Pánská jízda

Boys' Night Out

Komedie

USA, 1962, 115 min

Fred Williams (James Garner) si se svými přáteli Dougem (Howard Duff), Georgem (Tony Randall ) a Howardem (Howard Morris) občas po pracovní době trochu povyrazí. V poslední době jim však vyvstávají různé problémy. Podaří se jim sehnat malý byteček a do něj i krásnou blondýnku Cathy (Kim Novak), která však vůbec není tím, čím se být zdá...(20.4.2005)

• danecek24

20. Zlatý Glóbus za rok 1962 - nominace (1) - Nejlepší film (komedie)(13.1.2009)

Film pro americké masy šedesátých let. Je zmíněn Kennedy, hraje tu Oskar Homolka. Čtyři chlapi, pět žen, hodně hádek, mlácení kabelkou, nedorozumění stíhá nedorozumění. Nic, co by stálo za větší pamatování, kromě vlaku se vše odehrává v baru a v apartmánu. Ale angličtina je výborná, Kim atraktivní a všechno dobře odsejpá, narace staví jednu zápletku za druhou.(9.12.2017)

• ještěžiju

No nevytřískali z toho tématu tolik, abyste se královsky bavili. Asi se sami tvůrci zalekli svého na tu dobu docela odvážného tématu, že si partička kamarádů až na jednoho ženatých pronajme apartmá a do něj sežene atraktivní blondýnku, co jim splní záletnické choutky. Moc jsem Kim Novakové a to i v rámci duchu té postavy nevěřil ono zamilované trucování. Titulky by k filmu byly asi ztráta času, chvílemi je kadence dialogů docela rychlá. Jak jsem už ze začátku psal, na to, jakou hereckou sestavu sehnali, zůstalo téma nevyužité. Ale vždy dodám, oproti dnešku je to nadstandart.(10.9.2016)