Případy inspektora Lynleyho: Hra na spravedlnost

(TV film)
  • Velká Británie Inspector Lynley Mysteries: A Cry for Justice (více)

Seržantka Barbara Haverová (Sharon Small) je v Oxforde na policajnom kurze a po jeho skončení zachytí policajné hlásenie o vražde v blízkom okolí. Spolu so svojím mladým kolegom prídu na miesto činu, kde nájdu mŕtvu ženu, ktorej smrť je definovaná ako úmrtie za podozrivých okolností. Vyšetrovania sa ujíma spoločne s inšpektorom Thomasom Lynleym (Nathaniel Parker), ktorý v súkromnom živote prechádza komplikovaným obdobím spojeným s očakávaným prírastkom do rodiny. Zatiaľ čo inšpektor Lynley vedie rutinné vyšetrovanie prostredníctvom vypočúvania svedkov a sledovania jednotlivých stôp, tak seržantka Haversová nadobudne presvedčenie, že smrť obete súvisí z jej povolaním. Preto sa rozhodne pracovať v utajení a uchádza sa o miesto, ktoré do svojej smrti zastávala obeť. (pravo)

filmmovier

Jeden z těch dílů, na který jsem rychle zapomněl. Lynley na mně naštěstí pořád působí jako nadprůměrná detektivka, která občas má nějaké závany geniality, ale tenhle díl k nim nepatří. O sehranosti hereckého dua Nathaniel Parker - Sharon Small snad už ani není potřeba mluvit. V rámci seriálu standartní záležitost, další fajn odpočinková detektivka. 70%. ()

Agoran

(pod)Průměrná detektivka, která pochytila více od svých německých kolegů, než ze země původu. ()