Neslušný návrh

Indecent Proposal

Neslušný návrh

Drama / Romantický

USA, 1993, 113 min

Milionář Redford si myslí, že si za peníze koupí všechno a má pravdu... Že umí Lyne vkusně natočit erotické scény, to asi nikoho nepřekvapí, ale co ten zbytek? Morální dilemata, existenciální starosti, žárlivost, vášeň, vše v laciném županu šestákové romantiky, která končí tím, že si W.Harrelson koupí noc s hrochem a akcie společnosti Harmony zaznamenají prudký vzestup. V tomhle plytkém světě bych šel s Robertem i za polovic a ráno mu nachystal míchaná vejce..(24.8.2015)

• bubun

Nesympatická káča Mooreová, protivná v prvních minutách. Prodejná běhna. Redforda nevinim, ale Demi i Woody mohli tušit, že jim to asi trochu zahejbe s manželstvím. A co měl proboha znamenat ten konec?! Tak ten to úplně zazdil. Taková Rosamunde Pilcher s Redfordem, tak by se tento film dal charakterizovat. Nicméně koukat se na to dá (až na ten úplnej konec), a to i když víte, co se stane v dalších pěti minutách - což není u filmů vždycky, tak si to ty dvě hvězdičky zaslouží.(28.3.2018)

• gabin(a)

Tak tohle fakt nemusím, ani jsem se nedodívala do konce. Nezachránil to ani Redford, spíš jsem se divila, že se k takové hovadině vůbec propůjčil. Připadá mi to stejný blábol jako Pretty Woman, jenže tam byli hlavní představitelé daleko horší. I když Moorová si teda s Robertsovou moc nezadá, obě jsou mi nesympatické, jak vzhledově, tak stylem hraní (Robertsová víc).(3.3.2010)

Já si prostě nemůžu pomoct. Woodyho herectví sice víc sluší vrazi a pornomagnáti a kvality Demi Mooreové (ať už herecké nebo jiné) jsem nikdy úplně nechápala. Ale když jsem se na to nedávno dívala podruhé, nahlodalo mě to tak, že jsem se rozhodla tu třetí hvězdu přihodit. Kvůli Redfordovi. Protože on sám (v kombinaci s milionem dolarů) je pětihvězdičkový. A není to jeho chyba, že se musí se svým charismatickým výkonem brodit nějakou harlequinskou 117minutovou břečkou.(13.2.2008)

Kdyby to nezachránil Redford svým neskutečným charisma (zřejmě jediný člověk na zemi, z kterého bude ta jiskra osobnosti sálat i v rakvi), byl by to zase jen céčkový romantický kýč. Hollywoodský happy end to zadupal ještě hlouběji do kategorie pohádek. Nicméně i tak jsem se celkem bavila. Navíc se člověk může žertovně zamyslet, za kolik by na takový návrh přistoupila jeho polovička. Na druhou stranu, být to opravdu Redford, určitě bychom se nějak dohodli!(24.7.2013)

• - Čierne šaty, navrhnuté vo filme pre Dianu Murphy (Demi Moore), vyvolali po vydaní snímky taký obrovský záujem, že boli často kopírované inými návrhármi v ďalších filmoch. (misterz)

• - Do role Davida Murphyho byl zvažován Billy Baldwin. (rafix)

• - O roli Diany se ucházela Halle Berry. Do role byla naopak zvažována Julia Robert a Andie MacDowell. (don corleone)