Le Goût des merveilles

Luisa je vdova s dvomi deťmi, ktorej ovocný sad práve neprekvitá a dlhy jej pomaly, ale isto, prerastajú cez hlavu. Jedného dňa takmer autom zrazí neznámeho muža. Hoci z nehody vyviazne takmer bez zranení, Luise sa na ňom niečo nezdá a vezme ho k sebe domov. Vysvitne, že aj keď je Pierre nadpriemerne inteligentný génius, v bežnom svete je tak trochu stratený. Jeden druhému však môžu pomôcť viac, ako by si ktokoľvek z nich pomyslel. (RTVS)

PTuranyi

Príjemná francúzska romantická komédia, ktorej jediným originálnym prvkom je Pierre trpiaci aspergerovým syndrómom šmrncnutý autistickou genialitou. Produkcii sa však napriek všetkej snahe nedarí zo žiadnej situácie vytrieskať nejakú väčšiu zábavu. Atmosféra tak zostáva v úsmevnej rovine s romantickou iskrou. Herci sú dobrí a najviac sa asi zapotil Benjamin Lavernhe v úlohe Pierra, ktorého stvárnil celkom presvedčivo, ale na Toma Hanksa nemá. ()

troufalka

Celkem příjemné filmové béčko, které si nehraje na velký biják, což je jeho předností. Klišé a předvídatelnost tím pádem kritizovat nebudu, protože jsou od začátku přiznané.Trochu mě zaráží, jak často je Aspergerův syndrom podávaný s hravou lehkostí, zde dokonce, jako by šlo o nějakou výhru v loterii. Přitom je soužití s takto postiženým člověkem velice náročné a do vztahu bych takového partnera nikomu nedoporučovala. ()

Kozlowski8

Velice příjemné romantické drama o osudovém setkání mladé vdovy, neúspěšně se snažící pokračovat po smrti manžela v podnikání, a mužem s Aspergerovým syndromem... Film staví na krásné atmosféře francouzského venkova, probarveného obilím, levandulí a kvetoucím sadem, na hezky napsaných dialozích a na hereckém představení obou hlavních herců. Těch sto minut jsem si moc hezky užil. 75%. ()

Arsenal83

Tak autista dostal nakoniec do vienka peknú ženu aj peknú nevlastnú dcéru, takže sa hormonálne zabezpečil na veľmi dlho. Tých filmov s poruchami tohto spektra je už naozaj veľa, je to ako vlna istých zárobkov, nič ma tu nenúti ohodnotiť film ako niečo super špeciálne, no oceňujem, že film nejde po slzách, ale po úsmeve. ()

Aljak

Čo ja viem? Keby tých filmov s témou autizmu (resp. Aspergerovho syndrómu) už nebolo viacero, tak by to bolo relatívne originálne. Film mal síce kvalitný potenciál v podobe zaujímavých postáv a pekných scenérií sadov a francúzskeho malomesta, ale v konečnom dôsledku to pôsobilo na môj vkus až príliš mdlo. Dej vysoko predvídateľný, bez výrazných prekvapení, a s očakávaným záverom. Ale aby som len nekritizoval, tak film mal aj zopár svetlých momentov, no tá Pierrova neobratnosť bola občas príliš hrotená do extrémov... ()

• Slovíčko v pôvodnom názve "merveilles" neodkazuje len na zázraky, ale merveilles sú aj šišky z juhozápadného Francúzska, ktoré sa jedia najmä počas karnevalov alebo fašiangov. Vo filme je veľa odkazov na varenie a sladké jedlá. (Arsenal83)
  • Film sa natáčal v Nyons a departemente Drôme (Francúzsko). (Arsenal83)
  • Postava Virginie Efira má vo filme údajne 37 rokov, čo presne zodpovedá herečkinmu veku počas nakrúcania. (Arsenal83)