Reklama

Reklama

Noční můra v Elm Street

  • USA A Nightmare on Elm Street (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Nancy (Heather Langenkamp) prožila smrt svých přátel. Matka a její blízké okolí si myslí, že se zbláznila a vytváří si vlastní postavu, která je zabila. Jenže postupem času napovrch vyplouvají důkazy, že vrahem je Freddy Krueger (Robert Englund), který se jí zjevuje prostřednictvím snů. Nancy zjistí, že v minulosti zabil 20 dětí a rodiče se sami pomstili, když selhaly vyšetřující orgány. Nezbývá jí než se vydat do posledního nerovného boje s Freddym a záchranou jí může být právě její otec (John Saxon). (Rodriguez)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (715)

Kaka 

všechny recenze uživatele
Fakt, že se tento snímek stal takovým kultem a jméno Freddy Krueger zná i člověk, který neviděl ani jeden z filmů o něm, je pro mě vcelku těžko pochopitelný. Tento bizarní hororový výtvor jednoduše nebaví. Atmosféra je samozřejmě bez debat geniální (zvláště díky hudbě a výpravě), Freddy je těžce luxusní démon a scénář je relativně zajímavý, ovšem tím to asi tak hasne. Herečtí představitelé prkenní (a to přeskakuji fakt, že v patnácti vypadají na pětadvacet), tempo nestálé a vcelku tak nějak jalové. Už úvodní film není nikterak světoborné dílo, tudíž mi nad další tunou pokračování zůstává jaksi rozum stát. Freddie je skutečně legendou, ale je to spíše kvůli vzhledu a jeho ručním hračičkám, než osobnosti jako takové. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele
Noční můra v Elm Streeet... Ani po třiceti letech nevyčichla, což je obdivuhodné. Hlavní záporák, (p)opálený kotelník Freddy se smyslem pro dosti brutální humor, je stále jedinečným zjevem a jeho kousky pořád baví i děsí zároveň. Fakt, že triky nevypadají ani trochu směšně (scéna s Tinou) a atmosféra je stále mrazivá až hanba, jenom potvrzuje, že tohle je nejlepší horor Wese Cravena, tohle je nadčasový hit, tohle bude hravě nahánět hrůzu ještě pár generacím diváků. ()

Reklama

Slasher 

všechny recenze uživatele
Sleep kills! Freddyho úvodník - rozhodně klasika a nejlepší díl série. Jedině jednička je maximálně vydařený stoprocentní horor! Co tady komentovat, prostě po všech stránkách dokonalost... Snový úchylák vraždí děcka na předměstí. 'Scary movie', které bych pustil svému potomkovi mezi vůbec prvními, a to v hodně útlém věku:) [P.S. doporučuji dokument NEVER SLEEP AGAIN (2010)] ()

juta 

všechny recenze uživatele
Prostě jeden z nejlepších hororů ze staré školy, který existuje. I když by se tomu dnešní člověk mohl smát, tak se přes to dokážu přenést. I dnes moc dobře nechápu, jak dokázali některé scény tak dobře udělat, jako tu krev vystřikující z postele, která se usazuje na stropě. Co si oblíbíte v mládí, to zůstane oblíbené i nadále. ()

choze 

všechny recenze uživatele
Krueger je správně děsivý - oproti Michaelu Myersovi a Jasonu Voorheesovi navíc groteskní a lascívní - bubák a jeho řádění na pomezí snu a reality bere vyvražďovačky na nový level. Hororové scény jsou navíc mnohem imaginativnější než u konkurence, počínaje stropní vraždou, přes rukavici ve vaně a smrt v posteli, až po závěrečnou tečku u dveří. A Heather Langenkamp je skvělá final girl - cute, sexy i přesvědčivě odhodlaná a naštvaná. Jen to finále a la Sám doma to trochu shazuje - aspoň na to kladivo se měli vykašlat. ()

Galerie (178)

Zajímavosti (130)

  • Americký filmový institut zařadil Freddyho Kruegera (Robert Englund) na 40. příčku žebříčku nejzápornějších postav v dějinách amerického filmu. (TheDude)
  • Jednou z inspirací Wese Cravena byl krátký film jeho spolužáků z Clarkson University z roku 1968. Snímek byl parodií hororových filmů a natáčel se v ulici Elm Street ve městě Postdam. (Alfréda)
  • Celosvětová premiéra proběhla v říjnu 1984 na festivalu Hofer Filmtage v bavorském Hofu v Německu. (Varan)

Související novinky

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (více)

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon

26.07.2020

Ve věku 83 let zemřel v sobotu v americkém státě Tennessee herecký veterán John Saxon. Podlehl zákeřnému zápalu plic, jak médiím potvrdila jeho žena Gloria Martel. Rodák z Brooklynu s italskými… (více)

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

26.12.2018

Noční můra v Elm Street už se jednoho remaku dočkala. Snímek z roku 2010 byl ale těžký propadák, a to jak po stránce finanční, tak i mezi diváky a kritiky. Studio New Line Cinema ale o pět let… (více)

Wes Craven (1939-2015)

Wes Craven (1939-2015)

31.08.2015

Ve věku 76 let nás včera opustila hororová legenda Wes Craven. Slavný režisér podlehl rakovině, která ho trápila mnoho měsíců, přesto mu ale nezabránila v tom, aby se věnoval svému milovanému žánru.… (více)

Reklama

Reklama