Jak pejsek s kočičkou psali psaní (E06) (epizoda)

• Československo

O pejskovi a kočičce jak psali psaní

Animovaný / Rodinný

Eduard Hofman

Josef Střecha

Jan Rychlík

Karel Höger (vyp.)

Komentáře uživatelů k epizodě (18)

"zavařeninu tu já tuze nerad"(9.12.2011)

Komplet zdivividovaných Hofmanových filmových ztvárnění klasických pohádek Josefa Čapka je zdařilým "rozpohybováním" nádherných kreseb; ve své době to muselo působit nejen na dětské publikum jako zázrak tím spíš, že tehdy uplynulo jen několik málo let od tragického skonu jejich autora na samém konci druhé světové války. Klučičí a holčičí svět, převedený do podob dvou tradičně blízce znepřátelených domácích zvířat (zde je však pravidlem výjimka), potěšil nejen Čapkovu dceru, ale i její prvorepublikové generační vrstevníky; jemný humor, laskavá přísnost, přirozená sounáležitost, solidárnost, to všechno bylo rukou, která dětské človíčky i jejich rodiče jistě a neomylně vedla cestou lidského kladu a skutečného dospívání. Nápaditá didataktičnost, kterou je z pohádek tohoto volného cyklu cítit, je v tomto případě navíc i silným diváckým zážitkem. Čapak i Hofman tu položili nesporně základ pro ohromný rozmach filmové i televizní tvorby pro děti a mládež, který tak úspěšně naši kulturu charakterizoval od padesátých do první poloviny devadesátých let, a to nejen v animovaném filmu. Současnost této tvorby a její vykládání je mnohem složitější. Ale naděje, jak víme, umírá poslední.(15.7.2010)

Stará klasika která u žádné generace dětí nezreziví. (( ::(4.12.2005)

80% - Písek je prostě písek... :)(27.6.2007)

Krátkometrážní snímek. Přenádherný a inspirativní seriál. Jednotlivé díly vedou děti k poslušnosti, a dobrému chování, což jsem pocítil sám na sobě.(6.11.2012)

Tak a je to tady, nejlepší z nejlepších, nejoblíbenějších z nejoblíbenějších. Prostě extra třída mezi večerníčkama, je až neuvěřitelné kolik vzpomínek naráz do mě vrazilo když jsem na tohle koukal. Tohle je prostě to nejlepší co Miler přinesl. Nádherná animace a kouzelnépříběhy. Prostě paráda jen škoda že plno dnešních děcek už ani neví o co jde.(21.6.2011)

• honajz

Pro děti docela nudný příběh, protože pravopisné chyby jim nic neřeknou, a cesta sněhem na poštu taky nic zajímavého nepřinese.(17.3.2013)

755. hodnocený film: Jednoduché, snadno pochopitelné a pro malé děti jasné a zřetelné. Žádné jinotaje, žádně složitosti. 4* a děti budou spokojené. Po dlouhé době jsem viděl něco podobného. 4*(9.7.2009)

Naprosto dokonalý Karel Höger čte pohádku tak božsky, že to jenom umocňuje tu osvěžující koupel v průzračné češtině. Spojení s dobře rozpohybovanými Čapkovými ilustracemi je úplně odzbrojující!(1.1.2010)

Tenhle díl patří k těm povedenějším, jednomu z něj je tak nějak teplo :-) Celkově jsem ale po zkouknutí celé „minisérie“ dost rozčarovaný z toho, kolik toho skvělého z Čapka spadlo pod stůl (a teď nemyslím jenom vyškrtané kusy textu, ale hlavně hravost a jedinečnou náladu, která ve filmečcích ustoupila infantilitě a místy nepříjemnému mentorování) a jak o rozpohybované obrázky vyprávění spíš škobrtá, než že by jimi bylo nějak obohaceno. Přečtěte si s dětmi radši knížku, nebo si sežeňte nesrovnatelně zdařilejší Högerovu rozhlasovou verzi.(11.8.2014)

"Kde bude syreček, tam bude domeček!" A proto si od éý doby nechávám doma ten smradlavej romadúr.(26.2.2017)

Pochopitelně klasika. Velice pěkná klasika. 85%(21.6.2011)

Perfektní záležitost, která neomrzí ani po neuvěřitelných 60 letech! Na tohle snad budou čumákovat i děti mých dětí. :)(3.7.2012)

• Heroine

"...s pozdravem, kočička a pejse- pí, se, K." Zdržím se hodnocení.(22.1.2012)

Stará dobrá klasika, kterou musí u nás znát snad každý dítě. Tohle prostě nejde hodnotit jinak, než pět hvězdiček z pěti. Tehdy si nikdo nedovolil vydat nějaký škvár a už vůbec ne Čapek, který se těšil dobré pověsti uznávaného spisovatele. Ztvárnění této klasiky je prostě nezapomenutelné.(2.3.2014)

Pejsek a kocicka, to je opravdu klasika :) 5* Vzdycky jsem si to poustel na vinylu pred spanim.(14.3.2011)

Srdcovka prostě..(21.12.2009)

Malířský génius Josefa Čapka se nezapře a k tomu fantastický Karel Höger - pejsek a kočička nemá chybu!!!(11.3.2011)