Noční můra v Elm Street

A Nightmare on Elm Street

Nočná mora v Elm Street

Horor / Thriller

USA, 1984, 87 min

Než se pustím do komentáře, tak musím konstatovat, že na vlně všech těch osmdesátkových slasherů mám Freddyho Kruegera moc rád, ale u mě byl vždycky až na třetím místě za Michaelem Myersem a Jasonem Voorheesem, ale to neznamená, že bych sérii Nočních můr neměl rád. Jednička jak už to u podobných sérií bývá sází především na atmosféru a originálnost. Počet smrťáků není nijak ohromující, ale o to tu nejde. Z Freddyho tu především cáká totální ikoničnost jeho postavy a je prostě cool. film pak především stojí na tom nápadu a opravdu nervydrásajícím ději. Pro mě to není nejlepší díl série, ale skvělý start je to určitě.75%(11.10.2014)

Skvele naštartovaná séria o kultovom zabijákovi zo sna - Freddy Kruegerovi. Naozaj originálny nápad, ktorý baví aj po rokoch. Desivé, napínavé, dejovo vťahujúce a výborne zahrané. Tí policajti mi ale išli riadne na nervy. 85/100 Videné v rámci Horror Challenge Tour.(5.1.2016)

Já na horory moc nejsem, ale když už v televizi byla jedna těžká klasika, kterou jsem neviděl, odhodlal jsem se na ní podívat. Přeci jenom to i s reklamami nebylo tak dlouhý. Wes Craven každopádně zaručí kvalitu, u které se někdo posere blahem, což je podstatnej fakt, díky kterému je film tam, kde je. Chápu to, u mě v paměti Freddy Krueger ale zůstane jako postavička, kterou někdo bere jako kultovní, ale já jí spíš beru jako standardní klasiku. Lekačky dobrý, všecko dobrý, ale Freddy není ten typ borca, ze kterýho budu chcát maggi v koskách i po třiceti letech od vzniku.(25.3.2013)

• cheyene

Horor pro děti do 12 let, pro starší diváky podívaná pro pobavení a pro zasmání. Freddy Krueger je pojem, o tom žádná, Noční můra je takřka kultovní záležitost, zejména díky výbornému R. Englundovi, originálnímu nápadu a geniální hudbě, která je snad to nejlepší na celém snímku. Hned při prvních tónech poznáte, že film spadá do 80. let :) Potěší i mladý Johnny Depp. Noční můra v Elm Street je takovou jednohubkou pro jeden večer - zkonzumovat a... :)(20.1.2011)

Pamatuju si, že když jsem byl mrňous tak jsem u toho měl megapařezy, a když Johnnyho Deppa sežrala postel, tak jsem se rozbrečel a utek. Když jsem to po mnoha letech měl možnost shlédnout znovu už to takovej nářez není. Noční můry jsou sice pořád dobré, ale je jich dost málo a hodně z děje je omáčka kolem. Akorát výkon Roberta Englunda coby Freddyho je pořád stejně úchvatný.(29.4.2006)

• - Zdravotnícke úrady označujú úmrtie počas spánku ako jav ázijského smrteľného syndrómu, stav, ktorý postihuje zväčša východoázijských mužov vo veku medzi 19 a 57 rokom. Zároveň je považovaný za formu syndrómu nevysvetliteľného náhleho úmrtia. (Raccoon.city)

• - Na konkurs pro roli Glenna šel Johnny Depp jako doprovod svého kamaráda Jackie Earle Haeyho, který se o roli ucházel. Wes měl však zájem o Deppa a Haley roli nedostal. Nikdo netušil, že o 26 let později si Haley střihne samotného Freddyho Kruegera. (Alfréda)

• - Inspirace k postavě Freddy Kruegera (Robert Englund) zahrnovala Cravenovi příhody z mládí ve škole, kdy byl týrán spolužákem, znetvořený bezdomovec, který ho vyděsil, když mu bylo 11 let, popová píseň Garyho Wrighta z roku 1970 s názvem "Dream Weaver" a několik záhadných úmrtí v Los Angeles, kde všechny oběti hlásili před smrtí ve spánku noční můry. (Zdroj: en. wikipedia) (ajaxx)