Little House on the Prairie (TV seriál)

Domček v prérii

Dobrodružný / Drama

USA, 2005, 3x100 min

Po pčvej časti moj dojem 3*. Zhliadnem aj ďalšie a svoje hodnotenie možno zmením.(29.12.2008)

„Na tú vôňu nezabudnem, kým budem žiť.“ Údajne autobiografický (!) príbeh domčeka v prérii, z pera spisovateľky Laury Ingallsovej Wilderovej, poznám z televízneho seriálového spracovania z rokov 1974 - 1983. Napriek tomu, že som v ňom strávil nejeden detský večer a mám naň príjemné spomienky, si z neho okrem fajn atmosféry a Michaela Landona v titulnej úlohe, veľa nepamätám. Preto ma prekvapilo, keď som v roku 2008 narazil na nové televízne spracovanie: spolu 300-minútové (jedná sa o TV mini-sériu, nie klasický "seriál na pokračovanie"). Zaskočilo ma množstvo akcie, od zamrznutých jazier cez svorky vlkov po strašidelné stretnutia s tajomnými Indiánmi v lone čerstvo objavovanej americkej divočiny. A bolo to prekvapenie milé, ktorému okrem výpravy a poctivého spracovania dozaista nemálo pomáha i zručná réžia, profesionálna „technická stránka“ (výprava, kostýmy, dekorácie), vtipné i napínavé a dojemné okamihy (pes) a sympatické herecké obsadenie v čele s Cameronom Bancroftom.(31.12.2008)