• dobytek

Susan Sarandon hraje hysterickou matku a Natalie Portman její hysterickou dceru. Musim uznat, že obě dvě herečky svoje role zahrály fakt přesvědčivě a dokázaly tenhle naprosto nulovej příběh pozvednout aspoň na takovou úroveň, že se na to dalo dívat. Jenže film, ve kterym skoro celou dobu sledujete hysterický hádky mezi matkou a dcerou, to opravdu neni můj šálek čaje. Líbil se mi snad akorát ten starej Mercedes W108.(18.6.2011)

Jak dlouho dokáží matky vychovávat své dcery a jak dlouho jim to dcery dokáží tolerovat? Obě se milují a chtěji pro tu druhou jen to nejlepší, ale lásku dávají najevo dost svérázným způsobem. Zvláště, když 14 letá Ann nemá vlastní domov, musí opustit své přátelé a rodinu a odjet s matkou do Los Angeles a opět začít znovu. Její matka coby samoživitelka to také nemá lehké. "Ale buď optimista, měj úsměv na tváří, i když cesta je trnitá, buď optimista".(26.4.2011)

Tenhle film stojí a padá jen na výkonech Susan Sarandon a Natalie Portman. Obě byly výborné. Scénář je takový nějaký plitký a bez výrazných zvratů, nepřišlo mi, že co ty dvě prožívají, je zrovna konec světa. Prostě jen psychologická sonda do vztahu matky a dcery, z nichž dcera je daleko dospělejší než její sobecká a bláznivá matka.(18.7.2006)

Od Susan Sarandon dokonalou práci čekáte, takže by překvapilo, kdyby tomu tak nebylo, ale ona je tu opravdu božská především Natalie Portman - v roli dcery nedobrovolně vláčené matkou od místa, kde se "všechno pokazí", k místu, kde je ještě nikdo nezná. Obzvlášť výborná je v momentě, kdy dělá talentovky na hereckou školu a inspirací k výstupu jí je neurotický záchvat její matky.(6.2.2005)

Ucházející kvalita, především díky skvělým hereckým výkonům Susan Sarandon a Natalie Portman, které celý snímek doslova drží na vodou. Příběh totiž není nic originálního, zápletka skoro žádná a konec dopředu odhadnutelný. To všem jde však bokem při sledování ústředních hrdinek, kterým roli opravdu uvěříte a doslova vás vtáhnou do svých pocitů.(7.11.2009)

• - Susan Sarandon informovala filmové producenty, že se projektu nezúčastní, nebude-li Natalie Portman obsazena do role její dcery. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Natalie Portman hraje ve filmu čtrnáctiletou, přestože ji v době natáčení bylo již 17 let. (Stanley619)