poster

Laurel Canyon

 • USA

  Laurel Canyon

 • Slovensko

  Laurel Canyon

Drama / Hudební

USA, 2002, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Erinye
  ****

  Přesto, že tento film nemá mnoho procent, i když pro mě to většinou nemá vypovídající hodnotu (kolikrát mě zaujal i film, který dosáhl pouhých 40%), tak se mi moc líbil. Civilní film, který se nesnaží nijak ohromit. Zaujal mě i proto, že zde hrají moji oblíbení herci. Párek dvou zamilovaných lidí, kteří jedou navštívit matku jednoho z nich. Vydali se na cestu, jisti si svým vztahem, jisti si jeden druhým, jisti si tím, jací jsou. Ale v Laurel Canyonu jsou oba podrobeni zkouškám a pokušením, kterým člověk jen těžko odolává. Film o životě, o podstatě člověka, kdy je touhou každého užívat života plnými doušky. Zvláště pak se mi velice líbila dvorní herečka bratří Coenů Frances McDormand, role drsné rockerky jí vyloženě sedla.(4.2.2012)

 • Jackie_Brown
  *****

  Film, který si rozhodně klade otázku, zda-li i přes všechny životní cíle a priority, nám neuniká to pozemské, jednoduché, někdy i uplně neetické cosi...Naprosto přesvědčivá Frances McDormand v roli „kamarádky-matky“ a dobře zahrané postavy s cizími přízvuky, především u Alessandra Nivoly, který je po právu označován za „mistra akcentu“.(19.3.2011)

 • kleopatra
  ****

  Zaběhnuté věci se mohou změnit a "zaběhnutí" lidé se mohou znovu nalézt. Syn, který si vybral seriózní povolání, aby nebyl "looser" jako jeho matka - hudební producentka, snoubenka zahloubaná jen do své disertace, matčin muzikantský objev a milenec, který si myslí, že má jasno v hudbě i v lásce a přitom tápe v obojím - ti všichni si žijí své spokojené životy a pak se potkají, protknou, užasnou a něco pochopí. Moc příjemné 103 minuty.(5.7.2005)

 • Faye
  ****

  Laurel Canyon je hlavně o střetu životních postojů. Zábava proti zodpovědnosti. Ležérnost proti strnulosti. Kouzlo poznávání proti stereotypu. Jak moc si jsou oba světy cizí dokazuje už Jane, když společnosti pobaveně oznamuje „to je můj syn“. Sam (nudný kariérista) a Alex (upjatá studentka) mají ideály, plány a zásady, jenže jejich nalinkovaná budoucnost má cenu spíše teoretickou.Teprve soužití s Jane v jejím domě plném „života“, jim dokáže, že praxe často bývá v rozporu s teorií.(10.7.2005)

 • Brouk
  ***

  Konečně! Konečně jsem si udělal ten správný "good time" a shlédl jsem v klidu Laurel Canyon.... a... Po shlédnutí mě napadla okamžitě asociace na nedávnou hru v TV NOVA pod názvem Nejslabší - máte padáka! A kdy by (hypoteticky) měla zaznít otázka: "Je Frances McDormand dobrá herečka?" Při kladné odpovědi by z úst Zuzany Slavíkové coby moderátorky mělo zaznít její pověstné.. "... ANO, to je správná odpověď!" A pokud ne tak je to špatně, moc špatně. Tenhle film stojí a padá s Frances, nic víc, ale nic míň. A to sakra v tomhle případě vůbec není málo!!! Ano, říkám že Frances McDormand je byla a doufám nadále bude dobrá herečka!!!!(6.7.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace