Drama / Hudební

USA, 2002, 103 min

Příběh, který nutí k zamyšlení, nad mezilidskými vztahy, nad životem. Příběh o podivné společnosti lidí, snažících se protloukat životem. A je na nás, co si z filmu odneseme, ať už to bude cokoli. Nejspíš po shlédnutí filmu nepřehodnotíte celý život, nevykašlete se na všechny přátele a povinnosti, ale budete o něm chvíli přemýšlet.(30.8.2008)

Zajímavé drama, kde se střetávají dva zcela odlišné světy - svět matky a syna. Zatímco ulítlá matka si po celý život nedělala vrásky ze svého nespoutaného způsobu života, upjatý a zodpovědný potomek nikdy nechápal její životní postoje. Rozdíly vyplouvají na povrch návratem Sama a jeho přítelkyně Alex do rodného domu v Hollywoodu, kde matka Jane produkuje desku svého nového (kolikátého už?) mladého milence a jeho skupiny. Sam úspěšně dostudoval a nastupuje na své první místo na psychiatrii, Alex, která ještě studuje, potřebuje klid na závěrečnou práci. Stále více ji ale přitahuje skupinka pohodářů okolo Jane, postupně propadá kouzlu bohémského plynutí jejich dní a vzdaluje se Samovi natolik, že podlehne i svodům v podobě tělesného sblížení s Jane a jejím milencem.Také Sam je stále více fascinován kolegyní v práci, ovšem jeho morální zásady mu nedovolí zajít dál, než by chtěl. Děj graduje odhalením milostného trojúhelníku, vzájemným obviňováním a usmiřováním. Finále přináší zklidnění Jane, která ví, že nebyla dobrou matkou a na svůj život není až tak pyšná, jak se zdálo. Sam zase zčásti uvolňuje pouta své odpovědnosti a začíná přemýšlet i srdcem. Velmi uvěřitelné herecké výkony, přesvědčivá McDormandová, charismatický Christian Bale. Film přirozeně a lehce plyne, osvobozen od patosu, který tento žánr často provází.(20.2.2009)

Laurel Canyon je hlavně o střetu životních postojů. Zábava proti zodpovědnosti. Ležérnost proti strnulosti. Kouzlo poznávání proti stereotypu. Jak moc si jsou oba světy cizí dokazuje už Jane, když společnosti pobaveně oznamuje „to je můj syn“. Sam (nudný kariérista) a Alex (upjatá studentka) mají ideály, plány a zásady, jenže jejich nalinkovaná budoucnost má cenu spíše teoretickou.Teprve soužití s Jane v jejím domě plném „života“, jim dokáže, že praxe často bývá v rozporu s teorií.(10.7.2005)

Přesto, že tento film nemá mnoho procent, i když pro mě to většinou nemá vypovídající hodnotu (kolikrát mě zaujal i film, který dosáhl pouhých 40%), tak se mi moc líbil. Civilní film, který se nesnaží nijak ohromit. Zaujal mě i proto, že zde hrají moji oblíbení herci. Párek dvou zamilovaných lidí, kteří jedou navštívit matku jednoho z nich. Vydali se na cestu, jisti si svým vztahem, jisti si jeden druhým, jisti si tím, jací jsou. Ale v Laurel Canyonu jsou oba podrobeni zkouškám a pokušením, kterým člověk jen těžko odolává. Film o životě, o podstatě člověka, kdy je touhou každého užívat života plnými doušky. Zvláště pak se mi velice líbila dvorní herečka bratří Coenů Frances McDormand, role drsné rockerky jí vyloženě sedla.(4.2.2012)

• GlamourCat

Jak strašná ženská přijede na malou návštěvu k strašné přítelově matce... I upjatá paní vědkyně se nakonec přidá k všem těm bazénovým... ... lidem ... protože je to vlastně docela fajn?!? Jednu hvězdičku za legračního Nivolu a klasicky dobrého Balea (jehož charakter mi jediný připadal docela normální). Smysl celého filmu mi tak nějak unikl.(14.9.2012)