Kdekoli, jen ne tady

Kdekoľvek, len nie tu

Drama / Komedie

USA, 1999, 109 min

• dobytek

Susan Sarandon hraje hysterickou matku a Natalie Portman její hysterickou dceru. Musim uznat, že obě dvě herečky svoje role zahrály fakt přesvědčivě a dokázaly tenhle naprosto nulovej příběh pozvednout aspoň na takovou úroveň, že se na to dalo dívat. Jenže film, ve kterym skoro celou dobu sledujete hysterický hádky mezi matkou a dcerou, to opravdu neni můj šálek čaje. Líbil se mi snad akorát ten starej Mercedes W108.(18.6.2011)

Pěkný byť dost rozvláčný film šílené krávě - matce a nešťastné dospívající holce co celý film jen trpí. Jestli po tomhle filmu nezačnete Susan Sarandon nenávidět, tak nejste normální :) Já to musel i párkrát na chvíli umlčet, fakt jsem to nedával. Natalie Portman je nejen nádherná, ale umí i dobře hrát. Těším se na cokoliv dalšího s ní.(3.2.2015)

Tenhle film stojí a padá jen na výkonech Susan Sarandon a Natalie Portman. Obě byly výborné. Scénář je takový nějaký plitký a bez výrazných zvratů, nepřišlo mi, že co ty dvě prožívají, je zrovna konec světa. Prostě jen psychologická sonda do vztahu matky a dcery, z nichž dcera je daleko dospělejší než její sobecká a bláznivá matka.(18.7.2006)

"Jsi jen bláznivá nezaměstnaná učitelka středního věku," zakřičí v jedné ze scén malá Ann na svou matku. A není daleko od pravdy. Adelle August ztvárněná úžasnou a pohlednou herečkou Susan Sarandon dala své filmové dceři Natalii Portman tu nejlepší školu. Život teenagera není jednoduchý, zvlášť tehdy ne, pokud je vaše matka nezodpovědná věčná puberťačka, která má jediný cíl, a to žít co nejdál od všeho fádního. Jenže na to příliš nemá jak svou osobností, tak finančně, a pro svou dceru je místo vzoru spíše přítěží. Ann touží ze všeho nejvíc o tom, že jednou uteče, jenže pouto matky a dcery není něco, co můžete jen tak přetnout v zápalu jedné hádky. Kdekoli, jen ne tady ničím příliš nevyčnívá, ale jde o kvalitní film a osmnáctiletá Natalie Portman zde dostává po boku velezkušené Susan Sarandon možnost filmově vyrůst, což, jak dnes víme, se jí povedlo brilantně. (60 %)(9.4.2012)

Ucházející kvalita, především díky skvělým hereckým výkonům Susan Sarandon a Natalie Portman, které celý snímek doslova drží na vodou. Příběh totiž není nic originálního, zápletka skoro žádná a konec dopředu odhadnutelný. To všem jde však bokem při sledování ústředních hrdinek, kterým roli opravdu uvěříte a doslova vás vtáhnou do svých pocitů.(7.11.2009)

• - Susan Sarandon informovala filmové producenty, že se projektu nezúčastní, nebude-li Natalie Portman obsazena do role její dcery. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Natalie Portman hraje ve filmu čtrnáctiletou, přestože ji v době natáčení bylo již 17 let. (Stanley619)