• rikitiki
    ***

    Jihoafrický western má hrdinu, který váhá nad láskou k ženě, ale neváhá nad láskou k vlasti, takže westernový děj se částečně točí kolem pro žánr netypického tématu: osvobozeneckého boje Holanďanů proti Britům v Jižní Africe. Jenomže se o něm jen mluví a občas jezdí na koni, ale boj nevidíme žádný. Zato sledujeme osudy ženy, která z Irska stíhá svou lásku až k Mysu dobré naděje. A přitom se jí namátkou přihodí spousta událostí, které na sebe logicky nenavazují a stanou se jí tak, že prostě spadnou z nebe. A taky spoustu etnických tanců v podání kmene Zulů, které měly film zatraktivnit, ale spíš by se hodily do nějakého dokumentu. Na který bych se patrně nepodívala.(16.5.2017)

  • majo25
    ***

    Výpravná historická melodráma, ktorá kombinuje prvky drámy, dobrodružnosti, romantiky aj juhoafrického westernu do celkom zaujímavého diela. Kamera si ľubuje hlavne v širokých exotických exteriéroch a nezaostávajú ani charizmatické postavy s uveriteľnou dejovou linkou o hľadaní štastia pre seba i iných. Niekedy to síce pôsobí nekonzistentne, miestami skratkovito, ale to hlavne si zastane. Je to prosto solídna klasika, aké sa točili v 50. rokoch.(26.11.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace