Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jihoafričan holandského původu Paul Van Riebeck  (Tyron Power) potká v Irsku krásnou Katie (Susan Hayward) a oba se do sebe zamilují. Paul se ale zanedlouho vrací zpátky do Jižní Afriky, a přestože ho Kaite prosí, nechce ji vzít sebou. Ve své domovině je totiž vůdcem ozbrojených Holanďanů, kteří vedou s Brity válku o samostatnost. Takový život není pro ženu, a proto Paul nechává smutnou Katie v Irsku. Přejde nějaký čas, Katie se vdá, porodí syna a se svým mužem se vydává do Jižní Afriky získat volnou půdu a založit na ní vlastní farmu. Katie navíc potají doufá, že opět uvidí Paula. (rikitiki)

(více)

Recenze (2)

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Jihoafrický western má hrdinu, který váhá nad láskou k ženě, ale neváhá nad láskou k vlasti, takže westernový děj se částečně točí kolem pro žánr netypického tématu: osvobozeneckého boje Holanďanů proti Britům v Jižní Africe. Jenomže se o něm jen mluví a občas jezdí na koni, ale boj nevidíme žádný. Zato sledujeme osudy ženy, která z Irska stíhá svou lásku až k Mysu dobré naděje. A přitom se jí namátkou přihodí spousta událostí, které na sebe logicky nenavazují a stanou se jí tak, že prostě spadnou z nebe. A taky spoustu etnických tanců v podání kmene Zulů, které měly film zatraktivnit, ale spíš by se hodily do nějakého dokumentu. Na který bych se patrně nepodívala. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Výpravná historická melodráma, ktorá kombinuje prvky drámy, dobrodružnosti, romantiky aj juhoafrického westernu do celkom zaujímavého diela. Kamera si ľubuje hlavne v širokých exotických exteriéroch a nezaostávajú ani charizmatické postavy s uveriteľnou dejovou linkou o hľadaní štastia pre seba i iných. Niekedy to síce pôsobí nekonzistentne, miestami skratkovito, ale to hlavne si zastane. Je to prosto solídna klasika, aké sa točili v 50. rokoch. ()

Reklama

Galerie (17)

Reklama

Reklama