Reklama

Reklama

Hubená Sussie

(festivalový název)
všechny plakáty

Obsahy(1)

SMALA SUSSIE je gangsterská komedie odehrávající se v industralizované části venkova. Erik se vrací do rodného města, aby našel svou mladší sestru Sussie. Nic není jako bývalo, všichni se chovají podivně a Erik postupně zjišťuje, že jeho rodné město je plné gangsterů. (5150)

Recenze (44)

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

Medzi tri a štyri, ale za Tuvu Novotny zaokrúhľujem hore. Ona je úžasná a scény s ňou sú vôbec tým najlepším na celom filme. Tie úsmevné (keď je na drogách), ale hlavne nostalgické, smutné ťahajú film miestami aj na päť hviezdičiek. Zvyšok je trochu zmätený, ale celkovo sympatické obsadenie a skvelý soundtrack to ťahajú hore. Len nabudúce viac tej Tuvy. ()

charlosina 

všechny recenze uživatele

Vynikající severská oddechovka ve ztřeštěném rytmu oplývající černým humorem. A takovouhle sarkastickou nadsázku s neotřelým humorem já ráda... Erik z velkoměsta se navrací do své rodné vísky, aby navštívil svou mladou sestru Sussie. Místo ní však narazí na bizarní karikatury, které se v malém městě snaží přežít, resp. neumřít nudou. A tak zmatený Erik ve spleti gansterky, humoru a akce s nádechem pulp fiction a trainspottingu a dalších hledá svou sestru... Vtipné, smutné, bizarní, originální, ironické, divoké... prostě úžasné. Ulf Malmros zabodoval. ()

Reklama

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Mohl bych se rozepsat o všelijakých zábavných filmových odkazech, o promyšlené rekontextualizaci scén a mnoha dalších věcech, ale není to nic platné, když to hlavní - pocit, že se bavím - se nedostavilo. Ostatně, ty odkazy jsou až příliš zřejmé, až příliš se snaží, aby si jich člověk všiml, až je to otravné. Jakožto i v mnoha jiných filmech této doby. Silné **. ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Zvláštní, šílená komedie o pseudo-gangsterech, kteří mezi řečí zmiňují jména mých oblíbených ne-pseudo-filmových gangsterů jako je Kayser Soze nebo Tony Montana a kterou jsem si pustila především kvůli jménu Michaela Nyqvista. Bohužel Michael stráví na plátně všehovšudy tak pět minut, kdy střídavě fackuje hlavního hrdinu a plive jídlo, a ani zbytek filmu mě zdaleka nenadchnul tak, jak bych čekala. Ano, je to chytré, pozoruhodné a netradiční, ale já se u toho nijak zvlášť nenasmála a dokonce jsem měla tendence děj trochu urychlit, abych konečně zjistila, cože se stalo Sussie a mohla to vypnout. Několik zajímavých scén tenhle skandinávský film zkrátka nezachrání. ()

bouncer 

všechny recenze uživatele

Dokonalá komedie/gangsterka/detektivka, která neuvěřitelně vtipně a s nadsázkou reflektuje život a poměry na malém městě. Navíc je to perfektní černohumorná jízda, která mě znovu donutí napsat, že švédové prostě umí točit vyjímečné filmy. No a Pilsner Urquell to jistí, stejně jako spousta filmových odkazů a poct. "Polsa has no fear, because he's got a lot of beer." 90% ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama