Expres foto

One Hour Photo

Expres foto

Drama / Thriller / Psychologický

USA, 2002, 92 min

Rodinné fotografie zobrazují usměvavé obličeje. Narození, svatby, dovolené. Lidé fotí šťastné momenty ve svých životech. Nikdo nefotí to co chce zapomenout. Seymour Parrish je hodný strejda z fotolabu. Trošku nesympatický, ale každému je jasný, že až mu hrábne..... . R.Williams tyhle uchyláky umí. Nádherný barvy všeho, zajímavé architektonické prostředí. Celkem solidní psychoanalýza smutného člověka.(11.11.2006)

Robin Williams udělal tenhle film. Tím rozhodně nepodceňuji hodnotu příběhu, právě naopak, ten poskytl tomuto nenápadnému muži, který se utopil v tolika laciných komediích, parádní podklady na čem vystavět svou kreaci. Ta totiž dokonala utvořila tak složitou postavu Sy Parrishe. Těžko na ni mít jednoznačný názor. Sympaťák to rozhodně není, ale jak poznamenal Pomo, cestu k němu si člověk najde až těsně před závěrečnými titulky. Až zde vylezou kořeny jeho patologického vztahu k rodině Yorkinových, kterou si přijal za svou. Sice ho to neospravedlní, ale minimálně ho lze chápat....Film to rozhodně není veselý a optimistický, ale hloubka z něj jen čiší a především "doznívá", což cítím právě teď při psaní komentáře pár minut po jeho zkouknutí...(10.1.2011)

Propracovany psychothriller, navozujici pri jeho sledovani jedinecny, stisnujici pocit. Postava R.Williamse je skvele behem celeho filmu vykreslena a Robin dokazuje, ze neni jen uzasnym showmanem, ale regulernim hercem, ktery zvlada i presne opacny zanr, nez kterym se proslavil. Pribeh Expres Foto se zda jasnym, ale detaily ho cini originalnim a prekvapujicim az do sameho konce. Proste skvele aranzma, herecke vykony i rezie.(14.9.2003)

Trošku jsem se ztrácela v motivacích hlavní postavy. Je zřejmé, že on touží mít rodinu a vzorem této rodiny je ONA zákaznice se svým synem. Představuje si, kdyby mohl být alespoň jeho strýčkem. Čte stejnou knihu jako ona, jen aby na ní udělal dojem. Když ale objeví manželovu nevěru, je zničený. Taky mi není úplně jasné, kam až to chtěl dovést a taky, co měl znamenat ten "políček" šéfovi? Film je to ale velmi jemný, lidský a Robin Williams je herec, který stále překvapuje.(30.1.2005)

• mat.ilda

Jeden z mnoha snímků, kde psychopat šmíruje šťastnou rodinku, kterou si sám nebyl schopen pořídit z důvodu psychické deprivace a zneužívání v dětství. Představuje si, že je její součástí a pedantsky zpovzdálí dohlíží na její správný chod - víc si zpravidla netroufne. Ale jakmile jedno z koleček vybočí z idylky, jde rázem o život...Film ničím nevybočuje z průměru, včetně výkonu hlavního protagonisty, ale na páteční večer, když zrovna není do čeho píchnout, celkem ujde.(1.3.2009)

• - V jednej z úvodných scén je otvorený koláčik šťastia, na ktorom je napísané "Niekto chce, aby si bol šťastný." Režisér musel otvoriť 30 takýchto koláčikov, aby našiel ten správny odkaz použiteľný pre film. (U_S_O)

• - Číslo 23 sa často objavuje počas celého filmu, pretože produkčná spoločnosť sa volá "Catch 23". (U_S_O)

• - Sci-fi snímek, který Sy (Robert Williams) sleduje v televizi, je Den, kdy se zastavila Země (1951). (rainman93)