poster

Shocker

 • anglický

  Shocker

 • slovenský

  Shocker

Horor / Thriller

USA, 1989, 109 min

 • destroy83
  ***

  Mezitím co se rozpoutali jatka v posledním domě nalevo, horám se připsaly kruté oči a několikrát se zavřískalo natočil Craven kromě Fredyho a dalších pecek také řadu totálních béčkáren a Shocker patří mezi ty nejhrubší. Píše se rok 89, za titulky zní dobová rocková řežba a Craven rozjíždí krvavou lázeň, jež diriguje psychopatický zabiják Horac Pinker. Craven diváka nešetří a barví snímek ostře do ruda a bodycount jde strmě nahoru. Jistá obliba sci-fi motivů se vkrádá i k postavě Pinkera, kterého nezastaví ani elektrické křeslo a naopak jeho moc sílí. Klaďasem zde budiž mladičký fotbalista, který má kromě snů s vraždicím maniakem společného daleko více. Sny i samotná postava maniaka zde jednoznačně evokují oblíbence Krugera, který hláškuje o sto šest a divák se baví. Ostatní postavy už tak slavné nejsou. Příběh do první poloviny dostává diváka do kolen, ovšem poté se zlomí a ve společnosti sci-fíčkovýh motivů se začne divákovi lehce mlžit a bohužel i trošku nudit. Stopáž snímku je na béčko trošku delší, hudba ovšem výborná. Jednotlivé postavy jsou ve výsledném dojmu průměrné, efekty krásně koukatelné a komediálnost místy zdařilá. Na druhou stranu se dostavuje komediálnost i tam, kde asi být neměla, škoda. Přesto jako milovník béčkových kouksů dávám i třetí hvězdu. Za skouknutí Shocker rozhodně stojí.(5.11.2012)

 • tron
  **

  SHOCKERA som nikdy nemal rád, pretože i z kvalitatívne nevyrovnanej Cravenovej filmografie (NOČNÁ MORA NA ELM STREET vs. UPÍR V BROOKLYNE vs. NOČNÝ LET vs. VRESKOT 3) trčí ako slama z makového strašiaka. Hororový guru nešetrí krvavosťami (maniak bez zmilovania vraždí celé rodiny) a Mitch Pileggi, budúci sekčný šéf Skinner z Aktov X, nádherne prehráva. Ale biedne predvídateľný scenár je ku dňu sťahovaný nezmyselnými vidinami, hlúpym jednaním postáv a keď Pinker (po viac ako štyridsiatich minútach!) zomrie, začína sa tým pádom najslabšia a najkurióznejšia časť filmu s riadne prevareným „prenášacím“ motívom a úsmevnými CGI. Na rozdiel od HELLRAISERA, STOPÁRA, VÄZNICE alebo MAMBY sa na nezvládnutého SHOCKERA nedá pozerať teraz z nostalgie a nedalo sa naňho pouzerať ani koncom 80. rokov, kedy mal premiéru. Viac v mojej recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/1044/(23.10.2004)

 • Jello Biafra
  **

  Jeden z tých slabších filmov, ktoré Wes Craven natočil. Príbeh o masovom vrahovi, ktorý je nadaný schopnosťou ovládať elektrinu a po neúspešnej poprave na elektrickom kresle sa znovu vydáva vraždiť prostredníctvom prevteľovania sa do iných ľudí. Ako nápad to nie je zlé, ale spracovanie filmu balansuje na hrane medzi krvavým slasherom a bohapustou komédiou. Problém som mal aj so samotným záporákom. Mitch Pileggi, ktorý sa neskôr preslávil ako šéf Skinner v kultovom seriále X-Files totiž ako masový vrah totálne prehráva. Neinak je tomu i u hlavného hrdinu, ktorého stvárnil dnes slávny režisér Peter Berg. Ako herec je tu totiž úplne neschopný. Záver filmu mňa pobavil a naháňačka cez televízne programy je originálna, ale aj tak som mal pocit, že filmu skrátka niečo chýba.(24.3.2016)

 • Tuxedo
  **

  Při naháněčkách se Shockerem a jeho zajímavými výměny těl (ačkoliv tu už podobný nápad byl a nelze se nepozastavit nad jednou věcí - Proč každé jeho nové tělo musí kulhat? To se spolu s jeho myšlením přenáší do nového těla i jeho fyzické nedostatky?) to ještě jde, ale v momentě, kdy filmem začne vířit vodu duch zemřelé dívky a postavy probíhají televizním programem, jde vše do kopru a už se to dá brát jen jako velmi nechtěná komedie.(2.3.2008)

 • Goldbeater
  ***

  Shocker působí mírně překombinovaně. Kromě titulního zábavného padoucha, který po své popravě cestuje elektrickými přístroji či televizním vysíláním, aby se mstil a vraždil (tak trochu jako elektrický Freddy Krueger), a který umí i posednout jiné postavy, zde máme hlavního hrdinu, který z nějakého důvodu dokáže ve snech vidět, co se stane (opět Noční můra v Elm Street?). A k tomu jsou zde dobří duchové, rocková muzika, komické finále a Heather Langenkamp (a zase ta Noční můra...). A ačkoliv jedna z postav ke konci připomíná, že pokud vrah cestuje skrz televizi, musí se tím pádem řídit jejími pravidly, ve finále zjistíme, že zřejmě žádná pravidla nejsou a všechno je možné. Craven si zkrátka při psaní scénáře tentokrát hlavu opravdu moc nelámal.(12.7.2011)

 • - Ve filmu si zahrála Heather Langenkamp, která z Wesem Cravenem spolupracovala ve třech filmech ze série Noční můre z Elm Street (Terva)

 • - Základní myšlenkou Wese Cravena bylo vytvoření nové série po vzoru ságy Noční můra v Elm Street. Pro finanční neúspěch však zůstalo jen u jednoho filmu. (Terva)

 • - Vedle Wese Cravena si ve filmu zahráli i jeho dvě děti. Dcera Jessica ztvárnila úřednici a syn Jonathan jednoho z posedlých hostitelů. Jonathan Craven se také podílel na některých vizuálních efektech. (Terva)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace