Neslušný návrh

Indecent Proposal

Neslušný návrh

Drama / Romantický

USA, 1993, 113 min

Prvy film, v ktorom Robert Radford hra takpovediac zaporaka. Teda nie je skutocnym zaporakom (co sa hlavne na koci ukaze), ale v ociach divaka je jednoznacne zlo voci Woodymu Harrelsonovi. Radford vo filme podal na neho priemerny vykon resp. neviem, mozno mu nebol ponuknuty dostatocny priestor. No a Demi a Woody sa perfektne hodili do svojich postav.(16.1.2011)

• gabin(a)

Tak tohle fakt nemusím, ani jsem se nedodívala do konce. Nezachránil to ani Redford, spíš jsem se divila, že se k takové hovadině vůbec propůjčil. Připadá mi to stejný blábol jako Pretty Woman, jenže tam byli hlavní představitelé daleko horší. I když Moorová si teda s Robertsovou moc nezadá, obě jsou mi nesympatické, jak vzhledově, tak stylem hraní (Robertsová víc).(3.3.2010)

Kdyby to nezachránil Redford svým neskutečným charisma (zřejmě jediný člověk na zemi, z kterého bude ta jiskra osobnosti sálat i v rakvi), byl by to zase jen céčkový romantický kýč. Hollywoodský happy end to zadupal ještě hlouběji do kategorie pohádek. Nicméně i tak jsem se celkem bavila. Navíc se člověk může žertovně zamyslet, za kolik by na takový návrh přistoupila jeho polovička. Na druhou stranu, být to opravdu Redford, určitě bychom se nějak dohodli!(24.7.2013)

„Je to len stavba.“ - „Nie je. Nauč sa veci vnímať aj inak, než len očami.“ NESLUŠNÝ NÁVRH musel byť pre Redfordových najvernejších fanúšikov (plus pre Redforda samotného) utrpením a trestom, pretože aby sa ich drsný vzor a slávny kovboj náročnejšieho amerického filmu spriahol v cukrárskej poleve s Demi Mooreovou, Oliverom Plattom, Woodym Harrelsonom a toľkými peknými pohľadnicovými zábermi, to nezvládnu ani drsní rančeri. Dúfam, že je to prvý a posledný raz, čo mi Redford pripadal otravný. Prízemné. Ale pekné. Dočerta.(23.6.2007)

Milionář Redford si myslí, že si za peníze koupí všechno a má pravdu... Že umí Lyne vkusně natočit erotické scény, to asi nikoho nepřekvapí, ale co ten zbytek? Morální dilemata, existenciální starosti, žárlivost, vášeň, vše v laciném županu šestákové romantiky, která končí tím, že si W.Harrelson koupí noc s hrochem a akcie společnosti Harmony zaznamenají prudký vzestup. V tomhle plytkém světě bych šel s Robertem i za polovic a ráno mu nachystal míchaná vejce..(24.8.2015)

• - Film se natáčel v Las Vegas v Nevadě, v Beverly Hills, v Los Angeles, Hollywood, v San Marinu, v Malibu a v Santa Monice v Kalifornii. (rafix)

• - Roli Davida odmítnuli postupně Val Kilmer, John Cusack, Charlie Sheen, Johnny Depp a Tim Robbins. (don corleone)

• - Do role Davida Murphyho byl zvažován Billy Baldwin. (rafix)