Kouzelná chůva Nanny McPhee

Nanny McPhee

Kúzelná opatrovateľka

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie / Francie, 2005, 97 min

skutocne dobrcyh detskych filmov, no kolko ich je? kolko za rok? deti su vdacni divaci, vela vydrzia, malo poznaju, ze... musi to byt zasadovy reziser, ktory dokaze z detskeho fillmu vytazit cosi viac. kuzlo, pekne farby, znamy pribeh ale novu, skvelu rozpravkovu atmosferu. nanny mcphee takym filmom je.(28.2.2006)

Hodně příjemná jednohubka pro sobotní večer kdy jsem koukal na akční snímky od Woa. Po dlouhé době jsem se u pohádky od srdce zasmál i když děj byl předvidatelný a jednoduchý. Herecké výkony rovněž velmi příjemné a Kelly Macdonald byla nádherná. Už se těším na druhý díl i když tentokrát bez sympaťáka Firtha.(16.5.2010)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $47,279,279Tržby Celosvetovo $122,624,000Tržby za predaj DVD v USA $42,736,194 //počet predaných kusov 2,492,008║ Príjemný film z hravým príbehom a krásnym pestrofarebným vizuálom. /75%/(26.10.2007)

• easaque

2* občas mám infantilní choutky, tak zkouším i rodinné kousky, které nejsou špatně hodnoceny. Tento se mi však pod kůži nezaryje a nenašel jsem v něm nic chytlavého pro případné rodiče. Bohužel jsem se moc nezasmál, ale malí parchanti by se mohli pobavit, i když myslím, že jim to kromě toho nic nepřinese - prostě plný hrnec amerického přebarveného přeslazeného kýče. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](11.9.2017)

Tančíčí osel, banda nejzlobivějších dětí a svítivými barvami posedlá vdova. To vše by vyznělo hloupě komicky nebýt úžasného scénáře Emmy Thompson. Navíc, sama ze sebe dokázala udělat to nejošklivější stvoření, které byste ke své drahé ratolesti pustili, aniž by jí to jakkoli uškodilo. A pozor, kuchařka to má písemně!(10.2.2008)

• - Snímek je návratem Angely Lansbury, známé hlavně ze seriálu To je vražda, napsala, na plochu celovečerních filmů. Poslední dvě dekády se totiž věnovala jen televizním projektům, nebo dabingu animovaných filmů. (imro)

• - Herci Colin Firth, Emma Thompson, a Thomas Sangster spolu hráli už v Lásce nebeské (2003) a další herecké trio Colin Firth, Celia Imrie a Patrick Barlow se zase objevilo v Deníku Bridget Jonesové (2001). (imro)

• - Emma Thompson se při psaní scénáře inspirovala sérii knih Christianny Brandové „Nurse Matylda“. (Olík)