Expres foto

Expres foto

Drama / Thriller / Psychologický

USA, 2002, 92 min

• JohnnyD

Strašná rutina, ktorá vôbec nerozvíja potenciál námetu. Ten, hoci nie je nejako extra originálny, je sám o sebe znepokojujúci. No spracovanie ide po pomerne predvídateľnej línii a druhá polovica (a hlavne klimax) stojí na deus ex machina zvratoch, po ktorých sa hlavnému antihrdinovi začne zrýchlene meniť charakter. Nehovoriac o iritujúcom mizernom storytellingu. Úvodná scéna začína nasledujúcu retrospektívu - v oboch má rozprávač zásadne odlišný hlas, nehovoriac o tom, že už prvá scéna rozprávania sa odkláňa od jeho subjektívneho videnia a vidíme veci, čo on nevidel. Nejde pritom o nedôveryhodného rozprávača, len o mizerný scenár. Čo sa týka Robina Williamsa, mal už aj lepšie role a lepšie výkony (aj v rámci žánru).(21.4.2017)

Neobyčejný thriller o tom, že ani ten obyčejný chlápek z minilabu nemusí být tím, čím se zdá být... Vlastně ani tenhle film není tím, čím ho chcete mít... ;-) . . . R.W. je jako vždy vynikající, celý film má i díky skvělému scénáři velmi (naštěstí velmi ku prospěchu věci) uměřené, až trýznivě pomalé tempo, že ke konci už prostě moc a moc chcete, aby se konečně (TO) NĚCO (?) stalo... Takže pozor na osamělé ušlápnuté chlápky, co to s vámi myslí dobře. I když to nakonec shodou okolností projednou myslí doopravdy dobře...(26.10.2007)

Když jsem se dozvěděl o tom, že Robin Williams to má za sebou, řek jsem si, že bych moh zkouknout nějakej jeho film, kterej ještě neznám. Pročet jsem v jeho diskuzi asi 20 stránek "RIPování", nicméně žádný doporučení na nějakej zajímavej film jsem tam nenašel. Tak jsem zkusil náhodně něco vybrat v jeho filmografii a dostal jsem se k tomuhle. Podle začátku jsem teda čekal něco o dost víc syrovějšího nebo drsnějšího. Potom přišla jenom taková zneklidňující atmosféra, kdy jsem pořád čekal, co se stane, a ono se ve finále zase tak moc nestalo. Nemůžu říct, že by se mi film nelíbil, ale čekal jsem přecejenom trochu víc. Jinak Robin Williams opět potvrdil, že ve vážnejch filmech převáděl mnohem lepší výkony než v komediích. P.S. V zajímavostech je opět kravina. Robin Williams se nekouká na film Plan 9, ale na film Den, kdy se zastavila Země.(16.8.2014)

A proto má Phobia tak málo photek: nikdy jsem těm ksindlům ve photolabech nevěřila! Čertví, co tam s mými phodobenkami dělají, že na každé od dovršení nějakých 15-ti let vypadám jako vychcaný a vyžraný levicový pholitik! Na občance vypadám jako Zeman, na řidičáku jako Gross a na pasu jako Paroubegg! Kdoví jaký úchylný zmrd si se mnou tapetuje phokojíček?! "Express Foto" ode mě má jasný palec nahoru za výborné téma k zamyšlení, fajnově řemeslně zpracované, dobře obsazené. Zcela bezvýznamné mínus dávám za málo úderný závěr a občasné zdlouhavé přešlapování na místě. Čtvrtá hvězdička utekla jen o pravidelně stříhaný chlup z bradavice na mém nephotogenickém rypáku. 69%(15.8.2012)

Nepříliš známý film mě velmi mile překvapil. Z pohnutek hlavního hrdiny běhá mráz po zádech (k Williamsovu výkonu nemám jedinou výtku, své psychopatické role se zhostil na jedničku s hvězdičkou), příběh je opravdu dost originální a dobrý dojem vlastně překazila až závěrečná "bizarní konfrontace", ve které mohl režisér přitlačit na pilu mnohem víc. I přesto si Romanek za svůj debut zaslouží velikou pochvalu a určitě budu jeho tvorbu dále sledovat.(28.6.2014)

• - V jednej z úvodných scén je otvorený koláčik šťastia, na ktorom je napísané "Niekto chce, aby si bol šťastný." Režisér musel otvoriť 30 takýchto koláčikov, aby našiel ten správny odkaz použiteľný pre film. (U_S_O)

• - Robin Williams si již jednou postavu s příjmením Parrish zahrál, a to ve filmu Jumanji (1995), kde ztvárnil Alana Parrishe. (DannyJ)

• - Hlavná úloha bola najskôr ponúknutá Jackovi Nicholsonovi, ktorý ju však odmietol. (U_S_O)