Hrdinové mého dětství

Unstrung Heroes

Hrdinovia nášho detstva

USA, 1995, 93 min

Čtyři a pů hvězdy. Moc milý film. Krásné, dojemné, ženské. V nejlepším slova smyslu :-)(24.10.2005)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 1995 - uvedené v sekcii "Un certain regard"(12.4.2013)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Hudba - M(8.4.2004)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $7,929,434Tržby Celosvetovo $-(26.4.2010)

4,5* Že je Keatonová skvělá herečka, vím už dávno. Že je navíc víc než zručná režisérka, mě přesvědčila Hrdinami mého dětství a následně i Zavěste prosím. Ano, jsou to možná spíše filmy pro jemnější duše, pro leckoho možná nezáživné, ale já přesně tyhle typy filmů mám rád. Vřelý snímek o lidech a zvláštních světech, ve kterých žijí, o rodině a o tom, co je vlastně v životě důležité a taky o vzpomínkách, které jen tak nevyblednou.(18.8.2008)

• - Diane Keaton si jako vizuálního konzultanta najala absolventa Kalifornské univerzity Grega Yaitanese. Ten mimo jiné během příprav natáčel videokamerou Diane přehrávající konkrétní role. Při natáčení tato demoverze pomáhala ujasnit rozmístění kamer, vyznění replik a další Dianiny vize. (kenny.h)

• - Oproti knize Hrdinové mého dětství od Franze Lidze jsou čtyři strýčkové zredukováni na dva. Děj je pak přesunut z N.Y. do jižní Kalifornie. (kenny.h)