Reklama

Reklama

Povídání o pejskovi a kočičce

(TV seriál)
Animovaný / Rodinný
Československo, (1950–1951), 1 h 8 min (Minutáž: 8–16 min)

Režie:

Eduard Hofman

Předloha:

Josef Čapek (kniha)

Scénář:

Eduard Hofman

Kamera:

Josef Střecha

Hudba:

Jan Rychlík

Hrají:

Karel Höger (vypravěč)
(další profese)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Jak spolu pejsek a kočička hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcech - pro děti napsal a nakreslil Josef Čapek, vypráví Karel Höger. (oficiální text distributora)

Recenze (30)

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Můj otec povídání o pejskovi a kočičce kreativně doplňoval o činnosti, ke kterým nás chtěl motivovat. Jsme tak s mou sestrou jediné děti, které znají i příběhy o tom, jak pejsek a kočička psali domácí úkoly, cvičili na hudební nástroje a obdělávali kolchoz. Nejlepší epizodou i tak zůstává ta, kde nejdřív pověsil pejsek kočičku, pak kočička pejska a tak viseli oba, jejíž kreslené ztvárnění mělo za následek mé osvobození od výtvarné výchovy. Díky, pane Čapku. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Kolik generací už na nich vyrostlo? K několikaminutové pohádce na dobrou noc usedají každý večer tisíce dětí. Místy kouzelné zpracování navíc podpořené dokonalým přednesem Karla Högera. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

tohle jsem měl jako malý hlavně naposlouchané z rádia a už tak se mi to líbilo, co teprv když sem k tomu viděl obrázky, Höger i animátoři odvedli skvělou práci ()

honajz 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Nemůžu si pomoct, ale díly jsou hodně nevyrovnané - zatímco mytí podlahy, vaření dortu a roztržené kalhoty jsou hravé a vtipné, noční košilka, panenka co tence plakala, psaní psaní jsou takové nudné. Což se mi potvrdilo i u vlastních dětí, které přesně poslední tři příběhy nudí a už u nich nevydrží, i kdybych je pustil jako první. Ještě se mi docela líbí pejsek s kočičkou v Zahradníkově roku, ale ten už do tohoto seriálu oficiálně nepatří. ()

kajda.l 

všechny recenze uživatele

Jak pejsek s kočičkou myli podlahu - 4*, Jak pejsek s kočičkou dělali dort - 5*, O panence, která plakala - 3*, O pyšné noční košilce - 2*, O pejskovi a kočičce jak psali psaní - 4*, Jak si pejsek roztrhl kalhoty - 4*. 80% ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Naprosto geniální dětská knížka, kresby i vyprávění Karla Högera. Jsem hrozně rád, že se na to mé dcery dívají. Jedna zrovna říká: "Že by se hračky neměly nechávat venku?" ()

L_O_U_S 

všechny recenze uživatele

Opět jedna z těch věcí, na kterých jsem jako dítě neujížděl (taky neexistovala DVD a YouTube), ale dostal jsem se k nim až díky vlastním dětem. Jestli je tenhle večerníček díky něčemu skvělý, je to především vyprávění Karla Högera. Vrcholem jeho mistrovství je scéna příchodu zlého psa, který Pejskovi a Kočičce sežere dort. (1 287.) ()

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Josef Čapek stojí sice ve stínu svého slavnějšího bratra, ale jeho ilustrace a spisovatelská tvorba pro děti patří k vrcholům literárních děl pro nejmenší již téměř jedno století. Laskavost je duchem, který proniká k dětským srdcím a vroucným slovem poodhaluje život výchovně a radostně. Výchova a rozvoj jedinců hrou je jedním z nejlepších způsobů, jak lze dětské nadání a lidskost v každé bytosti otevřít a upevnit. Eduard Hofman byl schopným a vynalézavým režisérem animovaných filmů a sérií pro děti. Čapkovu knihu rozpohyboval a celkovou tvář dotvořil nádherně zabarvený hlas Karla Högera. Jako malý kluk, co s radostí a nadšením pronikal do tajemství litery písmenek a slov, jsem knihu miloval a usínal s ní spokojeně pod peřinou. Neminula mě ani tato filmová verze. S odstupem času lze toto dílo vnímat jako ideální produkt pro rozvoj malého človíčka. Oproštěno násilí překonává třídní rozdíly, závist i další nepěkné lidské vlastnosti a snaží se působit ve vzoru slušnosti a respektu k ostatním lidem ve společnosti. Co více od těchto milých příběhů můžeme chtít? ()

Lachtaan 

všechny recenze uživatele

Nejklasičtější z klasických českých večerníčků. Nelze za celý život zapomenout na pečení dortu. Těším se, až se budu jednou k těmto klenotům vracet s vlastními dětmi. ()

Reklama

Reklama