• Djkoma

Co je tady špatně? Vždyť film točil McTiernan společně(?) s Crichtonem. Dva režiséři ať sebelepší tak to málo kdy dělá dobře. Na filmu se to bohužel viditelně podepsalo a jako by se dělil na úplně dva odlišné snímky. v Jednom je Antonio Banderas velký bojovník, který bojuje proti "zvláštním lidem" a v druhém se Antonio promenáduje s mečem v dešti a jen tak porůznu kouká. Film nedrží pohromadě, jak by měl a rozhodně je to na škodu, když máte tak slušné obsazení a docela poutavý námět. Neříkám, že mělo jít o megahit, ale rozhodně to mohl být kvalitní snímek, který si oblíbí (nebo aspoň nezhnusí) milovníci vikingů a Banderase.(30.7.2004)

Kurva co to má znamenat? který vymašťený retardi to tady hodnotěj? Podle mě je to hodně sklušná podívaná a až na pár nesrovnalostí, který tam byly hlavně pro urychlení filmu, což je dobře, protože by asi nebylo moc zajímavý, kdyby se Antonio Banderas učil dvě hodiny tan jejich jazyk, ale uznávám, že to bylo trošku nezvládnutý, jsem se skvěle bavil a ve spojení s dobrou hudbou byly i bojový scény, který taky někdy nebyly úplně košér, dobrý a v celku i napínavý. A taky si nemyslim, že by banderas byl nějak nevýraznej nebo že by hrál špatně, podle mě to byl jeden z jeho nejlepších filmů(18.6.2005)

• Radyo

Jeden z důkazů, že Američani dokážou i z poměrně dobrého námětu udělat hroznou selanku. Některé kostýmy neměly s vikingským oděvem společné zhola nic, naprosto mě dorazil rychlokurz vikingštiny, při němž stačí sedět s několika bojovníky u ohně pár hodin, a bez problémů se naučíte jejich řeč skoro lépe, než ji umějí oni sami. Děj místy pokulhával na obě nohy, herecké výkony pochybné - proč tomu filmu vlastně dávám dvě hvězdičky ? :)(17.7.2002)

Začnu klasickým klišé - kniha je mnohem lepší. Na filmu je opravdu znát, že jeho vznik nebyl zrovna hladký. Očividně vysoký rozpočet vykoukne na diváka jen občas, jindy se topíme v laciné inscenaci. Banderas se do role hodí, stejně tak jako většina seveřanů, špína a zima opravdu lezou až za nehty a občas aby se jeden fakt bál. Ale mnoho hloupých nedotažeností a hloupostí sráží na průměrné tři hvězdy....Těšil jsem se na to, jak se ve filmu zhostí Fadlánova porozumění řeči seveřanů, no dostal jsem teda pořádnou facku!:-)(4.2.2006)

Nordické hrdinské eposy měly vždycky svoje kouzlo. A to platí i v tomhle případě, i přesto, že větší prznění historie (tím myslím zbroj atd.) předvedl snad jenom První Rytíř:) Protože i tak na vás Vikingové přenesou atmosféru chladného a nevlídného severu, zalejou vás potoky krve a zasypou usekanými končetami:) Není to sice nic extra, ale jde to, zvlášť když vám k tomu zahraje Jerry Goldsmith. Jen a pouze za jeho (výtečnou) hudbu je třetí hvězda. 60%(21.4.2003)

• - O tom, že se jezdecká scéna, při níž Ahmed Ibn Fahdlan (Antonio Banderas) prokazuje schopnosti jeho koně, natáčela na více pokusů, svědčí hustý déšť v prvním záběru, který v následujícím záběrů zmizí. (Conspi)

• - Pozapomenutých kostýmových úprav je možno si povšimnout při závěrečném boji, kdy se na nohou jednoho z umírajících Wendolů nacházejí boty s gumovou podrážkou a podpatkem. (Conspi)

• - Ahmed Ibn Fadlan byl ve skutečnosti islámským vyslancem, který měl za úkol šířit Islám v zemích Volga Bulgaria. To je stát rozkládající se při soutoku řek Volha a Kama v době mezi 7. a 13. stoletím na území dnešního centrálního Ruska. Po jeho návratu do rodné země v roce 923 se o něm nedochovala žádná dokumentace. (Conspi)