poster

Yin zhong

 • anglický

  The Rape After

Horor

Hong Kong, 1984, 88 min

Režie:

Meng Hua Ho, Tom Lau

Scénář:

Tom Lau

Kamera:

Tom Lau

Hudba:

Siu-Lam Tang
 • panjosef
  *****

  Tenhle hongkongský horor má jednu z nejhustších atmosfér co jsem v podobných filmech viděl. Čistá esence prokletí, zla a zániku, všudypřítomná bizarnost a pocit jako při té nejhorší noční můře. Hongkongský zaklínací horor se zde mísí s bizarností, blízkou Lynchově Eraserhead (toto přirovnání jsem zaznamenal na IMDB a musím s ním souhlasit). Interiéry jsou temné jako v nejtemnějším podsvětí a i scény z běžné reality zde působí tak tísnivým dojmem, jakoby stále bylo někde něco špatně. Podobný kontrast čiré temnoty a stejně tak ponuré reality mne kdysi podobným způsobem dostal při sledování Barkerova Hellraisera. Parádní maskérské a vizuální zpracování je samozřejmostí. Pro hodně diváků bude zřejmě velkou zatěžkávací zkouškou už hned samotný úvod, ve kterém je Shu Ya na návštěvě u svého postiženého bratra. Tady to asi určitě pár lidí vypne s rozhodnutím film nikdy nespatřit. Ještě že jsem tenhle film neviděl někdy v dětství, býval bych skončil někde v nervovém sanatoriu a tiše slintal na zamřížované posteli. Jeden ze zapomenutých klenotů obskurní hongkongské horror kinematografie.(5.5.2010)

 • arie
  *

  Tŕnistá je cesta priaznivca žánru desu a hnusu, ktorý sa necháva, tak ako ja, inšpirovať pri výbere tunajšími hodnoteniami. Nie je to prvý raz, keď som si zadovážil titul zabalený v peknej červenej farbičke s vysokým percentuálnym priemerom a po zhliadnutí pocítil trpké sklamanie, i keď pripúšťam, že vždy sa jednalo, rovnako ako pri tomto filme, o titul, ktorý mal len pár hodnotení. K filmu stačí bez úskokov a tyranie na rovinu napísať, že ide o krásnu ukážku lacného braku, ktorý jednak nie je desivý a o nejakom budovaní atmosféry taktiež môžeme hovoriť iba vo veľmi ironickej rovine. Zvlášť prvých 30 minút sa snímka akoby nevedela naplno poddať žánru, ktorý má byť v jej prípade dominantným, až na pomerne zručnú zahajovaciu scénu, ktorá mi navodila očakávania spôsobené sledovaním raných expertov na inakosť a anatomické deformácie (Lyncha a Cronenberga). Je to jediná scéna, ktorá obsahuje nepríjemnú, tiesnivú auru neznáma. Vrcholom však mohla byť sekvencia so zhoreným ženským telom, v ktorom sa nachádza stále živý plod, vtedy sa opätovne manipuluje s divákovou fantáziou a vzťahom k bizarným predstavám, no jej vyústenie je tak stupídne, že si tvorcovia odo mňa vyslúžili iba ďalší uštipačný úsmev (nie, Eraserhead je skutočne iná liga). Zvyšný materiál je už len hlúpučký a naivný zombie chaos, v ktorom sú scény ako trhanie uší alebo smrť na latríne opätovne len na smiech, čo predpokladám byť nemali, pretože o adekvátnej splatterovej zábave sa tu baviť rozhodne nemôžeme ani omylom.(14.3.2011)

 • matestlust
  ***

  Nesdílím takové nadšení valné většiny ,,hororových kolegů " zde. Film má rozhodně své těžké kvality, především opravdu hutnou a depresivní atmosféru ( ne nepodobnou CAT trojkám, ačkoliv tady se jedná o čistokrevný horor ) a gradující hudbou. Ale jak bývá - na pár vyjimek - u HK produkce zvykem, film je slátaninou všeho, co jen v danou chvíli mohlo tvůrce napadnout. Prokletí, zombie, patologie, zvratky, hovna, potraty...Pokusy o jejich typický, neomalený a pro mě opravdu dementní humor, negramotní herci jak tečka na závěr. Při některých pasážích na mě ale opravdu doléhal strach a hrůza, ze kterých by si novodobí tvůrci hororů měli vzít příklad. Každopádně si na tenhle kousek budu muset vymezit čas minimálně ještě jednou.. Do té doby dávám 3*(10.10.2014)

 • Jello Biafra
  *

  Vidím že u tohto filmu je veľkohubosť na mieste. Neviem z čoho sú tu všetci takí unesení, ale ja som u tohto filmu zatváral oči snad len u scény kedy si gazdinká začala krájať vlastnú ruku. Inak som sa väčšinu filmu musel smiať tomuto kŕčovitému paskvilu, ktorý by som nepustil ani návšetvníkom polnočných projekcií. Aj záverečná sekvencia v márnici pôsobí smiešne, zvlášť ked tu jedna zombie začne mníchovi trhať a požierať uši a ešte nezabudne povedať aké sú chutné. Hlavné je ale to, že tento film nemá žiadny dej a mnohé krvavé scény sú samoúčelné a záver je už fakt paródia. Tento film je ďaleko za hranicou dobrého vkusu. Aj krvák plný gore sa dá natočiť obstojne či dokonca majstrovsky. Ako príklad môžem uviesť prvé dva diely Hellraisera. Tie ale netočil žiadny amatér z Hong Kongu.(19.9.2013)

 • Flipnic
  *****

  Špičková, nářezová asijská horrorová jízda!!! Myslel sem, že se bude jednat o nějaký klasický CAT III exploitation, ovšem dostal jsem skutečně nefalšovaný horror, kde děj ustupuje horrorovému materiálu všeho možého druhu a sype na diváka jednu hrůznější scénu za druhou a aby toho nebylo málo, tak ještě jednu odpornější scénu za druhou ... Tohle je fakt nářez ... Hlavní hrdina si přivede domů dívku, která spí na jeho posteli. V bytě má ukradenou sošku, prokletou temným kouzlem a naplněnou popelem ze spáleného potratu. Tato socha v noci ožije, ženu znásilní, ta otěhotní, později s tímto mužem chce svoji situaci vyřešit potratem u nějakého šíleného felčaře (jedna z mnoha extrémních scén ...), odsud však uteče, nakonec se s mužem vybourají v autě a ona v něm uhoří za živa. Na muže jen stačí vřískat, že se mu po smrti pomstí ... Už v tuto chvíli je film neuvěřitelně pekelně rozjetý, ale to pravé peklo nastane, až se mrtvola uhořelé ženy a její plod dostanou znovu "na svět". Excelentní hrůzné masky, šílené temné scény, zatemnění do modra jako v klasických cat III exploitarech, děsivá atmosféra, mraky gore scén ve stylu "oldschoolové fulciovské školy", mrtvoly, naložené potraty, zvracení před kamerou, vymítání posedlých, zvracení živých žab (!!!), útok oživlých mrtvol v márnici, utopení mnicha v latríně plné výkalů, atd., atd. ... Tohle je fakt jeden z nejlepších asijských horrorů, jaké jsem kdy viděl ... Hodně připomíná stejně tak raritní kousky jako je Centipede Curse (1984) (vymítání, zvracení živých zvířat, ...) a Red Spell Spells Red (1983) (celková bizardnost, hnusy ze všech stran apod.). Tohle se mi fakt strašně líbilo, tak dobrý horror už jsem opravdu dlouho neviděl ... bomba!!!(16.12.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace