• Xmilden

Kdysi mě Vikingové bavili mnohem více, dneska mě vadí souboje ve tmě, ve kterých není skoro nic vidět. Také se ukazuje, že Banderas kromě Desperada a Nájemných vrahů nic zas tak světoborného nenatočil. Škoda že film začne nudit ještě dříve než se něco začne dít. Za zmínku stojí snad jen ranní hygiena seveřanů a řešení pracovního sporu. Konec je zcela na hlavu, vždyť přesila nepřátel je obrovská. Navíc jsou na koních, takže je nereálné aby se jí naši bojovníci dokázali ubránit. 45%(3.10.2014)

• Tosim

No, neřek bych, že Michael Crichton je zrovna "pisálek", ale budiž. Ten počáteční nápad, kdy se Arab "octne" mezi Vikingy, tedy exkurz pro něj i diváka, je zajímavý, některé akční scény také, ale např. začátek je zbytečně rychlý a některé scény hlavně v druhé půli naopak moc utahané. A orientální momenty hudby Jerryho Goldsmithe mi velmi výrazně připomněly Mumii.(19.8.2005)

• kingik

Redfordovi už jsem říkal, aby přestal režírovat, tobě McTiernane rovnou vzkazuji vypadni a přestaň obtěžovat svou těžkopádnou režií, která vždycky stála za houby. Tobě bych nedal režírovat ani Ošklivku Katku, VKVéčka.a Televizní noviny na Nově. To se nestydíš za to, co jsi stvořil za shit?! Taky se dost divím, že tě po tomto fiasku ještě někdo nechá režírovat. To vše ještě obohaceno o špatného Banderase. Jednu hvězdičku dávám za to, že v rukou jiného režiséra by to byl super film. 20%(11.2.2009)

S každým dalším shlédnutím mám ten film raději. Kvůli atmosféře, kvůli dokonalé partě seveřanů, dokonce i Banderase začínám docela oceňovat... A velké plus za to, že v tomto filmu jsou bojovníci opravdu bojovníky. Jasně daný předěl mezi "my" a "oni" a morální/etický přístup tomu dopovídající nejsou zbytečně rozmělněny či relativizovány. Válečníci tady bojují nikoli ve jménu ideálů či spravedlnosti, nýbrž o holý život a za větší slávu. Bravo.(10.8.2002)

Začnu klasickým klišé - kniha je mnohem lepší. Na filmu je opravdu znát, že jeho vznik nebyl zrovna hladký. Očividně vysoký rozpočet vykoukne na diváka jen občas, jindy se topíme v laciné inscenaci. Banderas se do role hodí, stejně tak jako většina seveřanů, špína a zima opravdu lezou až za nehty a občas aby se jeden fakt bál. Ale mnoho hloupých nedotažeností a hloupostí sráží na průměrné tři hvězdy....Těšil jsem se na to, jak se ve filmu zhostí Fadlánova porozumění řeči seveřanů, no dostal jsem teda pořádnou facku!:-)(4.2.2006)

• - Mezi knihou a filmových zpracováním lze nalézt několik rozdílů. V knize Michaela Crichtona "Eaters of The Dead" například Buliwyf (Vladimir Kulich) nežádá o radu stařenu, nýbž skrytou kolonii trpaslíků. (Conspi)

• - Kvůli špatným ohlasům z testovacích projekcích se některé scény přetáčely. (Bioscop)

• - Většina Vikingů ve filmu nosí své meče na zádech. Tímto způsobem se však meče nikdy a nikde nenosili. Dlouhý meč je nemožné z této pozice tasit. Ve filmu to bývá řešeno střihem nebo upraveným pouzdrem. (Rawen616)