Od tragických událostí ve Woodsboro uplynuly dva roky. Sidney Prescottová a Randy Meeks, nyní studenti Windsor College, se pokoušejí dát si své životy do pořádku. Cotton Weary je na svobodě a snaží se ze svého nešťastného uvěznění profitovat. Gale Weathersová napsala bestseller Woodsborské vraždy, který se stal předlohou pro film Bodnutí s Tori Spellingovou v hlavní roli Sidney. S blížící se premiérou filmu začíná koloběh smrti nanovo. Dewey Riley okamžitě přilétá z městečka Woodsboro, aby se pokusil ochránit Sidney, svou "náhradní sestru". V tomto pokračování slavného hororu z roku 1997 se však zužuje okruh podezřelých pouze s narůstajícím počtem mrtvol! (HBO Europe)

waska

Už to není tak dobré, jako první originální díl, ale stále je to pěkná podívaná. Ještě víc mrtvým, ještě více krve a stále stejně pěkná maska :-) ()

BLADER

Mne to pripadá o triedu lepšie ako jednotka. Konečne je tu ozajstné tajomno a herci viditeľne dospeli, takže mieto bandy vyľakaných deciek tu tentoraz pobehuje banda dospelých ( imho tiež vyľakaných ) ľudí. Ale rozdiel je v tom, že teraz je to jednoducho väčšia zábava. ()

Alexandre

A jízda nám pokračuje ve velkém. I přes svou minutáž mě to nenudilo, takže já jsem spokojený. Vraždy byly perfektní, atmosféra nedrhla, známé tváře potěšily, napětí nechybělo a pár škubnutí sebou taky ne. Druhý díl je opět parádní nářez, ale na jedničku zkrátka nemá, takže musím jít s hodnocením o hvězdičku níž. Co bych vytknul, tak je snad jen téměř zkopírovaný konec z předchozího dílu, ale tak to se dá prominout... 65% ()

RajAthen

Pravidla druhých dílů, citovaná jednou z postav, zkultovněla, film po zásluze nikoliv, aneb tisicátá variace na nejhloupější nápad v situaci, kdy vás někdo chce zabít. ()

10Domik10

Opäť dávky napätia na aké divák čakal, vymykajúce sa všetkým podobným žánrom, ktorým dáva Vreskot jednoznačne na frak svojou originalitou, ktorá vošla do filmovej histórie a nezmazateľným písmom sa do nej zapísala. Hneď prvá scéna (kino) je Cravenovsky nadupaná a predpovedá skvelý zážitok. Výborné pokračovanie neprekonateľnej prvej časti. ()

GTS_PUNK

Druhý diel tínedžerskej hororovej série režiséra Wesa Cravena priamo nadväzuje na udalosti z prvého filmu. Vydania obidvoch snímok oddeľuje iba jeden rok, čo značí, že tvorcovia sa s najväčšou pravdepodobnosťou snažili pokračovaním zviesť na vlnu úspechu prvého filmu. Ale ako samy postavy vo filme žartujú, pokračovania nestoja za nič. V tomto prípade si možno klásť otázku, či za niečo vôbec stojí aj pôvodná snímka. Každopádne, jej priemernosť tu nachádza ideálneho nástupcu, ktorý sa príbehovo odlišuje iba zasadením do prostredia univerzity, nahrádzajúc tak strednú školu. Uprostred deja opäť figuruje postava maskovaného vraha (alebo viacerých vrahov?), ktorý loví miestnych študentov, pričom jeho hlavný cieľ predstavuje Sidney Prescott (Neve Campbell). Rozdielov v porovnaní s prvým filmom je naozaj asi ako šafranu, ba možno ešte o čosi menej, takže žiaden kvalitatívny zázrak sa nekoná. Dokonca možno povedať, že aj to málo dobrého, čo ponúka dielo z roku 1996, sa tu stráca. Film totiž nemá výraznejšiu atmosféru, čo z neho robí iba "plochý" slasher. Herecké obsadenie, z veľkej časti pôvodné, takisto dvakrát neohuruje. Do mozaiky celkovej priemernosti dokonale zapadá. Scream 2 baví snáď len tým, že v niektorých scénach (opäť) pôsobí na diváka dojmom, ako keby sa čoby film nebral vážne, respektíve bol iba akousi paródiou na slasher ako filmový žáner. V mnohom viac než horor pôsobí ako komédia, aj keď výraznejšie komediálne podfarbenie príbehu v tomto prípade už, našťastie, nemá miesto. Pozitíva sa dajú nachádzať skôr iba v porovnaní s pôvodnou snímkou. Ako samostatný film totiž Cravenovo druhé dielo v rámci série veľa neponúka a príliš nebaví. ()

TheRay97

Druhý díl mě trochu zklamal, ale to asi bude tou vysokou laťkou, kterou hned ze začátku tvůrci nasadili, a tak film měl velká očekávání. Nicméně, stále je to velmi kvalitní horor, nepřeefektovaný, vcelku reálný a hlavně dějově skvěle promyšlený. Nevím, co první díl dělalo tak dokonalý a asi bych hledala hodně dlouho, ale druhý to záhadné něco postrádá. Už teď má název Vřískot v mém srdíčku speciální místo. ()

Hellknight12

Pokračovanie, ktoré je z trilógie síce najslabšie ale podľa mňa to bolo spravené naschvál. Dej je zaujímavý a aj hlavne postavy majú pekne rozvinuté charaktery a aj hrajú skvelé ale čo sa týka vedľajších postáv tak je to oproti prvému filmu slabšie a to o dosť. Film môžem odporučiť každému kto má rád slasher. Celkové hodnotenie za mňa je 60%. ()

KillerZeli

Celý film jsem chtěl dát 4* ale ke konci jsem si to rozmyslel, protože jsem vůbec nevěděl kdo tam co děla (jen u nekoho - ja sem viděl jedničku asi pul roku pred 2)...Ale stejne to bylo nějake, takove zmatene .... ()

AlexDLarge

Oproti výborné jedničce je tohle dost slabé. A klidně bych tomu dál i jednu hvězdu. Jediným tahákem filmu je, že rozšířuje příběh, bláznivý Jamie Kennedy a fakt, že i přes to všechno zůstává Wes Craven dobrým řemeslníkem. ()

Alojs

Už jednička byla pěkně odvarová. Dvojka laťku doskočila. Radovat se nebudu. Opět jen dvě hvězdy. Systém zůstal nepozměněn, a byť nemám ke středoškolským létům daleko (zpětně), tak mě to opravdu nebavilo. ()

Kariya

Od začátku až do konce bezduchá, primitivní, okoukaná, naivní a hloupá podívaná, ale přesto v něčem i trochu zábavná..... No ale už první scéna má s dobrým filmem společného asi tolik jako ta padesátka, co vraždila se skutečným atletickým ghostfacem. Vrahem, který ví, kdy se jeho oběť zvedne a během filmu půjde na hajzl, přesně v tu chvíli kdy tam dorazí, budou obsazeny pisoáry, tak zaleze do jedné z kabinek a ve vedlejší kabince už čeká připravený na to svou oběť zavraždit přes zeď, musí být buď Nostradamus nebo Chuck Norris. Ale ani o jednoho se zde (bohužel) nejedná. Ani další scény nevyzdvihnou film někam výše, ba právě každá další přitroublá scéna sráží tento film až na dno. A to vyvrcholení, proč běžela zrovna do divadla? Přijde mi, že scénáristé byli natolik unavení, že si řekli:,,Už na to ***em, vyspíme se pořádně na trijku. Ach bože můj, kam až by to dospělo, nebýt ona poslední scéna poslední, raději ani nechci nikdy vědět. Ty padající kulisy byly fakt otravnější než nějaké smrdící fekálie z hovnocucu. Je škoda, že dvojku tvůrci tak zprznili, série Scream je jedinečná a mít dvojku aspoň tak dobrou jako trojku by bylo mnohem příjemnější. 10% ()

Jacccob

Klasická dvojka. Lepší než jednička není, přesto se na to dá koukat a budete se bát / bavit, jak jsme u Vřískotu zvyklí. Zde to ovšem mělo skončit, další pokračování nestojí ani za pohled na obal DVD ve videopůjčovně. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner