Jak sbalit super kost

• Francie

Je préfère qu'on reste amis

Ako zbaliť super kosť

Komedie / Drama / Romantický

Francie, 2005, 100 min

Mně se to líbilo. Prima oddechovka, i sem tam nějaká ta hláška padla. Docela jsem se nasmála i pobavila. Herci příjemní. Taková hořko sladká komedie. Řekla bych i ze života. Každý nějak prožíváme a prožil si svoje s láskou, čekání na toho pravého nebo tu pravou. Oba hlavní představitelé se na svoje role prima hodili, byli uvěřitelní.(1.3.2019)

Název sice evokuje uchechtanou teenagerskou taškařici, ale zaplať pánbůh ve skutečnosti se jedná o křehký hořkosladký příběh jednoho podivného přátelství dvou osamělých mužů (Jean-Paul Rouve, Gérard Depardieu), kteří se pomocí seznamovací agentury a návštěv „stolů pro nezadané“ na svatebních hostinách (kam nebyli pozváni) zoufale snaží najít tu pravou. Nepřiléhavý název udělal z filmu velice příjemné překvapení(1.8.2008)

"V minulé práci jsem dal výpověď, ale výplatu mi posílali ještě rok a půl. Nevšimli si, že jsem odešel." My hodní, nezajímaví a nijak zvlášť bystří jedinci máme jednu životní výhodu - nikdy se nebudeme muset ke dveřím svého bytu prodírat přes zástupy nadržených slečen. Claude by se však rád takovými zástupy prodíral a tak pod vedením statisticky ukecaného Serge vyráží, vybaven obvyklými rozpaky, objevovat místa potenciální neřesti. Třeskutá zábava to rozhodně není, ale pár správně načasovaných vtípků potěšilo mé ucho a proto posílám do Francie tři vcelku spokojené hvězdy.(3.7.2012)

• Karpoff

Depadieuho mám moc rád,ale takovouhle slabotu a nudu jsem fakt nečekal!!!Zkrátka tenhle film ani není ani vůbec komedie....je to opravdu slátanina.kterou divák mohl vidět milionkrát v lepším a humornějším provedení.Jsem zvědavý jestli Intersonic koupí i jednu s poslednich komedií s G.D. BOUDU ,kterou režíroval Gerard Jugnot(9.10.2005)

Ti distributoři s těmi jejich českými názvy!!!Člověk samozřejmě čeká trochu bláznivou a přisprostlou teenegerskou komedii.Nic proti,ale pokud do dvaceti minut nepochopíte,že tohle je jiný druh komedie a nebudete k ní tak přistupovat,raději to vypněte.Ostatním vřele doporučuji.Dost mi to připomnělo staré komedie s P.Richardem(nesmělý hrdina,trochu naivní vztahy) a fakt jsem se skvěle bavil.Tenhle film je vážně vtipnej.A to od začátku do konce("Já toho taky nemám s Johnym Deppem moc společného","To si nemyslím","Vážně?",Ne,to byl vtip").(25.12.2007)