Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pittsburg 1963. Když šestiletý Mike Holeczek skrz slzy vzhlédne od maminčina hrobu, uvidí starce, který si píská, aby zahnal smutek. Dědeček Rocky určitě nepatří mezi ty, kteří se spokojí jen s nažehleným kapesníkem a starými bačkorami. Ujme se osiřelého vnuka a začne ho vychovávat. Trochu po svém, ale dost důkladně na to, aby z Mikea nevyrostl pekař, ale schopný kardiolog. A pak je zase na vnukovi, aby se o starého pána postaral a vzal ho k sobě. Ostatně Mike odjakživa ví, že jeho nespavost spolehlivě zahání jedině Rockyho hlasité chrápání. Jinak však dědeček ani v příštích letech vnukovi nepřestává potměšile a přesvědčeně šťourat do života. Roky míjejí. Mike má svou rodinu a své starosti, a dědeček se dál energicky věnuje milovanému pekařskému řemeslu, a jeho proslavený "polský hák" mu při bowlingu pořád ještě zjednává potlesk. A nakonec je to právě Rocky, kdo Mikeovi pomůže v nejtěžších okamžicích života...

Smutná komedie zkušeného režiséra Petera Yatese sleduje od roku 1963 do současnosti peripetie vztahu Mikea a jeho nemožně žlučovitého, báječného polského dědečka. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (8)

jhrasko 

všechny recenze uživatele

Tragická televízna nuda kombinujúca rodinnú drámu s generačnou výpoveďou, v tretej 1/4 dostávajúca takú scenáristickú ranu, že už nie je cesty späť a jediný sposob ako film ukončiť je sentimentálne "dramatický" (happy) end. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhalo v americkém městě Indianapolis ve státě Indiana. (Terva)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné novely Maxe Appleho. (Terva)
  • Make-up Petera Falka se aplikoval vždy skoro čtyři hodiny. (Terva)

Reklama

Reklama