Drama / Hudební

USA, 2002, 103 min

Ešteže Sam a Alex prišli na to, že žijú životy podľa nejakej nudnej knižky, a že Jane dostala rozum v správnej chvíli, lebo zašlo by to ďalej a už by sa z toho nevyhrabali. Výborný Bale a fantastická McDormand ... štvrtá hviezda za nich. Mám ich oboch veľmi rada. Aj hudba nebola zlá. Celkom príjemná vec.(28.5.2015)

Takovéhle filmy jsou fajn. Prostě poklidné drama o lidech, kteří řeší obyčejné lidské starosti. Zkrátka film ze života, každému osud připraví něco jiného. Bale a Beckinsale na začátku svých hvězdných kariér a už tenkrát předvedli dobré výkony. Hodně se mi líbil Alessandro Nivola, jeho silné charisma a pohled na život. 70% (with J.)(27.3.2011)

Opravdu skvělé vztahové drama.Nutno říct,že jde jednoznačně o klubový přemýšlivý film.Samotný příběh není nějak originální či objevný,ale o to moc v těchto nezávislých filmech nejde.V první řadě jde spíš o formu,jakou je onen příběh odvyprávěn.A samozřejmně se staví především na režijním umu a hercích,kteří si konkrétně zde od velkých produkcí odběhli k malému,ale o to zajímavějšímu natáčení.Herci se v takovýchto rolích mohou ukázat,zdali nejsou jen nagelovanými pozlátky,ale zdali jsou skutečnými herci.Christian Bale si myslím nemusí dokazovat nikomu nic,on je jeden z těch naprosto neotřesitelně nejlepších,ale třeba taková Kate Beckinsale zde velmi mile překvapila.Celý film se nese v upřímném,lidském a srozumitelném duchu,příběh,který se může běžně stát a který nastavuje i mnoho civilních otázek.Závěr mi sice přišel dost unáhlený a značně nedopečený,ale to je jen malá vada na jinak perfektním filmu se skvělími herci.(14.5.2008)

Příběh, který nutí k zamyšlení, nad mezilidskými vztahy, nad životem. Příběh o podivné společnosti lidí, snažících se protloukat životem. A je na nás, co si z filmu odneseme, ať už to bude cokoli. Nejspíš po shlédnutí filmu nepřehodnotíte celý život, nevykašlete se na všechny přátele a povinnosti, ale budete o něm chvíli přemýšlet.(30.8.2008)

Vztahovka kořeněná čtyřmi až pěti druhy pepřů, která ale stejně furt nemá dost silnej chuťovej nádech. Výdech. Vzdech. Dech. Pech. Do toho nám hraje dost ufrňěná hudba, se kterou bych v uších nešel krmit ani husy. Všichni herečtí herci potěší, z toho nejvíc asi Kate Beckinsale a to svým andělským vzhledem, jo krásná. Příště, až se na to kouknu, se na to už rači nikdy nekouknu, páč hodnocení by spadlo minimálně o dva body dolů.(23.6.2009)