Na Západ (TV seriál)

Cesta na západ

Western / Dobrodružný / Drama

USA, 2005, 6x90 min

Geoff Zanelli

Matthew Settle, Josh Brolin, Gary Busey, Will Patton, Skeet Ulrich, John Terry, Gordon Tootoosis, Simon Baker, Rachael Leigh Cook, Tyler Christopher, Alan Tudyk, Keri Russell, Nathaniel Arcand, Sean Astin, Irene Bedard, Tom Berenger, Francesco Quinn, Jessica Capshaw, Beau Bridges, Keith Carradine, Balthazar Getty, Joanna Going, Graham Greene, Lance Henriksen, Christopher Heyerdahl, Matthew Modine, David Paymer, Tyler Posey, Kalani Queypo, Judge Reinhold, Clayton Rohner, Jonathan Scarfe, Eric Schweig, Craig Sheffer, Richard Speight Jr., Wes Studi, Jeremiah Bitsui, Emily Holmes, Derek de Lint, Michael Spears, David Midthunder, Tinsel Korey, Samuel Patrick Chu, Christian Kane, Eddie Spears, Tonantzin Carmelo, Sean Wei Mah, Tokala Clifford, Shaun Johnston, Jesse Moss, Gil Birmingham, Ryan Robbins, Chaske Spencer, James Kirk, Dennis E. Garber, Arron Shiver, Daniel Gillies, Lawrence Santiago, John Pyper-Ferguson, Greyston Holt, Warren Kole, Nakotah LaRance, Mia Stallard, David Richmond-Peck, Myrton Running Wolf, Serge Houde, James Blackburn, Jay Tavare, Aldred Montoya, Anthony Parker, Steve Reevis, John Novak, Tatanka Means, Robert Moloney, Thom Schioler, Sean Blakemore, Zahn McClarnon, Roseanne Supernault, Chris Browning, Glen Powell, Kevin McNulty, George Aguilar, Forrest Fyre, Alexandr Kuzněcov, Alejandro Rae, Teach Grant, Brent Stait, Kevin Wiggins, Duane Howard, José Vargas, Scott Heindl, Kwesi Ameyaw, Sheila Tousey, Joe Peracchio, Greg Lawson, Dave Trimble, Rod Rondeaux, Dave Bald Eagle, Boots Southerland, William Sterchi, Darcy Laurie, Christian Bocher, Gerald Auger, James Dugan, Geno Silva, J.D. Garfield, Tony Whitecrow, Rutherford Cravens, Rio Alexander, Jason E. Hill, J. Michael Oliva, Mark Sivertsen, Jack Burning, Ricardo Andres, Kirk Ellis, Joshua Bryant, Stewart Finlay-McLennan

Larry Rapaport

Scénografie:

Marek Dobrowolski

Kostýmy:

Michael T. Boyd

Je to niečo ako výlet na divoký Západ, pri ktorom sledujeme kroky mladého dobrodruha, ktorý je dosť nevýrazný, ale asi to bol zámer, aby sa s nim dalo lepšie stotožniť. Napriek všetkým nečakaným úmrtiam mi tam chýba trochu surovosti, je to skôr dobrodružný film pre najmenších. V prvej časti dodávajú filmu potrebnú charizmu Brolin a Patton, mystická časť s indiánmi ma veľmi nebavila. Druhá časť o karavane je síce veľmi napínavá, ale zdalo sa mi, že to zlé, čo ich mohlo postihnúť bolo akosi veľa. Akoby spojili viaceré príbehy. Ten koniec bol však výborný.(9.7.2015)

Velmi krásný seriál o kolonizaci Severní Ameriky v 19. století, který si na nic nehraje. Příběhy jsou podávány někdy až velice drsně. Ale tak to prostě bylo. Divák je vtažen do děje a je nucen téměř na vlastní kůži cítit, jak bylo toto období amerických dějin drsné a krvavé. Tento seriál je velice kvalitní po všech stránkách - herci počínaje, exteriéry konče. Seriál bych rozhodně doporučil mládeži ze vzdělávacích důvodů.(15.10.2012)

Rozsáhlá rodinná sága o klanu Wheelerů, jejichž osud je úzce spjat s Indiány z kmene Lakotů. Nicméně ta jen zastřešuje příběh Severní Ameriky a její proměny, kterou prodělala běham necelého století. Místy to člověka nutí k slzám i k vzteku z toho, jak se osadníci k původnímu obyvatelstvu chovali a současný americký export demokracie pak působí velmi cynicky. Kor když spousta Indiánů dosud žije v rezervacích. Režijně povedené, byť se některé díly místy táhnou, a herecky obstojné, přičemž prim hrají především televizní herci, ale sem tam se mihnou známější tváře jako třeba Josh Brolin, Lance Henriksen nebo Keri Russell. Jeden z těch projektů, kdy je člověku za bílou rasu stydno. 85%(11.2.2014)

Přes všechna pro a proti určitě 100 %.Už jen za moudrost Lakotů.................. Máme shánět pušky abychom mohli čelit bílým ? Co tím získáte,když ztratíte sebe sama ?.................. Bílý muž říká mnoho slov ,která nemají žádný smysl,......řek bych, že jiná už ani neříká....... Seriálu ublížil nízko-rozpočtový dabing, kdy jeden herec mluví mnoho postav, a divák se podle mě ztrácí v tom, kdo je kdo.Postav je příliš mnoho..... Poslední 3 díly (odehrávající se už jenom v rezervací indiánů) jsou tak depresivní a nihilistické, že to budu vydýchávat pár týdnů,hlavně pro stud za bílého člověka a rozvrácení jedné úžasné kultury,byl bych mnohem raději,kdyby se jednalo o fikci...(1.5.2010)

Jdi na Západ, mladý muži... a nenech tam kámen na kameni. Poučení někdy přijde se zpožděním aneb jednou se tak Barack Obama vydal za indiánským šamanem požádat ho o radu a dotyčný mu po pár potáhnutích z dýmky sdělil: "Být tebou, zaměřím se na imigrační politiku. My jsme svého času tento problém poněkud podcenili..."(31.3.2013)