Mi nismo andjeli 2

We Are Not Angels 2

Komedie

Srbsko a Černá Hora, 2005, 89 min

"Hej, producente! Neopakuješ se trochu, co?" "Nebuď tak ambiciózní! Je to druhej díl. Producenti jenom ždímaj prachy a používaj vyčpělý vtipy z prvního dílu." Ten čertík to řekl přesně. Prachy byly asi hlavním důvodem, proč tenhle film vůbec vznikl. Ale nezoufejme - dájí se na tom najít i pozitivní stránky. Ale začněme těmi negativními... Jak už bylo řečeno, jsou zde použity již použité vtipy, hlášky a situace a jsou zamontovány do děje tak, že vypadají jako pěst na oko. Kromě toho byla využitá i jedna píseň z prvního dílu, jen jí byl pozměněn text, což filmu podle mě taky moc nepřidává. Dále je v Mi nismo andjeli 2 patrná absence Branky Katic - autoři se rozhodli spojit Violetu a Bubu dohromady nyní pod jménem Violeta Zubic, kterou hraje představitelka Violety z prvního dílu Vesna Trivalic - nic proti ní, ale na tuto roli se vůbec nehodí. Její přílišná potrhlost je dobře využita v Kusturicově Život je zázrak, ale zde vypadá dost pseudokomicky. A kromě toho nám všechny postavy jaksi zhrubli ve svém slovním projevu, což mi u anděla fakt vadilo. Co se pozitiv týče, Nikola Kojo zvládl svou roli naprosto s přehledem. I Mirka Vasiljevic hraje celkem dobře. Děj sám o sobě není nezajímavý, jen je zde vidět přílišná snaha o líbivost. A když tam zase řádí akční čertík Srdjan Todorovic, nemůže být přece nuda :-) Na závěr stručně řečeno, že ti, kteří viděli první díl, budou nejspíš - tak jako já - dost zklamáni. Těm, co ho neviděli, to vadit nebude.. 65%(1.10.2013)

Po 13 letech má příběh pokračování. Nikola má patnácetiletou dceru, a i když on v jejích letech jel jako drak, snaží se dcerunku všelijak ochránit. K tomu se zase přidá Anděl a Ďábel, takže o zábavu nouze nebude. Fóry, nadávky, ujetosti-komedie jak má bejt. Ale chyběla mi tady Branka Katic. A to fakt hodně! Nicméně po těhle dvou filmech se Srdjanem ho už musim přidat do top 10. A zatim nemůžu sehnat titulky na trojku....(3.9.2010)

"Fik fik,je tu kurevník".Tohle je masakr.Jinak se to popsat nedá,to se musí vidět.Čika Nikola se snaží ochránit svojí dcérku před bandou nadržených zombííí striptérů a tak chodí na psychoterapie ke zhulenýmu pedofilnímu cvokařovi.Do toho všeho drží opratě nad Nikolovym jednáním naprosto famózní satanáš (Todorovič) s teploušskym andělem a náš hrdina se plácá z jednoho problému do druhýho.Peckovní Srbská komedie(12.10.2012)

Jak už u dvojek bývá, tak málokdy překonají jedničku. Tady se o to ani nesnaží a dělá si spíš z toho srandu. Oproti jedničce je poněkud drsnější - především u rolí Anděla a Čerta, ale stále si drží úroveň a zábavnost. Prostě čisté 3hvězdičky - zejména za netradiční zpracování, jaké bylo i v jedničce. A jak vidím, tak se tu najdou diváci, kterým se to líbilo víc než jednička, tak si možná vybere každý ;-). [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](18.3.2013)

• Polda99

První díl byl originální, nápaditej a vtipnej. Tohle je ale bohužel už jen slabej odvar, kterej stojí celej na výkonu Nikoly Kojo a ať se Nikola snaží sebevíc, tak se mu to utáhnout nedaří. Film má sice i světlý stránky, ale těch je pomálu. Mi nismo andjeli 2 je tak klasickým příkladem filmu, který čerpá jen ze slávy svého jména.(13.3.2013)

• - Mená na drevenej obuvi používanej Milanom (Miki Manojlović), ktorými bije svoje deti, sú Srdjan, Dušan a Mateja, čo je odkaz na Srdjana Dragojevića, Dušana Joksimovića a Srdjanovho syna Mateju. (Marek1991)

• - V boji medzi anjelom a diablom na cintoríne stratil predstaviteľ diabla Zika Todorović nielen šperky, ale aj jeho zlatý zub. (Marek1991)