Zaslúžená odmena pre všetkých, ktorí vydržali pozerať tých 27(+1) dielov. Esencia toho, čo je Godzilla, tu je zjavnejšia ako vo všetkých post-Toho epizódach. Príbeh je síce ikstou variáciou na klasické mimozemské príbehy, no je dostatočne inovovaný a napínavý, takže ani zďaleka nenudí. A konečne je Godzilla hrdina! Navyše comeback kráľa monštier je bohovsky načasovaný až do polovice filmu. Čo by som vytkol, tak určite prepálenú minutáž (aspoň 15-20 minút by sa dalo vystrihnúť), až príliš zbesilý vizuál a priveľa scén s ľuďmi v záverečnej polhodinke. Špeciálne oceňujem megauberdrsňáka Dona Fryea, čoby japonskú víziu amerického akčného hrdinu. Ten chlapík by si zaslúžil vlastný spin-off!(1.6.2014)

Toho se k 50. výročí zrodu kultovního monstra rozhodlo natočit poslední díl a divákům tak nabídnout důstojné rozloučení. Gojira / Godzilla si jej určitě zasloužila (však má taky svojí hvězdu na Hollywood Walk of Fame). I proto se rozpočet mnohonásobně navýšil oproti minulým dílům a bylo to znát. Do režisérského křesla usedl Ryuhei Kitamura, který osmadvacátému dílu chtěl nesmazatelně vtisknout svou stopu úspěšného režiséra, ale jestli se mu to povedlo, musíte posoudit sami. Závěrečný díl se totiž setkal s dosti rozporuplnými ohlasy a já s nimi musím bohužel souhlasit. Přestože jsem byl na konci docela spokojený s odvedenou prací, našel jsem tu i celkem dost slabin a asi nejvíce mě iritovala přemrštěnost scénáře a ne vždy povedené triky. Skalní fandy této série (mezi které se sám počítám) jistě potěšil úvodní „prostřih“ předešlými díly, které nám dali možnost čistě z nostalgického hlediska alespoň na malou chvíli zavzpomínat na „staré dobré časy“. I proto jsem byl velice rád, že se tvůrci nebáli a na scénu opět přivedli většinu známých Kaiju monster, které se již v minulosti stali soupeři Gojiře, nebo jsme je měli šanci vidět „sólo“ v jiných filmech. Totální destrukce papundeklových kulis tak mohla započít, no a že se bylo na co dívat. Jejich novější vzhled jsem samozřejmě kvitoval s povděkem. Trošku mě sice mrzelo, že Gojira tu v první polovině moc prostoru nedostala (kromě úvodního souboje), v čemž taky vidím hlavní nevyrovnanost zbytečně dlouhé stopáže. Tvůrci se totiž dle mého názoru nechali zbytečně unést a do děje připletli mnoho vedlejších prvků, které tu byli spíše na obtíž. Rozhodně nejsem příznivcem mimozemšťanů a Matrixu, takže tady u mě nepochodili a když k tomu připočítám ještě mutanty s nadpřirozenými schopnostmi – začal jsem skřípat zubama. Ještě mi tu chyběl chodící obtloustlý Seagal a bylo by vymalováno už úplně. Ty jejich trapné souboje a přestřelky mi začali po chvíli lézt krkem a jediné co tak stálo za povšimnutí, byla honička na motorkách. Naštěstí se pak dostala ke slovu Gojira a úroveň filmu šla hned nahoru. 70%(1.1.2015)

CITÁT - Bojová jednotka složená z mutantů.......... TOHO opět vzkřísilo Godzillu. Úvodní titulky nás provedou léty 1954 až 2004 lety vzniků těchto monster, protože věřte, Godzilla není sama. Toto je zatím poslední počin nazvaný Final Wars. CITÁT - Monda je zničena........ Je tu spousta monster. A také pár povedených záběrů. Například ten okolo 18 minuty, kde se předvedla točící kamera. Trikově je to stále na úrovni filmů osmdesátých let, což možná prostě ke Godzille patří. Okolo 23 minuty tu s trochou fantazie můžeme vidět i Emmerichovu Godzillu a příhodnou Ritchiho smrt. Že by výsměšná parodie? Ale jen chvilku. Kamakiras, King Seesar nebo Kumonga, to je jen pár monster, které v tomto příběhu řádí a ničí světová města. Ale aby to nebylo jednoduché, jsou tu ještě mimozemšťané a objekt s jménem Gorath. Víte co to je? Ne? No doporučuji se podívat, protože i takovýto neHollywoodský film je možné alespoň jednou vidět. CITÁT - To je opravdu zábavné........(18.5.2014)

Režisér Rjúhei Kitamura ukázal, že je správný blázen, a tak vzal nejen všechny Godzillí snímky, ale i další Hondovy snímky, přičemž obvzlášť při zmínce o Gorathovi jsem už jen nevěřícně kroutil hlavou. Pro připomenutí - Gorath je obří slunce letící k zemi - ano i tohle tam určitý způsobem režisér narouboval. Dále do tohodle guláše přihodil pár moderních prvků, kung-fu, speciální efekty, pár novinek v podobě ozbrojené organizace a konečně vykradl Star Wars a Matrix. Nejsmutnější na tom je, že tahle zplácanina kupodivu funguje skoro ve všech směrech. Samozřejmě se to nedá brát vážně, ale ty mimozemšťani jsou tak béčkovitý, že se u toho prostě musíte bavit. I když hlavní padouch přehrává jak ďas. Kapitolou sama pro sebe jsou souboje monster. Opět jedna šílenost za druhou a opět jsem se u toho bavil. Najdeme zde skoro všechny a jako u mnoho jiných případů, i Minilla je zde naroubována snad pneumatickým kladivem. Godzilla je zde přesně taková, jakou si představuji. Nezničitelná, nemilosrdná. Důstojnější zakončení série snad být natočeno nemohlo.(21.9.2006)

• honza7

Bylo jedno deštivé odpoledne ve zkouškovém období. Já už skoro vše splněné a tak jsem si chtěl dát den odpočinku. "crr crr" Spino volal, že má super film ať hned běžím se podívat.. proč ne? A já vám moji milí přátelé napíšu hned a rád proč NE! Film nás hned na začátek přenese pod vodu, kde si to štráduje ponorka s obří užovkou. V čele jaderné ponorky je ruský kapitán s celou svou šikmookou posádkou. Sedí na svém empiru a nevyvede ho z míry ani situace, kdy se celá ponorka otřásá, užovka ji obmotává a oni se nebezpečně řítí k jakési ohnivé kouli POD VODOU! Užovka v ohni chcípne a POZOR! Ponorka se vynoří a odletí!!! Dále tu máme mutanty, což jsou číňani, kteří umí kung-fu. Rusáka znova angažují šikmoočky, letí ponorkou, na které sedí kudlanka a midlí do ni vletí do zlaté hvězdy smrti za pronásledování čínských TIE fighterů, hlavní mutant se dozví že je Kaiser nebo Lábus nebo já nevím co to bylo jeden z nich, Rusák vytáhne svou katanu, zamává jak s lightsaberem a to je konec, kde hrají lidi. Mezitím jsou různé střihy na Godzillu, jak si to sune zkrz planetu a postupně ničí všechny příšerky, které ničí svět. Hraje fotbal s ježkem, pes zvedá uši.. no prostě píč... Pussy-oviny. Jednou mi to stačilo a naposledy. Někdy jsem se smál, ale spíš z toho, jak to bylo trapný...(6.11.2014)

• - Mimozemšťané z planety X se poprvé objevili ve filmu Godzilla - Útok z neznáma (1965), bitevní loď Gotengo je známá z filmu Atragon (1963) a fiktivní asteroid Gorath nese stejný název jako zbloudilé vesmírné těleso, ohrožující Zemi ve stejnojmenném filmu z roku 1962. Také tímto složil Rjúhei Kitamura poctu filmům společnosti Toho z éry „Showa“. (Israha)

• - Spoiler: Godzilla ve filmu zabije všechny své monstrózní protivníky, s výjimkou Anguiruse, Rodana a Kinga Caesara, které po vítězství v souboji 3 na jednoho pouze nechá ležet a ušetří je. Původní verze scénáře počítala s tím, že i tato tři monstra budou Godzillou usmrcena, nakonec se tak však nestalo. Jistou dobu panovalo přesvědčení, že tato skutečnost je jakýmsi odkazem na fakt, že Rodan, Anguirus i King Caesar byli v původních filmech Godzillovi spojenci a nikoliv soupeři; reálné vysvětlení je zřejmě mnohem prozaičtější – při vytváření efektů ohně a explozí by pravděpodobně došlo k poškození kostýmů monster, což ovšem filmaři nechtěli, protože kostýmy měly po dotočení filmu sloužit k reklamním účelům. (Israha)

• - Pro společnost TOHO jde o do té doby nejdražší film série v historii studia. Produkce filmu stála 19 500 000 amerických dolarů. (Terva)