kaylin

Gordon Scott nastoupil svou šestidílnou tarzanovskou éru celkem standardně, jak se zatím na filmy s Tarzanem slušelo - tedy celkem průměrně. Není to nijak překvapivé, děj je celkem standardní, ale Gordon Scott prostě není špatný a pro roli se typově hodně hodil. Ale není to film, který by si měl člověk dlouho pamatovat. ()

majo25

Osemnásta tarzanovka, prvá z kulturistom Gordonom Scottom. Z dnešného pohľadu ako kulturista vôbec nevyzerá, skôr iba ako dobre stavaný chlap, čo však nie je podstatné - podstatné je, ako som to už dávnejšie spomenul, na rolu Tarzana sa hodí, čo dokumentuje aj v nasledujúcich filmoch o opičom mužovi. Nehrá žiadneho džunglového poloopa, ale vcelku inteligentného belocha, ktorý je na stope lovcov zvierat a tiež záchraňuje atraktívne vyzerajúcu zdravotnú sestru zo zovretia divokej džungle. Aj kratšia stopáž sa stará o to, že napriek jasne nízkemu rozpočtu a tradičným neduhom klasickým tarzanoviek ako sú dokumentárne zábery zvierat, úsmevné triky, zrýchlené kamerové zábery či naivný dej, nenudí a občas i zabaví. Sústavne nezbedná Čita dostáva menej priestoru, čomu som bol aj rád. ()