Odvěký zákon (TV film)

Scénografie:

Joseph R. Jennings

Kostýmy:

Noel Taylor

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

Pěkně natočený film o památném boji Monitoru a Merrimacu (resp. Virginie). Na TV produkci výborná výprava a triky, příběh má taky něco do sebe a pro fanouška válečných lodí je příjemné se na to dívat.(30.9.2008)

Pekny fil o bojidvoch lodi, namakane kulisy, dialogy na urovni ...... spokojnost : 70 %(12.5.2018)

Po Ponorce Hunley (1999) další vynikající televizní historický snímek, který si nadšence válečné historie podmaní spoustou zajímavostí a neurazí ani technické zpracování. Střetnutí Marimaku a Monitoru je dostatečně realistické, není to žádné přestřelka loděk na dálkové ovládání. O něco slabší je příběhová dějová linie, kterou je třeba brát jako nutné zlo. Těžko by se točily filmy jen pro fandy válečné historie, obzvláště u televizní tvorby se musí myslet i na širší „laickou“ veřejnost. Přál bych si víc takových filmů.(6.2.2012)

Tak tenhle film mně překvapil hodně a velmi příjemně. Dokonce bych to zařadil mezi nejlepší díla s danou tematikou a kromě oné "válečné" složky mně zaujala i ona špionážní. A pokud si někdo myslí, že to je naivní a nesmyslné (osoba Virginie Madsen), ať se seznámí s historií - ale takhle to skutečně ve své době fungovalo.(9.3.2011)