Dospívající dívka s přehnaným zájmem o chirurgii bojuje s postem vyvržence společnosti a přitom spřádá plány, jak přijít o panenství a zachránit svou sestru od pustošících účinků cystické fibrózy. Když je vám sedmnáct, život stojí za starou belu. Dospívající Pauline (AnnaLynne McCord) je prostě jiná. Ocitá se pod tlakem, protože se snaží zapadnout na střední školu, naplnit očekávání rodičů a k tomu všemu hoří touhou přijít o panenství. Jenže kvůli jejímu grotesknímu zájmu o temnější stránky života ji všichni kolem považují za vyvržence společnosti. A protože ji láká lidské tělo, uzavírá se do vlastní fantazie a doufá, že z ní jednou bude skvělý chirurg... tedy pokud do té doby nezešílí. (oficiální text distributora)

POMO

Vhled do hodně osobité mysle pubertální středoškolačky, která nesnáší svojí školu, je posedlá krví a chce být chirurgičkou. A v hlavě má tak trochu bordel. Rejža ji zasazuje do hezké americké čtvrtě, jako neatraktivní asociální outsiderku, s vizuálně zajímavými představami a sny, které ale divák pro jejich bizarnost a odtažitost nemůže pochopit nebo v nich najít jakékoliv spojení. Film tak divákovi nevychází v pochopení postavy v ústřety a je spíše snůžkou dalších a dalších konfliktů mezi hlavní hrdinkou a mámou, učitelem, reverendem, spolužačkama atd. Minirole Malcolma McDowella a Johna Watersa potěší, ale film výše nezvednou. A závěr překvapí, ale nešokuje tak, jak by chtěl. ()

J*A*S*M

Ha, no já čekal nějakou vážnou tíživou úchylárnu, a ona je to nakonec taková odlehčená srandička. Herecky perfektní, snové sekvence vizuálně a výtvarně rovněž. Příběh takřka absentuje - celou stopáž se v podstatě čeká jen na to, až hlavní postava přestane být psychopatická a zvrácená roztomile nevinným způsobem a přitvrdí. Nakonec teda trochu přitvrdí, ale kdyby nepřitvrdila, tak se taky prd stane, film by to byl sympatický i tak. Pro mne jeden z nejosobitějších letošních žánrových přírůstků (byť se s klasickými očekáváními hororových fanoušků míjí). Spokojených nás ale asi bude menšina. ()

Fr

,,MILÝ BOŽE, JE TU JEDNA VĚC, O KTERÉ JSEM PŘEMÝŠLELA. DĚLÁM HODNĚ BLÁZNIVÝCH KRAVIN, ZATÍMCO JSEM SAMA…“ /// Láska má mnoho podob. I ta autoerotická… Pauline je teenager s profilem psychopata a je nemožný ji milovat. Snímku vládnou její zvrhlý krvavý fantasie, který ho dělaj nejen víc barevným, ale hlavně zvláštně úchylným. Navíc se natají tím, že bude spolíhat na závěrečnou pointu. Dobře zmáknutá bizarnost! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vzrušuje mě pohled na použitou vložku. (Ne, nejedná se o zámečnický učiliště…) 2.) Chci bejt (nebo už jsem) divná/divnej. 3.) Thx za titule ,,verus.1993“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

LIVINGDEAD odpad!

To se nedá jinak popsat, než že to byla PÍČOVINA! Herečku s tak hnusným ksichtem jsem ještě neviděl. A nepomohlo ani nalíčení. Celý film koukáte na to, jak má zrůda sny o tom, že se miluje s mrtvolami. A nechutná scéna vše dorazila, kdy ji chudák kluk líže píču a má celou hubu od krve. Dáma má totiž krámy! HNUS! ()

ricci.s odpad!

Tu už pravdepodobne viac záleží na vkuse ako na akejkoľvek objektivite, a či mi to sadlo... no asi nie. Dívať sa 80 minút na jednu kravu a jej utkvelé fantasmagorické predstavy ma nebaví ani omylom, problém je vlastne už len v tom, že tento film z toho "hororového" (a vlastne aj obsahového, dokonca akéhokoľvek) hľadiska neponúka nič iné, takže ak by sa ma niekto spýtal, o čom to vlastne bolo, asi by som mu nedokázal vypotiť ani jednu jedinú súvislú vetu. Možno prekvapivé hodnotenie odo mňa, lebo obvykle nezvyknem slušne nakrútené novinky hádzať do odpadu, ale v tomto prípade som mal vážny problém dopracovať sa ku koncu. To si už radšej zopakujem psychodelický Twixt, ten mi prišiel aspoň po vizuálnej stránke celkom zaujímavý, ale o tento nezmyselný a nudný blábol sa už v živote nechcem ani obtrieť. Chváliť nejaké gore pre mňa absolútne postráda zmysel. ()

Bloody13

Osobitá, poněkud bizarní, ale hlavně zábavná sonda do duše dospívající (a tak trošku narušené) dívky. Ta se tentokrát netýká jen menstruace a beďarů, ale i těžšího zařazování se do širší společnosti jako jsou spolužáci, profesoři nebo sama rodina. Nejsou to jen excese se svrbící a "kramařící" kundičkou, ale hlavně většina scén s její matkou a otcem, které vyvolávají když ne výbuchy smíchu, tak alespoň připitomnělé pochechtávání. Co mě vážně překvapilo byl fakt, že Excision není jen parádně natočená, ale i trefně obsazená (McCord, Bart) a ještě lépe zahraná (Traci Lords!) záležitost, která bude rezonovat v hlavě ještě nějakou dobu. A bez té závěrečné hororové koncovky bych se taky obešel... (80%) ()

xxmartinxx

Hezké cvičení na téma "jak velkého magora do toho filmu nacpu", které táhne nahoru především až nepříjemně precizní kamera. ()

Mr.Apache

Teenage bizarre psychodrama... Film, kde modelka z Beverly Hills 902 10 hraje pošahanou ošklivku se sadomaso sklony, a bývalá pornohvězda zas její upjatou maloměšťáckou matinku, byste si (pokud vydržíte nějakou tu dávku nechutností) možná neměli nechat ujít. Surrealistické sny hlavní hrdinky jsou velmi dobře natočeny, a jako bonus tu máme školu, kde třídního dělá Malcolm McDowell, ředitele Ray Wise, a školní poradkyni hluchá Marlee Matlin, které nikdo nerozumí, protože komunikuje pouze znakovou řečí... Nutno dodat, že pětadvacetiletá AnnaLynne McCord na sebe výkonem v roli velice svérázné osmnáctky s ne zrovna ideální pletí strhává veškerou pozornost, a hravě zastiňuje prakticky všechny své kolegy... Tak mě při čtení některých komentářů, v nichž se úpí nad ošklivostí toho nešťastného děvčete, napadá: Jak asi vypadají všechny ty vyhlášené hollywoodské krasavice po ránu, ještě předtím, než si nasadí své dokonalé masky? :-) ()

George Stobbart

Zaujímavý horor s komediálnymi chvíľkami o narušenej, no šikovnej študentke, ktorá svojim neupraveným vzhľadom, drzým správaním a podivínstvom svojsky pôsobí na okolie a trpí bizarnými víziami a snami; od podivných erotických fantázií až po krvavé operácie svojich spolužiakov. Hoci sa svojim spôsobom snaží začleniť do spoločnosti, je len otázkou času kedy sa jej psycho naplno prevalí do reality. Film je síce z veľkej časti zo stredoškolského prostredia a má svoje zábavné i nechutné momenty, no pod povrchom skrýva aj svoju znepokojivú, vážnejšiu stránku. Herecké obsadenie je fajn, gore scénky potešia hororových divákov a napriek tomu, že dej plynie pomaly, nudil som sa iba málo. Celkovo to na mňa síce nezapôsobilo až tak ako by mohlo, no páčilo sa mi to, približne na úrovni "May". ()

NinadeL

Málokdo by to do modelky s tvářičkou AnnaLynne McCord řekl, že po pár seriálech už bude na čase, aby si také zahrála nějaké ty lidské zrůdy. AnnaLynne je super sexy v Nip/Tucku, v 90210, v Dallasu, ale vedle všech těch dokonalých krásek se srdcem na dlani je také Pauline - teenkou s fetišem na krev, která nejen, že nevypadá přitažlivě, ona se i chová jako úplný retard a nikdo by si o ní na škole ani neopřel kolo. Přesto i s tímhle vzhledem a chováním totálního outsidera dojde milá Pauline ke všem cílům, které si vytyčila. Ať už je to ztráta panenství během menstruace nebo získání náhradních orgánů pro svou vlastní sestru. A samozřejmě je tu také skvělá slavná bývalá XXX herečka Traci Lords jako její matka. Víc ironie v tom už být ani nemůže. ()

Radko

Sympaticky pridrzlý film jemne sa navážajúci do inštitúcií vzornej rodiny, školy či katolíckych vychovávateľov. Ironizuje a prevracia naruby úprimne žitú vieru. Krvavé červeno biele sny v akejsi imaginárnej psycho márnici trefne dotvárajú príhody a aktuálne prežívanie študentky strednej školy - necítiacej sa príliš fit v koži navliekanej jej matkou, učiteľmi, spolužiakmi i farárom. Žiaľ, záver v znamení kultúry smrti v prospech zdravej rodiny zase len skĺzol k banálnemu (a akože veľmi ironickému a vtipnému) klišé, že v mene rodiny je možné vykonať akýkoľvek čin. Týmto sa film odklonil od predchádzajúcej undergroundovej poetiky a celkove trefného glosovania situácie pubertiakov. Moje hodnotenie tak šlo zákonite o hviezdičku nadol. Poznámka: V úlohe kňaza-psychiatra sa predviedol režisér "zlého vkusu" John Waters. Jeho prehrávajúca postava služobníka cirkvi reaguje na priame obvinenia študentky - pacientky zmesou tragikomických poškľabkov. Akoby vypadol kdesi z jeho starších filmov (v "Hairspray" z roku 1980 sa tiež objavil v úlohe psychiatra - agresívneho vymetača rasovej tolerancie). Všedohliadajúcu matku, ktorej sa napriek snahe mať všetko pod kontrolou, opraty kontroly postupne vykĺzavajú z rúk, si zase strihla Tracy Lordsová (účinkujúca vo Watersových filmoch Šesť vrážd stačí, mamička!, či Cry-Baby). Zlostne nervný učiteľ matematiky Malcolm McDowell zase zapôsobil ako pripomienka svojej niekdajšej hereckej slávy (Mechanický pomaranč, Caligula, Stíhači na štart!, Zúrivý mesiac, Postavy v krajine, Keby...). ()

psy.cho

Škoda, nábeh to malo na poriadny filmový zážitok v ktorej nechýbalo štipka zvrátenosti, hororových prvkov a zaujímavých snových prestrihov. Časom ale to napätie upadalo a upadalo a začal som sa mierne nudiť. Keby sa Bates Jr. viac zameral na scény zachytené z chorej hlavy Pauline, tak by sa mi to zdalo zaujímavejšie. PS: pre ID LIVINGDEAD: Herečka bola naozaj nechutne spravená v štýle Mauglího ale herečka tak s hnusným ksichtem to teda nie je. ()

*CARNIFEX*

Paulin je svojská dospievajúca slečna ktorú v čase puberty "prenasledujú" úplne odlišné myšlienky ako u jej rovesníčok. Najmä v čase spánku prepadá nekrofilným víziám počas ktorých dosahuje nevídaného orgazmu. Kým každé z dievčat chce prísť o panenstvo počas romantických chvíľ s milovanou osobou, Paulin sa túži stať "ženou" počas menštruácie. Neľahké obdobie prežíva aj vo vzťahu so svojou puritánskou matkou, ktorá sa z nej snaží vďaka mnohým aktivitám vychovať vzorového jedinca. Paulin však zaujíma jediná vec. Ako sa stať chirurgom, ktorý dokonale pozná ľudský organizmus, aby tak ... Veľmi zvláštny snímok obohatený o niekoľko fakt vtipných dialógov, ktoré "Excesion" príjemné osviežili. Divák by však mal vedieť, že sa nejedná o klasické spracovanie hororu, ktoré rozhodne nesadne každému. Aj keď sa objaví pár gore záberov, v 3/4 snímku ide skôr o vyobrazenie krátkych útržkov chorých predstáv chorej hlavy hlavnej hrdinky, bez mimoriadnej vizualizácie. Dá sa povedať, že miestami dokonca až umelecky poňaté. Záverečné rozuzlenie síce maximálne pritiahnuté za vlasy, no zato skutočne hororovo myšlienkovo obsiahnuté. Sám za seba môžem povedať, že mne tento film sadol - 60%. ()

petero

"Úžasné aká si vlhká" Takéto príbehy psychicky narušených babeniek môžem, stačí keď to má akú takú úroveň a nie je to úplná žumpa. A pre AnnaLynne McCord radikálna zmena na dokonale odpornú osôbku oproti tým fotkám z 90210 ako tak pozerám. Ale na Oskara to nebude. ()

FlyBoy

[SF 2012, Sydney] "Teeth meets Welcome to the Dollhouse." Tak by asi znel neoficiálný názov pre nový žánrový flick od talentovaného sympaťáka Richarda Batesa Jr., ktorý sa nechal inšpirovať aj osobitými filmármi a natočil jeden nesmierne vtipný, rafinovaný, doslova až grafický hororový pop art. Tam je (okrem Lichteinsteina a Solondza) Cronenbergova "Mucha", podobnosti sa neubráni Argentova "Suspiria" a nemusíme sa ani extra namáhať aby sme zbadali nepotlačiteľnú familiárnosť s McKeeho "May." Perličky tu vyzrádzať určite nebudem, uskromním sa na konštatovanie, že obsadenie je kráľovská žranica pri ktorej si prídu na svoje hlavne tí, čo radi pokrivené charaktery, ikonické legendy, úchylných pošukov a nové objavy. Tu mi ale nedá nespomenúť, že tým objavom je prevažne seriálová buchtička AnnaLynne McCord, ktorá rolu okolím zavrhnutého a záľubami nezaraditeľného tínedžera stvárnila s najväčšou bravúrou. Jej zvrátené snívanie na pozadí spoločenského boja za toleranciu je suprovou predprípravou na onen maniakálny verdikt, ktorý predstavuje tu pravú chilli ozdôbkou na tomto obdivuhodne zrealizovanom psycho-suburban genre cvičení. "Excision" je pýchou nízkonákladovej produkcie, darčekom pre fandov pokleslého/kreatívneho umenia a ráznym impulzom pre začínajúcich autorov...pretože tadiaľto milí zlatí cesta istotne vedie. ()

darkrobyk

Úchylné, bizarní, cronenbergovské a v určité chvíli podávající si ruku s Lidskou stonožkou... Kdesi mezi psychologickým dramatem a experimentálním filmem se nachází snímek o dívce, jejíž krvavé sny se počnou prolínat se skutečností. Bílá, rudá, černá. Vzpoura proti matce a snad i celému světu snímaná skvělou kamerou nabírá postupně obrátky až k závěrečnému divadlu hrůzy. Expornohvězdě T.Lords to stále sluší a herecky je věrohodná. V samotném závěru zazní melancholická skladba Waterflower od The Pacific Ocean a po ní našlápnutá I Can Dream The Rest Away od Slutever... p.s.představitelka hlavní ošklivky se nějakou dobu živila modelingem... ()

Pilda17 odpad!

Tak takový průjem jsem neviděl ani nepamatuji. Přemýšlím, jestli tohle může být pravda, ale nejspíš ano.. 0/10 = 0% ()

S.Quentin QUALE

Na ty dvě hvězdy se tam určitě pár věcí najde, ale já jsem u toho strašně trpěl. Vím, že vzhled hlavního hrdiny, pardon, hrdinky, byl zvolen záměrně, ale já bych radši pouklízel veřejný hajzle na hlavním nádraží, než čuměl na takovej pojebanej rypák. Mět to víc jak 81 minut, tak to pro mě byla čistá zkouška odvahy. Doporučuju spíš Kevina, který se točí kolem něčeho podobnýho. 50% ()

pornogrind

Tak tohle mi teda moc nesedlo.A přitom rychlej nájezd sliboval pořádnou porci zábavy.A proč tomu tak nebylo?Prostě mi připadlo jakoby Bates Jr. nevěděl jakým směrem chce film ubírat tak tam narval všechno možný.Mix žánrů,který prostě nedokázal skloubit a utvořit tak fungující celek.Tomuhle by sedla čistě hororová linka,či psycho drama styl.Další věc.Herci mi byli krajně nesympatičtí,teda až na fotříka(ten byl skvělej) a co ten WTF konec?Váhal jsem mezi 3 a 2 hvězdama,ale konec mi pomohl tenhle oříšek rozlousknout.Tohle odfláklý zakončení rozhodlo o dvou hvězdách.Nejlepší na filmu bylo ztvárnění snů a tužeb hlavní představitelky.Jinak obrovský zklamání. ()

dr.horrible

Aaa, tu nám zase niekto niečo nepochopil. Ja zase pre zmenu nechápem, ako môže niekto dať odpadové hodnotenie filmu, iba zato, že to nie je horor. A Excision rozhodne nie je horor. Je to psychologická dráma s hororovými a hlavne komediálnymi prvkami, pričom vo všetkých smeroch absolútne funguje. Dráma je to aj cez množstvo humoru silná a postupný prerod hlavnej hrdinky z nechápanej teenagerky, ktorej duševnú poruchu odmieta akceptovať a uveriť v ňu jak rodina, tak okolie - cez silnejúce halucinácie a depresie, až po okamih, keď im začne sama veriť - je aj cez všetok jej cynizmus budovaný uveriteľne a predovšetkým znepokujúco, a do istej miery (jak jej to komediálny presah dovoľuje) aj reálne. Nie tak reálne, ako keby šlo o čistú, inými žánrami nezasiahnutú drámu, ale pre mix žánrov ako je tento natoľko reálne, ako je to len pri danej forme možné. Na konci vás nečaká nejaká výrazná šokovanosť, skôr pocit, že inak to dopadnúť ani nemohlo, a na to jak je to film zábavný, je z výpovedného hladiska až moc silný. Excision je niečo ako May, akurát funguje ešte lepšie vo všetkých rovinách. Skrátka veľmi pekne natočené psycho. Edit: Po druhom zhliadnutí komédia naozaj prevažuje. Ale to nič nemení na tom, čo som napísal vyššie. ()