Strangers When We Meet

USA, 1960, 117 min

Paradne barevne, a krasne natocene drama o nevernicich. Na to bych bezel do kina az by se za mnou prasilo... Klasicky septajici Kim vypada nadherne, Douglas jako architekt super, Barbara krasna (a bylo mi ji opravdu lito) a moji nejoblibenejsi postavou je bez debat Ernie Kovacs jako spisovatel. :-) Krasnej film, na kterej se moc rad podivam znova. 5-(23.7.2013)

Průměrně zpracované téma manželské nevěry, se kterým se můžeme setkat v nejednom melodramatu. Quineův snímek nepřináší do tohoto žánru nic nového a pouze těží z hvězdných jmen (Novak, Dougles, Matthau). 6/10(20.7.2010)

Moc smutný, ale také krásný film. Tohle se nemusí stát prominentnímu architektovi, může se to stát každému z nás. Douglas starší se jako drsňák nezapře, i když zrovna nejezdí na koni a nestřílí horké olovo, absolutní sexbomba - vzrušující Kim Nowak (je mnohem hezčí od doby Sinatrova Man with the Golden Arm) je ovšem "převálcována" půvabem Barbary Rush, která se do role milující obětavé manželky skvěle hodila. No a Walter Matthau, jak jinak než jako záporák každým coulem, si v klidu kouří dýmku a čeká na svou příležitost.____Jako spousta filmů tady, neprávem přehlížené drama, u kterého se sice nezasmějete ani jednou, litovat dvou hodin času stráveného u filmu ale nikdy nebudete. Vše funguje jak má a nuda je vyloučena. Btw. rozhodně se nejedná o snímek z prostředí amerických intelektuálů!(18.2.2009)

Vynikající Douglas, snad až příliš přesvědčivý, tiše mluvící Novak v další ze svých "oslňujících" osudových žen, už trochu otravné. Douglas staví nádherný snový dům a musí se rozhodnout mezi zodpovědností a povinnostmi a vášní.(19.8.2013)

• - Nancy Kovack v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)