Hola Guys! =´) ...intimní příběhy...intimní herectví...intimní...jako kdyby si přátelé sedli ke sklence a vyprávěli si bez lží o nejskrytějších pocitech...ne odkud přišli, ale jak se cítí tam, co právě žijí...teď a tady. Fascinující... - děkuji. A: "Všichni jsme propojeni..." - a vůbec! Zaleží na tom čím? Žasnu nad nápadem a nad spracováním...často se to nestává a to miluji - takže ještě jednou za to dík! =´)(13.10.2013)

Rodrigo Garcia (Odpočívej v pokoji, In Treatment) vtiskl svůj charakteristický rukopis i do tohoto neznámého,ale kritiky kladně hodnoceného filmu. 9 příběhů o životních zklamání a beznaději, které nejsou dějově nijak propojené, často chybí nástin pozadí konkrétní situace. Ale komornost, minimalistické, emotivní herectví a citlivá režie dávají filmu velmi silný náboj. Povídky jako Diane, Holly nebo Sonia vás nechají přemýšlet.(10.3.2012)

Rozpočet $500,000Tržby USA $478,830Tržby Celosvetovo $1,591,523(29.12.2009)

Výborný, ale bohužel (i podle počtu hodnotících) téměř neznámý film. Velmi zajímavá kamera. Každý z devíti příběhů je natočen zcela bez střihu, což samozřejmě vyžadovalo především kvalitní herecké obsazení a to je také asi jeden z největších kladů tohoto snímku. Všechny hlavní představitelky hrají opravdu skvěle a i jednotlivé (občas se prolínající) příběhy, jsou dobře napsané. Nadprůměrné dílko, který by si zde rozhodně zasloužilo vyšší hodnocení....(29.5.2010)

Jednoduchým pospojením vznikl komorní film Nine Lives vyprávějící 9 intimních příběhů žen a lidí v jejich životech. Některé postavy se vyskytují víckrát a dodávají tak větší náhled na vlastní příběh. Známí i neznámí herci hrají nečekaně dobře a velice přirozeně se všemi chybami, které denně v životě pozorujeme. Mnohdy nevíme, co předcházelo a taky se nedozvíme, jak to bude pokračovat. Chvilkami může film Nine lives působit nudně, avšak právě příjemná všednost mě osobně oslovila nejvíce. Zajímavé segmenty R.W. Penn & J. Isaacse a A. Brenneman & W. Fichtnera. Nadprůměr určitě.(22.12.2007)

• - Film měl premiéru na Sundance Film Festival v roce 2005. (R.K.)