Dobrá téma, zlé spracovanie. Takto zjednodušene by sa dal popísať inak komplikovaný vznik filmu, ktorý je vlastne McTiernanov iba napoly, ak vôbec. Pre Vikingov mám slabosť rovnako ako pre historické filmy celkovo, ale od McTiernana sme všetci čakali viac. Film zbehne, nenudí, ale výsledok naozaj vyzerá ako zlepec a jediné nezabudnuteľné na ňom je nádherne monumentálna Goldsmithova hudba. 60%.(25.10.2009)

• Radyo

Jeden z důkazů, že Američani dokážou i z poměrně dobrého námětu udělat hroznou selanku. Některé kostýmy neměly s vikingským oděvem společné zhola nic, naprosto mě dorazil rychlokurz vikingštiny, při němž stačí sedět s několika bojovníky u ohně pár hodin, a bez problémů se naučíte jejich řeč skoro lépe, než ji umějí oni sami. Děj místy pokulhával na obě nohy, herecké výkony pochybné - proč tomu filmu vlastně dávám dvě hvězdičky ? :)(17.7.2002)

• Dan9K

Když jsem to viděl někdy v roce 2000, tak jsem měl za to, že jde o skvělý film a to mi v hlavě zůstala jen useknutá hlava. Tak jsem to sledoval po druhé o osm let později a to co stálo především za řeč, byla opět ta useknutá hlava a možná i ta moje skládající se ke spánku po první půlce. Hudba Jerryho Goldsmithe k tomuto filmu je veskrze obdivovaná, asi proto, že zní jako Honza Pokoj, ale poslech nezkráceného soundtracku, který jsem si neuváženě stáhl před několika lety, byl pravou zkouškou odolnosti, když se hlavní motiv objevil snad ve všech 32ti stopách a to jsem si ho oposlouchal už v té druhé. Sterilnější věc Jerry asi neudělal. To moje hodnocení je prostě tak od těch dvou do čtyř, podle nálady. Jo a taky bych se chtěl takhle pěkně naučit cizí jazyk, což o to, scéna to byla působivá, ale taky vtipná.(28.12.2008)

Krásný, povedený film. Poutavý děj. Akce nechyběla. Antonio Banderas se na roli Ahmeda hodil. Tomu filmu můžu vytknout snad je pouze debilní dabing. Nechápu co je to Vahala? Snad Valhalla. ale když na tímhle nedostatkem přimhouřím oči. Tak kvalita filmu byla na správné úrovni. Věřím, že kdyby McTiernan získal větší rozpočet a dal do toho více (však víme co umí: Predátor, Smrtonosná past I a III) tak by z toho vznikl další trhák.(13.4.2011)

Tenhle film že je propadák?? Bandaska výbornej, Omar super a není to jen z patriotismu, ale Vláďa Kulich :) je opravdu král Vikingů. Pokaždý mi běhá mráz po zádech, když se v závěru naposledy zvedne a po vítězný bitvě usedne na ten kamennej trůn, silnej okamžik!!! Sakra, možná je to zastydlá puberta, ale vždycky chci bejt jeden z těch třinácti borců, taková ta chlapská romantika. V tom případě mám kolem sebe dostatek adolescentů na to, abychom tu Medvědí svini dostali...i s nožem a na psovi jak Ahmed. Úžasnej film, z nějakýho záhadnýho důvodu podceňovanej, atmosféra, tajemno, hrdinství, čest...ten film má všechno!!! Koukněte se povinně všichni znova !(18.12.2011)

• - V původní verzi Johna McTiernana, která byla před uvedením přepracována, neexistuje závěrečná scéna, v níž proti sobě tváří v tvář stojí Bulywyf (Vladimir Kulich) a vůdce Wendolů. (Conspi)

• - Kvůli špatným ohlasům z testovacích projekcích se některé scény přetáčely. (Bioscop)

• - Film nevysvětluje původ mlžných monster. V románu Michaela Crichtona jsou popsáni jako potomci neandrtálců. (Chatterer)