Vhoďte do rozžhaveného kotlíku známé japonské monster filmy s gumovými panďuláky, kníratou obdobu Jesse Ventury, buldočka a pořádně promíchejte se směsí z Hvězdných válek, Dne nezávislosti, Returnera, Versus, Matrixe, a navrch dochuťte vizuálními kejklemi šéfkuchaře Kitamury. Vznikne vám z toho na pohled lákavý a také docela hutný pokrm nestálé chuti, kterého se někteří pořádně přejedí a jiným dá práci ho zkonzumovat, ale poslední sousto budou přežvykovat vrcholně spokojeni... Stejně jako u předchozích Godzill jsou vidět rozpočtové limity na podobě příšer a demolici členitého terénu. Jelikož tvůrci naházeli do guláše řadu známých potvor, které řádí v několika světových metropolích, je to poměrně dost vidět. Ale vem to rohatej, když ono je to tak zábavné a jinak profesionálně natočené. Jenže šéfkuchtík má sice cit pro vizuální žranici, ale akcí neoplývající scény vaří s přemírou vody. Pohříchu v prvních dvou třetinách naše chuťové kanálky zahlcuje natahovaná a různé klasiky vykrádající sci-fi, a pak teprve přijde očekávaná chuťová exploze v podobě destruktivních soubojů mezi giganty. Pramáti všech obřích potvor, Godzilla, ve finálním mači nedostane nic zadarmo. Divák také ne. 7/10(16.4.2007)

Zaslúžená odmena pre všetkých, ktorí vydržali pozerať tých 27(+1) dielov. Esencia toho, čo je Godzilla, tu je zjavnejšia ako vo všetkých post-Toho epizódach. Príbeh je síce ikstou variáciou na klasické mimozemské príbehy, no je dostatočne inovovaný a napínavý, takže ani zďaleka nenudí. A konečne je Godzilla hrdina! Navyše comeback kráľa monštier je bohovsky načasovaný až do polovice filmu. Čo by som vytkol, tak určite prepálenú minutáž (aspoň 15-20 minút by sa dalo vystrihnúť), až príliš zbesilý vizuál a priveľa scén s ľuďmi v záverečnej polhodinke. Špeciálne oceňujem megauberdrsňáka Dona Fryea, čoby japonskú víziu amerického akčného hrdinu. Ten chlapík by si zaslúžil vlastný spin-off!(1.6.2014)

• honza7

Bylo jedno deštivé odpoledne ve zkouškovém období. Já už skoro vše splněné a tak jsem si chtěl dát den odpočinku. "crr crr" Spino volal, že má super film ať hned běžím se podívat.. proč ne? A já vám moji milí přátelé napíšu hned a rád proč NE! Film nás hned na začátek přenese pod vodu, kde si to štráduje ponorka s obří užovkou. V čele jaderné ponorky je ruský kapitán s celou svou šikmookou posádkou. Sedí na svém empiru a nevyvede ho z míry ani situace, kdy se celá ponorka otřásá, užovka ji obmotává a oni se nebezpečně řítí k jakési ohnivé kouli POD VODOU! Užovka v ohni chcípne a POZOR! Ponorka se vynoří a odletí!!! Dále tu máme mutanty, což jsou číňani, kteří umí kung-fu. Rusáka znova angažují šikmoočky, letí ponorkou, na které sedí kudlanka a midlí do ni vletí do zlaté hvězdy smrti za pronásledování čínských TIE fighterů, hlavní mutant se dozví že je Kaiser nebo Lábus nebo já nevím co to bylo jeden z nich, Rusák vytáhne svou katanu, zamává jak s lightsaberem a to je konec, kde hrají lidi. Mezitím jsou různé střihy na Godzillu, jak si to sune zkrz planetu a postupně ničí všechny příšerky, které ničí svět. Hraje fotbal s ježkem, pes zvedá uši.. no prostě píč... Pussy-oviny. Jednou mi to stačilo a naposledy. Někdy jsem se smál, ale spíš z toho, jak to bylo trapný...(6.11.2014)

Třeskutý guláš, jehož zřejmě jediným cílem bylo přivést co nejvíce monster a pořádně jim provětrat faldy potom, co si zařádila po celém světě (chlouba Paříže, opera v Sydney nebo sopečný ostrov představují jen zlomky z jejich běsnění). Nechybí mutanti, vetřelci z oblíbené planety X a samozřejmě Godzilla, která má sice hokej v tom, proti komu vlastně bojuje, ale nakonec vše tak nějak dobře dopadne. Ocenil jsem kombinaci počítačových (nijak úžasných) a mechanických efektů. Latexová monstra a papundeklové mrakodrapy byly skvělou volbou. Výborná kamera dokáže i z mála vytlouci slušný vizuál a souboj Godzilly a Kaisera Ghidoraha je pověstnou třešničkou na pěkně splácaném a načančaném dortu. Pokud je divák fanoušek kaiju, nehledá logiku a mozkovou činnost sníží na minimum, musí si prostě tuhle vybíjenou užít na plné koule, nelze jinak. O šlapacím soundtracku snad ani nemluvě....(11.6.2019)

29) GODZILLA: FINAL WARS___NEW GENERATION SERIES 2002-2004___Finální rozloučení, které působí přeplácaným dojmem, ale nuda to není. Nechybí tu odkazy na Star Wars (vesmírná loď nepřátelsky smýšlejících mimozemšťanů vypadá jako Hvězda smrti), Matrix (zastavení kulek Neovským pohybem ruky) i předchozí díly (hlavně v tom početném zástupu Godzillových oponentů, které se tu vystřídají), poněkud navíc tu figurují též kung-fu souboje "mutantů", boj se samurajským mečem, honička na motorkách atd. Výprava je opulentní, jak se na rozloučení s přerostlou ještěrkou sluší a skalní příznivce potěší, že ani v něm tvůrci nesáhli po CGI a Godzilla stále působí tím roztomilým, neohrabaným dojmem herce navlečeného v gumovém kostýmu. Godzilla sice neměla tak velký prostor, jak bych čekal, protože její oživení z ledového příkrovu přichází až v 2.polovině snímku, ale jinak bych řekl, že ve svém rozlučkovém Good-Bye odchází se vztyčenou hlavou.(27.7.2010)

• - Jedná se o 28. film ze série Godzilla a šestý příběh z řady Milénium. (Terva)

• - Rjúhei Kitamura vyžadoval, aby jeho Godzilla neměl podobu těžkopádné a pomalu se pohybující hory, chtěl naopak agilního, rychlého „kaiju“ bojovníka. To ocenil především Tsutomu Kitagawa, který obsluhoval kostýmy Godzilly ve všech dílech série „Millenium“ (1999–2004). Kostým Final Wars Godzilly totiž vážil asi jen 30 kg, což pro herce, který byl nucen při natáčení předchozích filmů vláčet se v bezmála stokilogramových kostýmech, obrovská úleva. (Israha)

• - V jedné ze scén si malý chlapec u sledování televize hraje s figurkami monster. Po několika okamžicích jednu figurku vezme a mrští s ní do krbu. Jedná se o figurku Gamery, „vlajkového“ monstra nyní již zaniklé nahrávací společnosti Daiei, které v šedesátých letech vzniklo jako přímý konkurent Godzilly. (Israha)