Zeptejte se mých dětí (TV film)

Just Ask My Children

Spýtaj sa mojich detí

USA, 2001, 87 min

Bolestný, ale aj povzbudivý Tv film o falošnom obvinení rodičov zo zneužívania ich detí a ich uväznení. Bolo radosťou, že sa im ešte podarilo s nimi stretnúť. Iste sa stávajú prípady, kedy dochádza k týraniu detí a štát musí zasiahnuť. Ale žiaľ, v poslednom období sa čoraz častejšie objavujú aj prípady ako vo filme, že rodičom odoberú deti z vymyslených a banálnych dôvodov, ako je napr. že v chladničke nie sú pomaranče, alebo že nie je umytý riad. Preto najmä rodičom odporúčam pozrieť si dokument s touto problematikou: https://www.youtube.com/watch?v=XmrN4w-BxB4(1.2.2018)

Tento film mě zasáhl naplno. Hlavně průběh procesu a doba strávená ve vězení je velmi sugestivní. Jak jen je tohle možné? A někdo nečeho takového schopný? Jak to, že dětem nikdo neveřil? Hm....(18.4.2010)

Kdyby v tomto filmu nebylo tolik scén, které se jen snaží levně dojmout, byl by výsledek možná mnohem lepší. Námět (podle skutečné události) je totiž velmi slibný a na to, že je to televizní film, nejsou ty herecké výkony ani tak špatné, jak sem se nejprve obávala.(17.7.2004)

• misterz

Námet veľmi silný, zaujímavý a s nasieracím potenciálom, no to spracovanie bolo až trestuhodne zanedbané. Nevadila by mi ani tak tá televízna vizáž ako skôr odfláknuté herecké výkony, ktoré často krát aj tie silnejšie scény menili na akýsi trápny paškvil. Preto miesto toho aby som bol zo snímku nahnevaný čo sa týka tuposti, stádovitosti a hysterickosti niektorých ľudí, ktorí by v honbe za zlatým vajcom predali aj svoju vlastnú mater (na čo snímok pekne poukázal), tak som bol nahnevaný z niečoho úplne iného, čo je škoda ďalej rozoberať. Skrátka, premárnený námet ako hrom. Podpriemer. 40/100(2.7.2017)

Spočiatku som od tohto nízkorozpočtového filmu nič neočakával, ale nakoniec celkom slušná dávka emócií. Teda hlavne negatívnych nad tým, ako môže celý štátny policajný a súdny systém takto pracovať vedome proti spravodlivosti. Žiadne veľké herecké výkony alebo scenáristické nápady film neobsahuje, taký bežný priemer. –––– Niet takej moci, tlaku, snahy ani úplatku, za ktorú by som povedala, že som to svojim deťom urobila.(5.5.2019)