poster

Expres foto

 • USA

  One Hour Photo

 • Slovensko

  Expres foto

Drama / Thriller / Psychologický

USA, 2002, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  ****

  Obrazovo chladný, vnútorne znepokojivý a psychologicky krehký film s hrdinom, s ktorým sa zblížite až pred záverečnými titulkami. Tu sa tiež zo zvláštneho (a nie moc príjemného) zážitku stáva moralitka, ktorá však nenaštve, ale naopak hlboko osloví (čo je kľúčové pozitívum režijného vedenia celého filmu). Pozoruhodné a originálne malé dielko s výbornými hercami.(7.2.2005)

 • mat.ilda
  **

  Jeden z mnoha snímků, kde psychopat šmíruje šťastnou rodinku, kterou si sám nebyl schopen pořídit z důvodu psychické deprivace a zneužívání v dětství. Představuje si, že je její součástí a pedantsky zpovzdálí dohlíží na její správný chod - víc si zpravidla netroufne. Ale jakmile jedno z koleček vybočí z idylky, jde rázem o život...Film ničím nevybočuje z průměru, včetně výkonu hlavního protagonisty, ale na páteční večer, když zrovna není do čeho píchnout, celkem ujde.(1.3.2009)

 • Fr
  ***

  Rodinné fotografie zobrazují usměvavé obličeje. Narození, svatby, dovolené. Lidé fotí šťastné momenty ve svých životech. Nikdo nefotí to co chce zapomenout. Seymour Parrish je hodný strejda z fotolabu. Trošku nesympatický, ale každému je jasný, že až mu hrábne..... . R.Williams tyhle uchyláky umí. Nádherný barvy všeho, zajímavé architektonické prostředí. Celkem solidní psychoanalýza smutného člověka.(11.11.2006)

 • Turiec
  ****

  "Na rodinných fotografiách sa všetci usmievajú... Ľudia si nechávajú zvečniť šťastné chvíle svojho života. Keď ktokoľvek nazrie do nášho fotoalbumu, pomyslí si, že sme prežili šťastný život bez akýchkoľvek tragédií. Nikto nikdy nefotografuje veci, na ktoré chce zabudnúť." Ja len dodávam: Okrem Seymoura "Sy" Parrisha. Opäť skvelý Robin Williams a podarený scenár aj réžia Marka Romaneka.(31.1.2005)

 • Lhurgoyf
  ****

  Atmosféra. Je dobré, že režisér Mark Romanek vsadil práve na hutnú atmosféru. Je vidieť, že sterilné, chladné prostredie odduševneného nákupného centra ju dokáže výborne naladiť. Ale najlepším faktorom k jej navodeniu je osamelý Robin Williams, ktorý na seba strháva kompletnú pozornosť, prakticky eliminuje ostatné postavy do vedľajších, takmer zanedbateľných úloh.(14.2.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace