3: Dale Earnhardtův příběh (TV film)

3: The Dale Earnhardt Story

Scénografie:

Michael Baugh

Kostýmy:

Michael T. Boyd

Dale Earnhardt měl neobyčejně zajímavý a vzrušující život. V osobním životě se mu moc nevedlo, zato za volantem rychlých kol byl opravdový dravec. Tenhle film vypráví jeho příběh od dětství, přes první závody na hliněných tratích, až po jeho vysněné vítězství na okruhu Daytona 500. Bohužel na téhle trati později v roce 2001 zahynul.. Dale Earnhardt se stal šampiónem a legendou série NASCAR a fanoušci ho pro jeho agresivní jízdu milovali.. Velká škoda, že má tento film pouhopouhých 90 minut, takže působí místy dost zkratkovitě. Potenciál tady byl obrovský a Barry Pepper roli zvládnul dobře.(25.12.2007)

Příjemný film, který líčí život Dalea Earnhardta, automobilového závodníka. Pro mě výborný autentický výkon Barryho Peppera, kterému tato role hodně sedla. Na sobotní odpoledne ideální film.(21.3.2009)

Začnu Dale Earnhardem - byl to jistě neobyčejný člověk, za volantem jistější než kdokoli z nás, jen v tom osobním životě to bylo naopak, nicméně toto tu řečeno již bylo a musem s tím jen souhlasit. Poslední dobou mně NASCAR začal bavit, je to prostě fascinující kolotoč mechaniků, konstruktérů, pilotů, sponzorů a komerce a v tom je právě problém tohoto filmu. Nějak to přešlapuje mezi tím, jestli film věnovat více Earnhardovu životu nebo jeho příběhu v celém tom kolotoči s názvem NASCAR. V tom to velmi tratí, protože přece jen, jako fanouška motorsportu mně daleko víc zajímá samotné závodění, záběry na auta, mechaniky a tak, takže zdlouhavé vyprávění o osobním životě mně nějak minulo. O to více mně bavily části filmu kde se jelo, závodilo a odehrávalo se to, co Dalea Earnharda proslavilo - NASCAR. a to naštěstí v celkovém dojmu z tohoto filmu převážilo to co mně nezajímalo, takže hodnotím 4mi hvězdičkami. Fanoušek aut si ve filmu najde své, pokud vás auta neberou, ani to nepouštějte.(8.11.2011)

"Nejlepší jezdec není ten s nejrychlejším autem, je to ten, co nechce prohrát ! " Skvělý film o legendárním jezdci NASCARU v podání Barry Peppera.(13.9.2011)