Všechno dobré, ani ty vyloženě "kecací" pasáže mě v obzvláště historicko-dobrodružných snímcích nevadily. Ale sakra něco mi tu nesedí. Velkofilm a hodinu a půl ? Ano, skvělé scénky, bojové i jsem se někdy zasmál. Chtělo to podle mě více těch komerčních a bechderoucích scének typu 1000 lodí na oceánu, velké bojiště atd. Celkově ale tento snímek neodsuzuji, i když pravda, moc do nebes ho také nevyzdvihuji.(4.1.2006)

Sice se knížka jménuje Pojídači mrtvých a v originale je film nazván 13 bojovník, tak se u nás objevil pod názvem Vikingové, což zas tolik nevadí. Wendovolé by sice měli být neandrtálci, ale taky mi taky spíše připomínají nějaký prastarý kmen z doby bronzové, což taky nevadí. Herecké obsazení je slušné Antonio Banderas, Vladimír Kulich, Omar Sharif a dokonce dá se říct potomci Vikingů: Maria Bonnevie, Dennis Storhøi a Sven-Ole Thorsen, což není škodu, ale spíš naopak. Jerry Goldsmith složil zajimavou hudbu, což není vůbec na škodu. Škoda je, že k pěti hvězdičkam něco chybí. Něco málo, ale chybí.(22.2.2008)

Je síce pravda, že s týmto scenárom by sa toho asi dalo veľa narobiť, ale ako to mohli takto zvrzať, to nechápem. Banderas sa mi ako bojovník zo stredoveku páčil skoro tak ako Crowe, no to je spolu s hudbou asi tak všetko. Nulové napätie, logickosť v nájazdoch na pevnosť, či pri dobíjaní jaskyni tiež žiadna, otrasné dialógy, čomu odpovedajú aj tržby. 60%.(30.11.2006)

Čo sa týka tohto žánru, tak Vikingovia sú jeden z mojich obľúbených filmov. Príbeh je zaujímavý už od začiatku, herecké obsadenie tiež, no čo ma najviac prekvapilo je ta atmosféra, ktorá je miestami fakt až na hororovej hranici. Akčná stránka super, humor tiež nechýba, výprava a kostýmy, všetko funguje na výbornú a sedí ako Goldsmithová hudba. No stopáž je skutočne krátka na takýto film a niečo mi tam chýba. 89% - 4*(13.4.2013)

So severskou mytológiou to má síce málo spoločné, ale ja to beriem skôr ako fikciu, fantasy film ľahko inšpirovaný severskými legendami. A vôbec to nie je až také zlé, ako som po tunajších komentároch o pokazení Crichtonom a podobných veciach čakal. Samozrejme, že je to miestami chaotické, akčné scény sú neprehľadné, mnoho motívov zaniká a po stránke scenáristickej a budovania príbehu to občas zadrhne, ale má to atmosféru, má to pár dobrých scénok, sympatických hercov a príjemnú výpravu. V rámci povinného domáceho oddychu sa na to dalo pozerať bez nároku na hlbšie posolstvo alebo niečo viac, ako len relaxačnú zábavu v šate akčného fantasy.(29.10.2009)

• - O tom, že se jezdecká scéna, při níž Ahmed Ibn Fahdlan (Antonio Banderas) prokazuje schopnosti jeho koně, natáčela na více pokusů, svědčí hustý déšť v prvním záběru, který v následujícím záběrů zmizí. (Conspi)

• - Tržby v USA za první víkend přes 10 milionů dolarů, náklady na výrobu 125 milonů dolarů a náklady na reklamu přes 25 milionů dolarů. (BloodMax)

• - Postavu Bulywyfa si zahrál herec českého původu Vladimír Kulich. (M.B)