Povídání o pejskovi a kočičce (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Československo, 1950–1951, 1 h 8 min (Minutáž: 8–16 min)

Eduard Hofman

Předloha:

Josef Čapek (kniha)

Eduard Hofman

Josef Střecha

Jan Rychlík

Karel Höger (vyp.)

Komentáře uživatele Karlos80 k tomuto TV seriálu

První Hofmanův pejsek s kočičkou a společně s epizodou "Jak dělali dort" asi i nejlepší..? No podle sklizených cen určitě, získal hne dle tři. Čestné uznání - MFF Karlovy Vary 1950, Národní cena 1950, a Čestné uznání - Benátky 1950. Nebejt však samotného dnes už geniálního a tehdy velmi vyjímečného a originálního Högerova komentáře byl by tento příběh sotva poloviční..Jó děti mohli bejt tenkrát na takového vypravěče skutečně pyšní a to po právu. Kde že jen ty časy jsou...?(8.1.2007)

Tak je to makarón nebo tužka? Já přece nejsem žádný makarón já jsem provázek !!! Ta kočička ale byla starostlivá že?Chudák pejsek:-( Druhý díl seriálu Povídání o Pejskovi a kočičce, opět dobrý stejně tak jako ten první.(24.8.2007)

V pořadí třetí díl v sérii Povídání o pejskovi a kočice, pro mě osobně asi nejslabší díl, nebejt však toho geniálního hlasu dopadla by snad ještě hůř. Nějaký ten morální kodex-v sobě tato epizodka obsahuje určitě, ale myslíte si že to bylo tehdy na škodu?(27.8.2007)

Jedinečný, bezchybný, a srozumitelně vystříbřený Högerův slovní projev, povyšuje tento a nejen tento díl nad vysoký nadprůměr. To se prostě musí slyšet to podání bylo jedinečné..Jinak líto mi tenkrát bylo toho i toho "zlobivého psa", co jim dort s hrnce sežral:-) S mytím podlahy můj nejoblíbenější od pejska a kočičky.(16.10.2007)