Santiago, John Pyper-Ferguson, Greyston Holt, Warren Kole, Nakotah LaRance, Mia Stallard, David Richmond-Peck, Myrton Running Wolf, Serge Houde, James Blackburn, Jay Tavare, Aldred Montoya, Anthony Parker, Steve Reevis, John Novak, Tatanka Means, Robert Moloney, Thom Schioler, Sean Blakemore, Zahn McClarnon, Roseanne Supernault, Chris Browning, Glen Powell, Kevin McNulty, George Aguilar, Forrest Fyre, Alexandr Kuzněcov, Alejandro Rae, Teach Grant, Brent Stait, Kevin Wiggins, Duane Howard, José Vargas, Scott Heindl, Kwesi Ameyaw, Sheila Tousey, Joe Peracchio, Greg Lawson, Dave Trimble, Rod Rondeaux, Dave Bald Eagle, Boots Southerland, William Sterchi, Darcy Laurie, Christian Bocher, Gerald Auger, James Dugan, Geno Silva, J.D. Garfield, Tony Whitecrow, Rutherford Cravens, Rio Alexander, Jason E. Hill, J. Michael Oliva, Mark Sivertsen, Jack Burning, Ricardo Andres, Kirk Ellis, Joshua Bryant, Stewart Finlay-McLennan

Producenti:

Larry Rapaport

Scénografie:

Marek Dobrowolski

Kostýmy:

Michael T. Boyd
(další profese)
 • laik_60
  *****

  Doterajšia moja skúsenosť mi hovorí, že do čoho vopchá prsty Spielberg tak to väčšinou stojí za to. Aj v tomto seriály bol, aj keď nie režisérom, tak producentom A naozaj seriál stojí za to. Množstvo príbehov dvoch generácií rodín indiánskej i belošskej zachytáva takmer celé XIX. storočie z obľúbenej témy "objavovanie a dobývanie amerického Západu a jeho osídľovanie" . Príbehy belochov a ich rodín sa striedajú so smutnými, dramatickými až tragickými príbehmi domorodého obyvateľstva - indiánov.(12.2.2017)

 • italka63
  *****

  Krásné a velmi, velmi smutné a tragické....o téhle části amerických dějin by se dalo dlouze vyprávět, ale mnoho lidí to bohužel nezajímá....samozřejmě by se daly minisérii vytknout nějaké chybičky, ale proč? Pro mě svůj úkol splnila beze zbytku a v závěru posledního dílu mě bylo celkově nad lidskou rasou nedobře, hlavně nad tou bílou...velice mě mrzí nízký počet shlédnutí, velká škoda.....a ještě - hudba, ta byla nádherná.....(6.4.2012)

 • Mikino00
  *

  Jako milovník westernů, jsem se těšil jako malé dítě, o to větší zklamání přišlo. Neuvěřitelně nudné, rozvleklé, dějově stojící na místě. Hlavní představitel je neskutečné dřevo, které mi hrozně lezlo na nervy. Jsou tam sice události té doby, ale je to zaobaleno do příběhu jako z nějaké telenovely. Jedna hvězdička za kostýmy, prostředí, krajinu a triky.(21.7.2011)

 • dr.fish
  *****

  Děj seriálu "uhání jako splašená herka", těžko se orientovat ve všech souvislostech. Často jsem sahal po mapě a dějepisném atlase. Tempo je drtivé, emoce taky, lehkost a preciznost obdivuhodná. Všechna hollywoodská klišé jsou zde, nevadí a kupodivu fungují. Během sledování jsem si několirát říkal, že není vůbec těžké natočit dobrý film, každý okamžik má totiž svou sílu. Druhá půle je už jen tragedií národa, myslím nikoho nenechá chladným. Jsem rád, že Češi nemají na svědomí genocidu tohoto ražení. Nechtěl bych se učit v dějepise, že "naši pradědečkové vyvraždili indiány".... 90 %(12.12.2010)

 • Superpero
  *****

  Hrozně smutná podívaná. Úpadek a skorovyhlazení indiánů je tu vylíčeno dosti podrobně a úplně mne bolelo jak se z tak hrdé rasy díl po dílu stavájí čím dál více zbědování ubožáci, kterým pak už není dovoleno ani tančit! Americké dějiny jsou podány poutavě a řemeslně zdařile. Postavy, kterých je opravdu požehnaně, byly dobré a všechny příběhy a dějové linie mne opravdu chytaly za srdce. Přesto nejradši mám asi druhý díl. Herci se skládají z televizní špičky a filmových béčkařů či veteránů. Zde ale své party hrají všichni přinejmenším slušně. Minisérie je to skvělá, ale do smíchu vám rozhodně nebude.(22.5.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace