poster

První velká vlaková loupež

 • Česko

  Velká vlaková loupež

 • Velká Británie

  The First Great Train Robbery

 • Slovensko

  Prvá veľká vlaková lúpež

 • USA

  The Great Train Robbery

Dobrodružný / Krimi

Velká Británie, 1978, 110 min

Komentáře uživatelů k filmu (156)

 • Raziel_cz
  *****

  Heist movie maskovaný jako feel-good dobrodružná komedie. Náladou (a morálkou) je to někde na úrovni Půlnočního běhu. V hlavních rolích jsou ti špatní, kteří jsou ale tak sympatičtí, že jim stejně fandíte. Loupeže jsou tu vlastně celkem tři nebo čtyři – před tou vlakovou je potřeba dostat se ke čtyřem klíčům od trezoru – a u všeho vidíte proces přípravy a následné exekuce a všechno je to zábavné a napínavé a stylové a poutavé, protože všechny postavy jsou profesionálové a sledovat profesionály při práci je vždycky potěcha. Sean Connery hraje v podstatě Dannyho Oceana devatenáctého století – s tím, že kromě obligátního: "I wanted the money," nemá a ani nepotřebuje jinou motivaci, než že ho to prostě baví. Donald Sutherland je vždy divácky vděčný a tady v roli jednoduššího kapsáře, ovšem s nejrychlejšími prsty v Londýně, funguje jako zdroj mnoha vtipných hlášek a Lesley-Anne Down jednou z nejvíc sexy dam, co kdy chodily po téhle planetě. A samozřejmě, výprava a kostýmy jsou kapitola sama pro sebe. Dejte mi cokoliv, v čem mají hlavní roli dlouhé kabáty a cylindry a byl bych spokojený, i kdyby to bylo jenom z půlky tak dobré jako tohle. Ale u tohohle ústupky dělat nepotřebuju. Tohle je dokonalý film.(5.1.2019)

 • Gemini
  ****

  Chcete-li zhlédnout výbornou kostýmní dobrodružnou komedii, jejíž hlavní hrdinové budou "ti zlí hoši", kteří jsou vám sympatičtější než celá královská rodina i s veškerou šlechtou, soudy a policií dohromady, pak není lepší volba než Velká Vlaková Loupež. BTW Connery v originále šišlá jen velmi lehce a jenom někdy:)) A abych nezapomněl - hudbu prý dělal nějaký Goldsmith...;)(25.3.2004)

 • Matty
  ****

  Rád bych napsal, že herectví Conneryho a Sutherlanda je oslňující jako pohled do pouliční lampy za tmavého večera, ale ač oba vybaveni charismatem, které jim nikdo (natožpak čas) neuzme, ne oni, nýbrž režie udržuje svižné tempo tohoto sympaticky přímočarého heist movie. Crichton vypouští pečlivou drobnokresbu rozkošně prohnilých duší dvou šarmantních zlodějů ze staré dobré anglické školy (na rozdíl od „herečtějšího“ Podrazu) a raději jde od prvních minut rovnou k věci. Zdatně balancuje na pomezí akce, thrilleru a komedie přikořeněné špetkou erotiky. Vše vrcholí parádním vyloupením jedoucího vlaku s kaskadérskými kousky, z jejichž věrohodnosti tuhne krev v žilách. Dobrá práce, hoši, dobrá práce. 80%(17.4.2010)

 • lebowski
  ****

  Crichton si to napsal a pak i zrežíroval,takže výsledek je velmi dobrý(16.3.2003)

 • Malarkey
  ***

  Ráno se vzbudím dřív, udělám si čaj a pustím si První velkou vlakovou loupež. Angličani jsou precizní, precizní jako obvykle. Tak precizní, že z filmu udělají párátko do zubů, který jednoduše zakousnete a po chvíli vyplivnete, protože Vás v tý hubě šíleně nudí.(26.10.2010)

 • Enšpígl
  ***

  Ani skvělé herecké výkony nezáchranily to, že čas od času do filmu nakoukla nuda. Mě je to ale jedno, já se díval na tenhle film kvůli inspiraci. Bohužel v českých podmínkách tohle nejde zrealizovat. Představa, že náš super vlak Pendolíno chcípne někde v polích a já tam budu na střeše rajtovat jak krypl nakonec vymazala mé myšlenky na druhou velkou vlakovou loupež.(24.8.2007)

 • Djkoma
  *****

  Výborně ozvučený a zahraný snímek, který není jen na jedno shlédnutí, ale celkovým stylem pokaždé dá vzpomenout na začátek minulého století a jeho úžasnou atmosféru.Nikdy jsme nečekal, že z knižního autora děl jako je Jurský park nebo Kmen Andromeda se stane tak zručný režisér, který překvapivě ví, kdy má zatlačit na pilu. O jeho schopnosti přilákat dva úžasné herce, Seana Conneryho a Donalda Sutherlanda, do hlavních rolí není ani třeba mluvit.(13.7.2004)

 • T2
  **

  Rozpočet $6miliónovTržby USA $13,027,857Tržby Celosvetovo $-║ Strašne suchá a chladná Anglická záležitosť, kde nepomôže ani herecké obsadenie. Režisérsky štýl Michaela Crichtona mi ako poväčšinou zas nesedel. /40%/(10.5.2009)

 • Radek99
  ****

  Legendární heist movie ze staré poctivé filmové školy. ,,Proč jste spáchal tak ohavný zločin? --- Chtěl jsem ty peníze..."(9.11.2014)

 • Superpero
  ****

  Snímek šarmantní jako Connery sám. A ten konec byl super. "Proč jste to ukradl? Chtěl jsem ty peníze."(4.4.2005)

 • tron
  ****

  Vynikajúci heist movie s dobovou atmosférou, džentlmenským humorom a džentlmenskými výkonmi Donalda Sutherlanda a Seana Conneryho. Za zmienku stojí fakt, že knižnú predlohu napísal Michael Crichton a ten si aj vlastnú knihu nakrútil v podobe filmu a urobil to veľmi dobre! Je to ten istý Crichton, ktorý v 90. rokoch z pozície producenta pravidelne sabotoval prácu režisérov (KONGO, VIKINGOVIA).(14.10.2005)

 • Oskar
  ****

  Poctivý podvodnický film se Seannem Connerym z doby, kdy ještě nešišlal. 70 %(11.4.2003)

 • movie
  *****

  Dokonalý snímek. A jeden z mých nejoblíbenějších. Connery je dokonalý, od věcí není ani skvělá hudba Jerryho Goldsmitha a kvalitní knižní předloha Tři klíče, kterou její autor Michael Crichton výborně převedl i na plátno.(29.8.2003)

 • Boss321
  ****

  Skvěle natočený "podvodnický" snímek s několika nezapomenutelnými okamžiky (např. když Sutherland říká Connerymu:"Ty teda vypadáš".:-)). Sean Connery a Donald Sutherland vytvořili skvělé duo, které doplňuje překrásná Lesley-Anne Down. Michael Crichton si to sám napsal a s přehledem zrežíroval. Na závěr určitě vyzdvihnout Goldsmithův soundtrack....(26.12.2007)

 • Kulmon
  ****

  Z Conneryho sálá to jeho charisma jako blázen. Skvěle jej doplňuje Donald Sutherland. Jinak velmi příjemný návrat do poloviny 19. století. Vše umocněno výtečnou hudbou. Ani na vteřinku jsem se nenudil, což občas bývá u těchto kostýmních historických dobrodružství problém.(19.1.2010)

 • Segrestor
  *****

  Poctivě odsýpaná zlodějská komedie anebo také krapínek naivní drama anebo také typická sedmdesátková rekonstrukce, která je díky obsazení tak trochu více než lepší. Pro mě výborná podívaná. Ba ba, vždycky se fandí padouchům.(21.8.2012)

 • Gilmour93
  ****

  Nejsem si jist, jestli Connery jako Edward Pierce projevil více pečlivosti při plánování konfiskace krymského zlata, či zastřihávání vlastního plnovousu. Co vím ale jistě, je to, že po střechách železničních vagónů hopsá jako Belmondo.. Viktoriánský heist kladoucí důraz na přípravu akce, vtip a neřesti gentlemanů, protože každý gentleman není zas takový gentleman..(29.12.2015)

 • Madison
  ****

  Vynikajúci film patriaci do kategórie prvotriednych podvodníckych klenotov. Connery je šarmom priam nasiaknutý a v značkovom cylindri dokonale maskovaný, takže kto by uveril jeho lúpežníckym sklonom? :) Dobovú atmosféru tiež doplňuje svižná hudba Jerryho Goldsmitha, skvelé herecké výkony či kráska Lesley - Anne Down.(18.8.2009)

 • genetique
  ****

  Aj keď už podľa názvu je jasné, že príprava na prepad a celé zlodejské úsilie bude mať úspešný efekt, vďaka živosti, svižnosti, správnej dávke napätia a elegantnému humoru, som bol do poslednej chvíľky v očakávaniach. Konečne kvalitná lúpežnícka lahôdka bez zbytočných opletačiek a s kvalitnou dávkou realistickosti. A to som si musel pozrieť film dvadsaťosem rokov starý. Dvojka Connery-Sutherland by s prehľadom tromfla dnešné „esá“ ako Chan-Tucker. 80%.(28.8.2007)

 • Aluska88
  ****

  Dokonalý plán, dokonalá loupež a dokonalí lupiči. Sympatičtí, charismatičtí, vysoce vychytralí a protřelí elegáni ve slušivých oblecích s kriminální duší, jejichž geniální plán byl promyšlen do nejmenších detailů. Pánové Connery a Sutherland, za pomoci atraktivní dámy Lesley-Anne Down se postarali o exkluzivní dílo, na něž se vždy ráda podívám. Vtipný, svižný a propracovaný scénář i děj. Co dodat. Snad jen, že "hubeňour Willy" by možná dokázal bez problémů uniknout i ze Shawshanku:)(1.2.2008)

 • zelvopyr
  ***

  Jeden z filmů, u kterých byl můj nejsilnější dojem, že mě ani jedna z osob představovaných herci nezajímá... :)(2.9.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace