Je léto roku 1995 a čtrnáctiletá Ann a její matka Adele se stěhují z malého městečka do Los Angeles. Adele se chce oprosti od maloměstského života, který ji dusí. Doufá, že se jí v novém bydlišti splní její tajná přání. Naproti tomu Ann není stěhováním vůbec nadšena. Nechce opustit své přátele a spolužáky. Ani po dvou letech strávených v Los Angeles není vztah mezi matkou a dcerou nijak ideální. Adele stále věří ve své tajné sny, zatímco Ann je realistka. Jednoho dne se však jejich životy zcela změní. (oficiální text distributora)

tron

„Aj ty raz umrieš, mama.“ – „Ale nie v tomto meste.“ Na začiatku som nevedel, prečo Susan Sarandon (5 nominácií na Oscara) a Natalie Portman (plynulo ovládajúca niekoľko svetových jazykov a svojho času uprednostniaca školu pred filmom) prikývli na takýto rozpačito melodramatický scenár s plytkými dialógmi. Ale zrejme sa im zapáčila horko-sladká príchuť a „silný príbeh“. Bohužiaľ, celé je to nepresvedčivé a dlhé, príliš sa to vlečie, pridlho to smeruje z bodu A do bodu B a keď do bodu B prídeme, zistíme, že to za to nestálo. Zostala hŕstka vydarenejších scén a viet („Odíď, až keď budeš pokojná.“). ()

dobytek

Susan Sarandon hraje hysterickou matku a Natalie Portman její hysterickou dceru. Musim uznat, že obě dvě herečky svoje role zahrály fakt přesvědčivě a dokázaly tenhle naprosto nulovej příběh pozvednout aspoň na takovou úroveň, že se na to dalo dívat. Jenže film, ve kterym skoro celou dobu sledujete hysterický hádky mezi matkou a dcerou, to opravdu neni můj šálek čaje. Líbil se mi snad akorát ten starej Mercedes W108. ()

petaspur

Adele je elegantní doktorkou psychologie, vlastní velký dům v Beverly Hills a je provdána za úspěšného zubaře - scénáristu. Po pravdě řečeno je to spíš její sen, ale jelikož je Adele přesvědčená, že si takový život zaslouží, tak si sbalí pár zavazadel (jedním z nich je dcera Ann) a vyráží za svým snem s vědomím, že každý rodič ví, co je pro jeho dítě nejlepší. Následující nezbytné výměny názorů mezi generacemi jsou tak trochu ze života, ale snímek od mého spontánního zívání neuchránila ani přítomnost dvou mých oblíbených hereček.. ()

kleopatra

Od Susan Sarandon dokonalou práci čekáte, takže by překvapilo, kdyby tomu tak nebylo, ale ona je tu opravdu božská především Natalie Portman - v roli dcery nedobrovolně vláčené matkou od místa, kde se "všechno pokazí", k místu, kde je ještě nikdo nezná. Obzvlášť výborná je v momentě, kdy dělá talentovky na hereckou školu a inspirací k výstupu jí je neurotický záchvat její matky. ()

Gemini

"Oscarová" Susan Sarandonová zahraje tak, že jí to uvěříte, kohokoliv...a (doufám že už brzy také "Oscarová") Natalie Portman na tom není o nic hůř. Btw "Oscarová" je fajn společné příjmení, ne?:) Alespoň by bylo jasně vidět jak přirozeně tyhle dvě bytosti budou působit v klasickém ne právě ideálním vztahu matky v krizi středního věku a dospívající dcery. To je taky bohužel asi jediná věc, která v Anywhere But Here funguje tak jak má... Film se až příliš vleče a scén jako konkurz kam Adele svoji odporující ratolest dotáhne, a které by vám svojí silou nebo vypilovaností pomalé tempo vynahradily, je poskrovnu. ()

• Natalie Portman hraje ve filmu čtrnáctiletou, přestože ji v době natáčení bylo již 17 let. (Stanley619)
  • Susan Sarandon informovala filmové producenty, že se projektu nezúčastní, nebude-li Natalie Portman obsazena do role její dcery. (ČSFD)