Krásky

Looker

Sci-Fi / Drama / Thriller

USA, 1981, 93 min

Těžko říct, jestli se na nepříliš působivém hodnocení podepisuje dabing (já film viděl v originále), každopádně mi přijde silně podhodnocený. Krásky pokládám za velice chytrý film a Crichtonovi se to zase jednou podařilo. A i kdyby měl divák výhrady k obsazení Finneyho (zamlada - jeho - jsem toho chlapa fakt neměl rád), protože mu tady bylo přes padesát a to se na akčního hrdinu moc nehodí (i když v sezóně 2008/9 to Clint, Bruce, Harrison a Sylvester přece jen vidí jinak), těžko chtít po pětadvacetiletém plastickém chirurgovi, aby měl reputaci toho nejlepšího v LA. Kromě toho závěrečná přestřelka v kulisách opravdu stojí za to.(8.10.2009)

Michael Crichton jako známý spisovatel a občasný režisér natočil v roce 1981 film Kársky (Looker) podle vlastního scénáře a sehnal do filmu velmi slušné obsazení, které mohlo ve své době hodně táhnout. Albert Finney a James Coburn se setkávají ve filmu o modelkách, reklamách a počítačích. Možná si snažil Michael Crichton představit jak bude možná vypadat budoucnost reklamy a uvědomil si, že nemožné modelky a krasavice přeci jen málo kdy splní to co od nich režisér očekává. Na této myšlence natočil film, který kritizuje společnost, plastickou chirurgii a její využívání, ukazuje schopnosti budoucích počítačů a možnosti jejich zneužití. Nejpůsobivější je skutečnost, že něco takového se technicky už děje. Možná, že to bude ještě pár let trvat, ale jednou určitě budou existovat počítačoví herci vytvoření podle skutečných, kteří od té doby budou jen sedět ve své vile na pláži a brát honoráře za filmy, ve kterých hrají jejich počítačová dvojčata. Krásky jsou velmi povedeným thriller, který má výbornou atmosféru a minimalistickou hudbu, která mi připomněla "The Thing" (Věc).(12.6.2007)

• Rob Roy

Albert Finney - castingový omyl.(17.7.2009)

• nash.

Odsýpajcí děj, napětí, pár překvapivých momentů a vůbec ne špatný scénář. Přesto tomu něco chybělo a zub času také vykonal své.(17.8.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,281,232Tržby Celosvetovo $-(3.11.2009)