Expres foto

One Hour Photo

Expres foto

Drama / Thriller / Psychologický

USA, 2002, 92 min

Neviem si predstavit lepsieho herca na prezentovanie velmi tenulinkej hranice medzi moralnym superpedantom a psychopatom ako je Robin Williams. Cely film tak mozno aj na skodu veci stoji a pada prave na nom, zial jeho profil nie je z mojho pohladu na film daneho zanru a vyznenia, dostatocny na to, aby som ho mohol "chapat", nie to "pochopit". Po svete behaju ine "kvietky" a ked sa uz rozhodnem o jednom z nich natocit film, pokusim sa osobnostne podhubie prekopat viac ako len odprezentovanim jeho vonkajsich vplyvov. Z mojho pohladu urcite sklamanie, lebo z tohto sa mohlo vytrieskat ovela viac... 3,5/5*(1.6.2015)

• easaque

tento thriller byl pro mě zajímavý ze dvou hledisek. Ukazuje jak je Robin W. flexibilní herec a snad neexistuje role, kterou by přesvědčivě nezahrál. A taky kvůli obrazové stránce, která nebyla rozhodně špatná. Zaujal mě i námět, ale scénář se bohužel hodně drží běžných hollywoodských postupů a nevyniká. Navíc jsem od konce čekal něco navíc a tento mě neuspokojil - proto jen silnější 2hvězdy. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](14.8.2012)

Mark Romanek je pozoruhodný režisér a jsem moc ráda, že jsem na něho na ČSFD narazila. I tento jeho druhý film považuji za skvělý a nadčasový. Z počáteční hodiny úzkosti až hrůzy se stávají rozpaky a ještě později pochopení. V mém případě i dojetí. Neznám druhého režiséra, který by podobný postup používal a uměl ho tak dobře. Pátou hvězdičku dávám za rafinovanost.(25.6.2012)

Pôsobiva studia jedneho osameleho nestastneho cloveka, ktory pod tlakom nestastnych udalosti zacne konat neprijemne veci. Az do konca film balancuje medzi dramou a thrillerom, takze aj obohraty namet vyznieva nepredvidatelne. Velku zasluhu na tom ma famozny vykon Robina Williamsa, ktory dokaze v divakovi vyvolat lutost a zaroven mu nahnat strach. Pritom prakticky cely film hra umiernene, ale rozhodne nie nevyrazne ako to zvykne casto dopadnut, ked sa snazi komik hrat prilis utlemene. Ako sa to Williamsovi stalo napriklad v Insomnii, kde sa ani zdaleka nepriblizil skvelemu vykonu v tomto filme. Film ma sice pomale tempo, ale o Williamsovej postave by som sa rad dozvedel ovela viac. Az v zavere sa velmi strucne ale pôsobivo dozvieme nieco o jeho minulosti. Vysledkom je skvely film a dalsi z dôkazov Williamsovej hereckej vsestranosti. 8/10.(6.8.2018)

„Jenom jsem fotil“ Fotografie – uchovatelé našich vzpomínek. Těch dobrých především, jak správně podotýká Seymour Parrish. Jenže naše životy tvoří i události méně líbivé. Ty, na které chceme zapomenout, ne si je prohlížet v rodinném albu. Seymour Parrish podobné fotky v tom svém rozhodně mít nechce. Námět hodný krvavého thriller přetvořil Mark Romanek v „přesymbolizované“ psychologické drama o rodině a svědomí. Robin Williams je trochu jako klaun, který odhodil všechny masky. Dokáže v jedné scéně bezbolestně přejít od milujícího strýčka k zákeřnému pedofilovi. Škoda, do jak nenápadité formy byl tvárný materiál jeho kvalit nalit. Závěrečné moralizování naštěstí patří do řádu těch cyničtějších a matný dojem z mizivé gradace zachraňuje sice nijak objevné, přesto působivé „sdělení“. 70% Zajímavé komentáře: Tom Hardy, genetique(5.1.2009)

• - Robin Williams si již jednou postavu s příjmením Parrish zahrál, a to ve filmu Jumanji (1995), kde ztvárnil Alana Parrishe. (DannyJ)

• - Robin Williams si kvôli filmu musel oholiť ruky a hornú časť hrudníka, pretože bol veľmi zarastený. (U_S_O)

• - V jednej z úvodných scén je otvorený koláčik šťastia, na ktorom je napísané "Niekto chce, aby si bol šťastný." Režisér musel otvoriť 30 takýchto koláčikov, aby našiel ten správny odkaz použiteľný pre film. (U_S_O)