Kvalitné obsadenie. Hoci si tento skvelý horrorový snímok neudržal kvality jednotky najmä vďaka zbytočnej minutáži, aj napriek tomu patrí k nadpriemeru horrorového žánru. Veľmi výrazné ľakacie scény, jednoznačne najlpešia horrorová sága, ktorá navyše spojila teraz už manželský pár Courtney Cox-David Arquette. 80%.(23.5.2006)

• Cival

Rozklížená látanina, která neustála sofistikovanou hru na zamotané sequely, úmyslnou překombinovanost a kloubení fanouškovské vědoucnosti s hororovým základem. Napětí a děs zmizely. A nebyl v tom úmysl...(15.6.2002)

Parodie sebe sama, pár velice efektních momentů, nová krev (doslova:)))) i stará garda, radost se dívat...v rámci žánru slušná zábava.(14.4.2003)

Tuhá atmosféra je nahrazena počtem úmrtí, krvavostí smrtí a slušným hereckým obsazením. Někomu to bude stačit někomu ne, ale jednoznačně Wes Craven rychle stárne a ještě rychleji se snižuje kvalita jeho hororů.(10.7.2004)

Dvojka se statecne drzi vysokeho tempa nastaveneho jednickou a diky sve sebeparodicnosti jej v mnoha ohledech i prekonava.(31.7.2002)

Rozpočet $24miliónovTržby USA $101,363,301Tržby Celosvetovo $172,363,301/60%/(18.5.2005)

• MrHlad

Strach a atmosféra se tady moc nevyskytujou. Herci za moc nestojej a Neve Campbellová je oproti královně žánru Jamie Lee Curtisové naprostá nula. Docela zklamání. Vlastně docela dost.(7.10.2002)

rozpočet : $24 million tržby celosvetovo : $172,363,301(13.1.2007)

Soundtrack Marco Beltrami: 1. Scream - Master P ,2. Suburban Life - Kottonmouth Kings ,3. Rivers - Sugar Ray ,4. She's Always In My Hair - D'Angelo ,5. Help Myself - Dave Matthews Band ,6. She Said - Collective Soul ,7. Right Place Wrong Time - Jon Spencer Blues Explosion ,8. Dear Lover - Foo Fighters ,9. Eyes Of Sand - Tonic ,10. The Swing - Everclear ,11. I Think I Love You - Less Than Jake ,12. Your Lucky Day In Hell - The Eels ,13. Red Right Hand - Nick Cave & The Bad Seeds ,14. One More Chance - Kelly ,15. The Race - Ear2000 ,(13.5.2011)

Pokračovat tam, kde skončil pravděpodobně nejlepší teenagerovský horror a nezesměšnit se, není zrovna legrace a to, že to Craven s Williamsonem zvládli dokonce tak dobře, že se originálu vyrovnali, to už je skoro na potlesk. Druhý Vřískot je sice kvůli svému předchůdci navždy jen tím druhým, ale díky božským dialogům, záplavě mých milovaných herců ve vedlejších rolích (Sarah Michelle Gellar nebo Timothy Olyphant nezklamali) a několika pořádně vypečeným překvapením je to stále chytrá krvavě-akční zábava, u které mi ani trochu nevadí se příjemně bát.(24.6.2011)

„Už si niekedy cítil, ako nôž prejde mäsom a narazí na kosť?“ Výnimočná tínedžerská vyvražďovačka, ktorá sa minimálne vyrovná svojím spôsobom geniálnemu originálu z roku 1996. Najväčší podiel na tom má návrat všetkých starých známych (od preživších postáv až po režiséra, scenáristu, kameramana a rovnakých producentov) a mimoriadne vydarený scenár Kevina Williamsona. Ten inteligentne pracuje s hororovým žánrom a niekedy neviete, či sa máte smiať, kričať od hrôzy alebo si z vás len robí srandu. Výborné herecké obsadenie (boduje predovšetkým Jamie Kennedy ako kultový „žánrový poradca“ Randy Meeks, ale všetci sú na jednotku, samozrejme v čele s krásnou Neve Campbellovou), skvelé scény (TOP GUN v školskej jedálni, masakra homosexuálnych policajtov, "Kasandra"), brutálne dialógy ("Aký je tvoj najobľúbenejší horor?" - "Showgirls.") a hlášky („Horor je pre posratých belochov.“), drsné vyvražďovacie scény a skvelá práca s preživšími postavami, ktoré sa vyvinuli iným (prekvapivým) smerom. Plus šokujúce záverečné odhalenie. Kino Považan NMnV 1999(8.11.2004)

Ani jednicka nebyla zadnej extra horor a dvojka v podstate kopiruje zajetej princip. Opet vicemene sympaticky herci komentujou deni a zde se navic obcas chovaj docela nelogicky, opet tu je par povedenejch vrazd a opet tu je slusna hudba. Problem je v tom, ze to samy uz bylo k videni v prvnim dile v lepsi verzi. Sice nekdo ve filmu rika pravidla dvojek - promakanejsi vrazdy a vic krve, ale me spis prislo, ze tu je vseho min. A zaverecna pointa byla dost debilni. Navic je celej film zbytecne dlouhej a opet sem si spis vybavoval Scary Movie.(27.11.2006)

Dobrý sequel s nezapomenutelným kino-úvodem, škoda jen přepálené stopáže a slabého závěru. A Ghostface je na děsivého vraha možná až příliš pohybově roztěkaný. 7/10.(14.4.2011)

Po letech už mě to tolik nebaví. Není to zdaleka tak chytré, jak se tváří, a hlavně dvě hodiny jsou prostě moc. Zachraňuje to sympatické obsazení a spolehlivý Craven.(2.4.2011)

Další horor z dílny Wese Cravena, sice žádný veledílo, ale zase dobrej horor. Je pravda, že jednička je lepší a tady už je to jen takový opakování, ale i tak je to až na závěrečnou pointu, která je fakt ubohá a trochu kopíruje jedničku, kde to taky nebyla zrovna nějaká uchvatná závěrečná pointa zabíjení, ale pořád lepší než to co si vymysleli tady, dobrý a zase se spoustou krve a nějakou tou mrtvolou. Taky tomu prospělo, že zůstali stejný herci, takže se dalo snadno navázat na předchozí díl, což tvůrci velice rádi udělali, ale hereckým výkonům to zase moc neprospělo, i když tam v podstatě ženský jenom ječej a chlapi chcípaj, takže tam v podstatě ani moc hereckých příležitostí nebylo, ale já si nemůžu pomoct, mě se to i tak líbilo(20.6.2005)

"Dvojky nemají vkus, ale mají jasná pravidla." Jednotlivé postavy příběhu, což jsou hororoví fandové, jsou strašně hodní lidé. Nenechají mne tápat, ale nejprve mi tato pravidla řádně vysvětlí a pak podle nich disciplinovaně zemřou. Strašidelné to moc není, ale poťouchlé zábavy je přitom docela dost: "Pustíme se do práce! - Pojďme se nechat zabít!"(5.4.2016)

Přestože je tenhle díl částečně menším překvapením než téměř geniální jednička, dokáže zapůsobit zejména způsobem, jakým se mu daří dělat si zároveň legraci ze žánrových kolegů, druhých dílů jako takových, sebe samého a dokonce i z předchozího dílu. Vřískot 2 již není tak pevným hororem, přesto se dočkáme příjemných vražd a ani tentokrát nepřijdeme o tolik populární krev podávanou na všechny různé způsoby.(4.11.2007)

Kvalitní sequel od identického tvůrčího týmu, který už si uvědoměle nestřílí jen z žánrových pravidel a klišé, ale i ze sequelů a sebe sama a stejně jako o rok starší CABLE GUY se dotýká fenoménu medializovaných soudních procesů. Stále mu nechybí nápady a vtip (nemohou chybět narážky na kolegy Courtney Cox z "PŘÁTEL"), Dewey je k sežrání, Gale sexy a Randy hláškuje, ale moment překvapení se vytratil a místy už je to to fakt přes míru (jasně, finále).(9.1.2003)

Vřískot je prostě moje slabina. I když dvojka je vyloženě béčko, nedokážu se ubránit silnému nadhodnocení. Ty postavy mám rád a u příběhu se strašně bavím.(12.12.2009)

• Morien

Wow, tak to bylo zklamání jako blázen. Po skvěle zkonstruovaném intru jsem byla natěšená na zbytek filmu v podobném duchu, ale sarkastické sebeuvědomění předchozího filmu se s koncem prologu a začátkem regulérního filmu vytratilo do neznáma. Nejvíc mě asi překvapilo, že Sidney už není hlavní postava. Tou se stala reportérka Courteney Cox a nejvíc času (snad i víc než vraždění) se ve filmu věnuje její romanci se skutečným životním partnerem, haha. Jako by se všechna zábavnost přesunula totálně do kontextu a film díky tomu zůstal totálně vylidněný a chladný. Ani odkazy na historii hororu či kinematografie obecně už tady nejsou tak propracované jako v původním filmu a vyjmenovávání pravidel sequelů taky už moc šťávy neobsahuje. Závěrečné odhalení se navíc drží stejných pravidel jako minulý film - kdo celou dobu mluví o filmech stejným způsobem jako hlas v telefonu? - a tak nepřichází nic překvapivého ani v tomto ohledu. Kdyby mi na tom záleželo, tak to snad beru jako zradu.(13.2.2016)

Upřímně, celý film jsem byl na vážkách mezi čtyřmi a pěti hvězdami, ale to sebeparodické finále TROCHU SPOILER! ("Je mrtvá?" "Já nevím. Vždycky ožijí.") KONEC SPOILERU! prostě nemělo chybu a tak trošku přitlačím. Už to sice není čistý plný počet, ale přesto je tohle téměř dokonalá vyvražďovačka, která zabaví. Když nebudete více přemýšlet, tak zabaví moc. 90 %.(31.10.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16