Satan's Triangle (TV film)

Drama / Horor

USA, 1975, 90 min

Sutton Roley

Johnny Pate

Kostýmy:

Alan Levine

Komentáře uživatelů k TV filmu (5)

Trojúhelník Satana, je perfektní sugestivní psychologické drama, odehrávající se na moři v tajemné části oceánu známého jako Bermudský trojúhelník, kde dvojice pilotů helikoptéry zachytí nouzový signál z nějaké opuštěné lodi nedaleko, na lodi jak se zdá je jen jeden člověk-jedna jediná přeživší (Kim Novak). Co se to tu sakra stalo? Později se piloti dovídají, že další tři lidé na palubě, zemřeli za velmi podivuhodných a nevysvětlitelných okolností (a v bizarních pozicích a polohách-jeden tu visí pověšen za nohy na stožáru atd) a tím tohle všecko ještě zdaleka nekončí, velké tajemství čeká na rozkrytí. Napínavý film s místy až téměř klaustrofobickou atmosférou a vskutku děsivou hudbou, je zde plno strašidelných a nevysvětlitelných okamžiků (nezapomenutelné a často vzpomínané, je hlavně naprosto nečekané finále tohoto filmu) a herecké výkony jsou rovněž velmi povedené. Na tv film opravdu brilantní a vzrušující kousek, který nevím jestli u nás někdy šel, ale na IMDb na film dost lidi nostalgicky vzpomíná (tak z odstupem 15-20 let), jako na velmi efektivní, emocionální, a strašidelnou záležitost, která člověka navodila doslova a do písmene husí kůži. Nevím jak by to na mě působilo jako na dítě, takových filmů bylo z dětství přeci víc, ale dnes už to pro většinu lidí tak silný zážitek asi nebude.(19.10.2011)

Satanov trojuholník je ambiciózny mysteriózny TV film, produkovaný spoločnosťou ABC. Je zrejmé, že skromný televízny rozpočet neumožnil tvorcom tohto tematicky zaujímavého projektu možno až taký rozlet ako by si predstavovali, v rámci možností sa však s týmto námetom popasovali uspokojivo a v závere mi na malú chvíľu veru aj prebehol mráz po chrbte...(1.10.2018)

• ARI50

Tahle plavba smrti není zlá, záchrana akce a celý rozjety příběh na lodi a moři byl prostě málo rozebrán, atmosféra byla slabší herci akorát prostředí v pohodě. Konec v pohodě.(28.10.2018)

Skvelý príspevok k populárnemu žánru o tajuplnom Trojuholníku, ktorý získava body za to, že sa v tej dobe nielen v kinách, ale aj v TV vedel objaviť snímok kvalitný nielen po stránke formálnej, ale aj obsahovej. Jeden z filmov, ktorý nehľadáte, ale náhodou objavíte a rozhodne nieste sklamaní. A takto to ja rád.(18.3.2017)

Rozhodně Ďáblův trojúhelník potěší příznivce dramatu, kdy prvky hororu doplňují už tak tajemnou atmosféru. Nevysvětlitelné se postupem času vysvětlí a tak není vlastně žádné nadpřirozeno kde hledat. Ale co když kecám? 70%(21.3.2017)