• Virtus
  **

  V podstatě mám názor jako většina zde. Nejdříve jsem viděl film a ve srovnání s ním je seriál dost slabý. Snad až na poslední tři díly, kdy divák trochu zpozorní a děj ho konečně začne zajímat, ale to je málo a pozdě. Kdybych neviděl film tak seriál nedokoukám. Návaznost dílů také v podstatě nulová, v každém díle jen někoho rychle a snadno sejmout a jít dál. Animace je sice opravdu hezká, ale to se můžu dívat na obrázky a ne na film. Kvůli jednomu silnějšímu momentu v jedenáctém díle jsem váhal jestli tři hvězdičky, ale jeden silný moment je na nějakých šest hodin materiálu sakra málo...(18.4.2012)

 • papaguy
  ***

  Řada pisatelů komentátorů chválí animaci a výtvarné zpracování a stěžuje si na chatrný děj. Vysvětluji si to tím, že Ninja Scroll není porovnáván s ostatní seriálovou produkcí, ale s filmem, který patří k naprosté špičce anime. A také mezi hodnotícími nebyli pouze skalní příznivci anime a mangy, ale řada diváků, kteří jinak o anime ani nezavadí, kteří pochopitelně hodnotí přísněji, než fandové žánru. Shodou okolností jsem před nedávnem dokoukal Claymore, které má na ČSFD mnohem vyšší hodnocení, než Ninja Scroll. Přitom Claymore je o dost slabší seriál - a to ve všech ohledech (tedy pokud lze tyto anime vůbec vzájemně porovnávat). ____ Pak jsem také zaznamenal výtky na průběhy sobojů. Většinou se protivníci chvíli nahánějí a pak šmik šmik... a je po všem. Ovšem proč by v šaolinském souboji mělo vadit, že se dvakrát šmikne a je hotovo... Když si odmyslím nadpřirozeno a supermanní výkony, připadá mi to mnohem realističtější, než když do sebe soupeři 3 epizody rubou a 20x se zvednou i po smrtelném zásahu. Zde je to ovšem dotaženo ještě k větší absurditě a Jubeiův oponent je občas mrtvý dřív, než si vůbec uvědomí, že zemřel. Beru to jako trochu svérázný druh humoru. _____ Po shlédnutí celého seriálu snižuji na 3*. Ale je to o fous. Pokud by se vynechalo prostředních 6 epizod, prakticky nic by se nestalo. Většinu seriálu někde Shigure a Dakuan trčí a Jubei pobíhá v přilehlém okolí a honí záporáka. Konec se slušně rozjede, ale zakončení mě nějak rozhodilo, nebo co. Asi mi to přišlo už příliš... absurdní.(21.6.2012)

 • eye candy
  ****

  je to tezky, i kdyz je ninja scroll myslenkove trochu prazdny ma urcite svy kouzlo a predevsim zaujme celou radou bizarnich postav, ktere by s klidem mohly davat lekce uchylnosti mlekari danovi, no pan Sato si asi vecer nad salkem houboveho caje peclive zapisoval. Navic me dostala uvodni znelka, ktera je proste smrtelna a trochu evokuje stare herni automaty. Souboje nutno podotknout, jsou opravdu napadite a vetsinou se neobejdou bez nejakeho toho krvetrysku, ale tak...brutality neni nikdy dost ze?(9.4.2006)

 • Natascha
  ***

  Velkou škodou téhle v bojích nápadité sekanice je fakt, že chybí nějaký pořádný záporák (dva vůdci jednotlivých klanů jimi rozhodně nejsou). Bojeschopných a trénovaných kreatur je tady dost, ale když se mihnou v jednom, maximálně dvou dílech, načež jsou Jubeiem rozseknuti vejpůl, člověk si je ani neužije, i boje ztrácí na napínavosti, protože je jasné, jak nakonec Jubeiův soupeř dopadne. Bohužel ani na straně "kladných" hrdinů moc zajímavých postav není, těžko si někoho pořádně oblíbit. Shigure je tady jen na zachraňování, a nějaké její váhání a dilema na konci jsou jen aby se neřeklo, že je to úplně plochá postava. Tsubuteho do seriálu evidentně nacpali, aby ho zpestřili trochou "humoru" (moc vtipný chlapec ale není, spíš otravný). Děda Dakuan, který ve filmu vychytrale se všemi manipuloval, je tady taky jen do počtu, i když na konci ho pár zajímavých momentů čeká. Zkrátka jediná pořádná postava je titulní bijec Jubei. Naštěstí se občas z kupy lehce zapomenutelných útočníků vynoří někdo jako dřevěná slečna, incestní "sešívačka", která neváhá řezat vlastní části těla a přišívat si jiné, lepší, či můj osobní favorit, muž, který se chce zbavit parazita ve svém těle a proto hledá nejsilnějšího bojovníka (kdo to asi bude, že...:-), který jediný mu může pomoci. Děj je shrnutelný ve dvou větách, ale tak co už, hlavně že se všichni řežou a teče krev. Škoda že se Jubei nezatoulal do lepšího seriálu... PS: Správný šmejd se pozná podle toho, že má dostatečně dlouhý jazyk na slíznutí krve s obličeje;-)(17.1.2009)

 • RoyBatty444
  ***

  Seriál už nedoznáva kvalít svojho predchodcu filmu, ale stále je v záplave animáčov lepší priemer. Má dynamiku, dobrý hudobný doprovod, jedno čo ho sťahuje je otrepaný príbeh a trochu nelogické putovanie. Stále omieľaná fráza Jubei Kibagamiho už z filmu je tu tiež ˝Nezáleží na tom, kam kráčame, obloha zostáva stále oblohou...a ľudia ľudmi...˝. Na koniec príde ešte pár zvratov, ktoré už seriál nevysvetlí.(18.9.2011)