• d-fens

ocenenia : MFF Benátky 1949 - súťažný výber(30.1.2016)

• Houdini

Oscar 1 : Herečka HR - Jane Wyman + 11 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec HR - Lew Ayres, Herec VR - Charles Bickford, Herečka VR - Agnes Moorehead, Kamera ČB, Výprava ČB, Střih, Hudba, Zvuk, Scénář. . . . . Zlatý Lev - výběr(31.3.2004)

Strasne slabe, bez tempa, reziserska rutina divaka ubija. Fakt len liznute po povrchu, pre mna sedy priemer, nic viac : 60 %(15.4.2017)

• danecek24

6. Zlatý Glóbus za rok 1948 - cena (2) - *Nejlepší film, *Nejlepší herečka - Jane Wyman(22.1.2009)

Za mě nečekané překvapení a velmi dobrý film. Chtělo by se říct, že film s hluchou dívkou je skoro tutovka, ale tady je to podáno neskutečně lidsky, krásně, a přitom hodně drsně, kdy jsou zde scény, které nečekáte. Velmi dobrý film, který by si rozhodně nezasloužil zapadnout, už jen pro ty nádherné herecké výkony.(19.4.2017)

• - Ronald Reagan poté, co byl jeho ženě Jane Wyman udělen Oscar pro nejlepší hlavní herečku, prohlásil, že na jejich rozchodu nese z části vinu také tento snímek. (Mafyn)