Kdyby se někdo v době kdy stál ten chlápek na římse rozhodl, že v tom městě udělá banku, tak by měl náramně snadnou práci. Prostě by tam přišel vzal si prachy a pak by zas v pohodě odkráčel, ještě by se u toho moh naobjedvat a zapálit si cigáro a nikdo by si ničeho nevšim. Veškerý obyvatelstvo bylo totiž tou dobou naskládaný pod mrakodrapem a čumělo jestli sebevrah dodopravdy skočí. A o to aby neskočil se staralo asi stopadesát fízlů a celou tuhle show natáčeli přímým přenosem snad všechny televizní stanice v zemi. A nejlepší na tom bylo, že celej tenhle dav se tam nakumuloval asi během čtrvt hodiny. No nevim, nevim, říkal jsem si, tohle vám asi nezbaštim. Ale pak mi to došlo. Vždyť všichni ti zloději a podobná cháska, kteří by mohli něco vyvést, určitě stáli pod tim mrakodrapem taky a civěli na toho skokana. A stejně tak tam jistě stáli i všichni šéfové továren a další zaměstnavatelé, a proto nikoho další den nevyrazili z práce, kvůli tomu, že celej den někde stál na chodníku a zíral do nebe místo toho, aby makal. Takže jsem byl nakonec potěšen jak to měli režisér a scénárista geniálně promyšlený a uděluji tímto dílu čtyři hvězdy.(10.6.2008)

Čtrnáct hodin s mužem na římse patnáctého patra hotelu. Spíše než noir poctivé, vcelku realistické drama záchrany jednoho života. Mihnutí se Grace Kelly a jeden zamilovaný páreček na "přistávací ploše" tím spíš neústrojně vyčnívají - takhle silný film je nepotřebuje.(23.2.2008)

Dlouho jsem nebyla z noiru tak nadšená. Hathaway si vyhrál s každým záběrem. A tolik krásných úhlů kamery... Důkaz, že docu-procedurály nemusí být nuda.(24.2.2010)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Výprava ČB. . . .Zlatý Lev - výběr(24.5.2004)

Henry Hathaway me dokaze oslovit, to uz je jasne. Skoro kazdy film, ktery jsem od nej videl byl fajn. (Vcetne jednoho z mych top noiru Dark Corner.) Zde mame opet dalsi zdarile (noirove?) drama, se spoustou kvalitnich obrazku a celkem jasnym a uveritelnym (ne vsak hloupym) pribehem jednoho mladeho sebevraha, a poldy, ktery se mu snazi pomoct. Doplnuje to cela rada puvabnych a vynikajicich herecek, v cele s Barbarou, ktera byla za mlada opravdu zajimava a pohledna slecna, prestoze vetsina lidi ji asi zna pouze jako Miss Ellie... :-) P.S.: Jedinou zahadou pro mne zustava lajna Grace Kelly, jejiz smysl jsem nejak nedokazal pochopit a v souvislosti s hlavnim pribehem zaclenit... 4+(26.5.2013)