Jack & Bobby (TV seriál)

USA, 2004, 22x43 min

Tvůrci:

Greg Berlanti

Blake Neely

Christine Lahti, Matt Long, Logan Lerman, Jessica Paré, Torrey DeVitto, Dean Collins, Amber Heard, Bradley Cooper, Edwin Hodge, Evan Handler, Justin Kirk, Keri Lynn Pratt, Danica McKellar, Amanda Barfield, Alicia Coppola, Ash Christian, Dakin Matthews, Jascha Washington, Pat Crawford Brown, Eric Allan Kramer, Shailene Woodley, Aasha Davis, Nikki Griffin, Sharon Madden, Barbara Eve Harris, Cam Gigandet, Adina Porter, Shonda Farr, Brian Goodman, Nancy Lenehan, Bryan Irzyk, Justin Chon, Hector Elizondo, Carrie Fisher, T.J. Thyne, Robert Klein, Kyle Gallner, Nicole Cavazos, Samantha Quan, David Henrie, Randy Wayne, Patrick J. Adams, Chad Everett, Preston Jones, Virginia Williams, Amy Sloan, Steven Nelson, Courtney Jines, Nick Krause, Rachel Melvin, Don McManus, Suzanne Ford, Polly Cole, Sam Horrigan, Luis Avalos, Richard Tillman, John Heard, Tom Cavanagh, Aaron Lustig, Bruce Davison, Lou Diamond Phillips, Pamela Roylance, John Aylward, Jeanette Brox, Glen Powell, Brooke Bloom, Thom Gossom Jr., Joseph C. Phillips, Crystal Rivers, James Huang, John Dennis Johnston, Kate McGregor-Stewart, Larry Sullivan, Linara Washington, McNally Sagal, Freda Foh Shen, Stephen Mendel, Alison Martin, Ross Kohn, Joel McKinnon Miller, Vernée Watson-Johnson, Gore Vidal, Jeffrey D. Sams, Mike Erwin, Beau Wirick, Adam Hendershott, Harris Laskawy, Lina Patel, Norman Lear, Mary Gordon Murray, Nelson Mashita, Vicki Goldsmith, Caitlin Kazepis, Marissa Jaret Winokur

"The wrong brother has become the president." Věta, kterou v seriálu pronese jedna z postav, a já s ní po jeho zhlédnutí nemůžu než nesouhlasit. Jack & Bobby si totiž hrají na jakýsi oslavný seriál na život prezidenta a jeho bratra, ve kterém současní zaměstnanci administrativy vyprávějí o svém šéfovi, zatímco divák sleduje pana prezidenta v době, kdy ještě chodil na střední školu. Nápad to není špatný; člověk vidí, jak se formovala jeho osobnost, jak se utvářely jeho názory. Každý díl se přitom snaží nějakým faktem překvapit nebo alespoň děj centralizovat kolem určitého tématu (homosexualita, drogy, náboženství, smrt blízkého člověka), což podle mě není nejlepší nápad, ale budiž. Až doposud vše funguje dobře. Problém, který mám, je čistě ideologický. Pan prezident mi nepřijde zajímavý, jeho názory jsou zastaralé a celkově jeho životní osud připomíná příběh neschopného kluka, který se zásluhou ostatních dostal až do úřadu. Pokud by se jednalo o skutečného prezidenta nějaké země, tak protestovat nebudu, ale potřeba vytvořit fiktivní seriál kolem podobné osoby, je mi lehce nepochopitelná. Podobně jako bych podobného prezidenta neuznávala ve skutečném světě, ho nedokážu uznávat ani v tom fiktivním. A když si tohle všechno dáte dohromady ještě s faktem, že se seriál v jakékoliv 'aktuální' otázce vydává střední cestou nejmenšího odporu a prosazuje hodnoty běžného Američana (pan prezident byl katolík se silnou vírou v boha, ale zároveň se nesnažil míchat náboženství s politikou), asi pochopíte, proč jsou tři hvězdy poměrně oprávněné.(17.9.2011)

• danecek24

62. Zlatý Glóbus za rok 2004 - nominace (1) - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Christine Lahti(12.3.2009)