Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Již tři generace malých i větších čtenářů se mohly seznámit s oblíbenou knížkou Ludwiga Bemelmanse "Madeline", vyprávějící o jedné neobyčejné devítileté holčičce. Madeline žila spolu s ostatními jedenácti dívkami ve starém, ale honosném domě v Paříži, který sloužil jako dětský domov. Na jejich životy dohlížela neústupná, ale laskavá slečna Clavelová. U ní nalezla temperamentní a dobrosrdečná Madeline vždy pochopení pro všechny své skopičiny i „záchranné akce“. Největší takovou akcí a hrdinským činem Madeline se stal boj proti všem, kteří chtěli odkoupit školu a připravit dívky o domov. Malá Madeline dokáže použít těch nejrafinovanějších metod, ovšem tou nejúčinnější je nakonec upřímnost a vřelost v srdci. V postavě vychovatelky v rouchu jeptišky uvidíme vynikající Frances McDormandovou; představitelku Madeline Hatty Jonesovou nalezli tvůrci po čtyřech měsících hledání a konkurzů v Londýně. Postava Madeline byla i její oblíbenou knižní hrdinkou. (Česká televize)

(více)

Recenze (5)

gouryella 

všechny recenze uživatele

Povedený rodinný film s naprosto okouzlující představitelkou hlavní role, která ovšem na rozdíl od většiny dětských filmů nepředvádí pouhé pitvoření se, ale skutečně hraje. ()

Kacitr 

všechny recenze uživatele

S Madeline jsem vyrostla a jako malá holka si přála mít ji za kamarádku. Na film se dá s klidem podívat a věřte mi, že jen tak neomrzí - vlastně aspoň u mě tomu tak je a vždy bude. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama